مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
طراحي سايت
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۷ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۰:۵۲

طراحي سايت يك هنر براي طراحان سايت به حساب مي آيد ، اما يك طراح سايت بايد مهارت هاي ديگري را نيز بلد باشد . در اين مقاله قصد داريم تا شما را با مهارت هايي كه يك طراح سايت بعد از مهارت هاي  طراحي سايت  بايد بلد باشد آشنا كنيم . در ادامه همراه باشيد . 

1 - تمام مراحل  طراحي سايت را ياد بگيريد

به كلمه ي “تمام” كه در بالا اشاره كرديم توجه كنيد، طراحي وب ممكن است گاهي با طراحي گرافيك اشتباه شود و همين باعث ميشود طراحان وب محدوده ي خود را خيلي كوچك تر در نظر بگيرند، به همين دليل نياز است كه اگر ميخواهيد يك طراح وب كاملا حرفه اي شويد تا حدي با قواعد و هنرهاي طراحي گرافيك در دنياي ديجيتال آشنايي پيدا كنيد، براي مثال با موارد زير بايد به صورت كامل آشنايي پيدا كنيد :

 • رنگ : رنگ به عنوان قلب طراحي وب شناخته ميشود، زيرا از طريق رنگ است كه ميتوانيد به طرح خود زيبايي ببخشيد و بر روي مخاطبانتان تاثير بگذاريد، همچنين رنگ ها بر روي سلامت روان نيز تاثير دارند و از طريق رنگ مناسب است كه ميتوانيد يك تجربه كاربري خوب به كاربري كه ميخواهد از سايت شما بازديد كند ببخشيد.
 • جريان : جريان به معني جنش هاي بصري چشم يك كاربر در جريان يك وبسايت است، جريان ميتواند شامل مفاهيمي چون عمق، رنگ، سلسله مراتب، اشكال و خطوط باشد.
 • تعادل و تناسب : تعادل و تناسب به دو نسبت متقارن و نامتقارن تقسيم ميشوند، اين نسبت به طور معمول براساس عناصر مهم در صفحه است و همچنين باعث ميشود جريان اطلاعات كه در بالا به آن اشاره كرديم بهتر شود.
 • فضاي خالي : ايجاد فضاي خالي بسيار مهم است، فضاي خالي در اينجا به معني فاصله ي بين دو المنت در صفحه است، وبسايت هايي كه تجربه ي كاربري خوبي دارند از فضاي خالي مناسبي بهره ميبرند، اين كار هنر ايجاد تعادل است، فضاي خالي بايد به صورتي باشد كه علاوه بر اينكه عناصر داراي خوانايي بالا هستند از همديگر فاصله ي مناسبي داشته باشند، كل صفحه را با المنت هاي تودرتو پر نكنيد.

۲ – HTML را در  طراحي سايت مانند اسمتان حفظ باشيد !

براي اينكه يك طراح وب آماتور باشيد بايد حداقل كمي HTML بلد باشيد، در طراحي وب شما نياز به تفكر زياد در رابطه با الگوريتم هاي متفاوت و رسيدن به بهترين راه حل هنگام مواجه شدن با مسئله هاي سخت نداريد، تنها لازم است به كد نويسي HTML خود سرعت ببخشيد تا بتوانيد در كار خود حرفه اي شويد، سعي كنيد يك قاعده براي كدنويسي HTML خود به وجود بياوريد و هميشه از آن قاعده استفاده كنيد.
HTML يك زبان نشانه گذاري پايه براي تمام صفحات وب است بنابراين تمام طراحان وب بايد حداقل HTML را بلد باشند، اگر شما HTML را بلد باشيد آنگاه ميتوانيد صفحه اي طراحي كنيد كه راحت تر قابل كدنويسي باشد، همچنين ميتوانيد طرحي كه در فتوشاپ زده ايد را به راحتي به يك وبسايت تبديل كنيد و يك demo به مخاطبانتان نشان دهيد، همچنين يك ويژگي مثبت داريد نسبت به طراحان وب ديگري كه هيچ چيز از HTML نمي دانند، همچنين پيش تر در مجيدآنلاين۲۰ قطعه كد مهم و حياتي HTML5 را بررسي كرديم كه ميتوانيد براي شما مفيد باشد.

۳ – خود را وقف يادگيري مادام العمر كنيد !

هنگامي كه ميخواهيد يك طراح وب شويد يادتان باشد كه هميشه ميتوانيد بهتر شويد، هميشه ميتوانيد چيزهاي جديدي ياد بگيريد و از طريق آن كاربرانتان را شگفت زده كنيد، با افزايش مهارت و خلاقيت خود ميتوانيد طرح هاي بهتري ايجاد كنيد، يكي از دلايلي كه بايد هميشه زماني از روزتان را وقف يادگيري كنيد اين است كه هميشه ترند هاي جديد طراحي وارد جهان ميشوند و شما بايد به آنها تسلط داشته باشيد، به ترندهايي كه در چندسال اخير به وجود آمدند دقت كنيد : طراحي parallax ، طراحي flat ، طراحي Material و … در طراحي هميشه بايد ياد بگيريد، هنگامي كه يادگيري را متوقف كنيد به مرگ طرح هاي خود ميرسيد.

۴ – مهارت هاي كسب و كاري خود را بالا ببريد !

خيلي از طراحان وب فريلنسر هستند بنابراين لازم است كه براي مكالمه با مشتريان خود مهارت بالايي در بيزينس داشته باشيد، شما صاحب كسب و كار خودتان هستيد و محصولي كه خودتان توليد ميكنيد را بايد بفروشيد، پيدا كردن مشتري، متقاعد كردن مشتري و تمام كارهايي كه بايد انجام دهيد تنها به عهده ي خودتان ميباشد. همچنين با دانستن مهارت هاي كسب و كار ميتوانيد درآمد خود را به طرز چشم گيري افزايش دهيد.

۵ – شنونده ي خوبي باشيد !

زماني كه با مشتريان خود صحبت ميكنيد آنها شروع ميكنند به گفتن اينكه به چه چيزهايي در وبسايت خود نياز دارند، همانقدر كه در طراحي وب حرفه اي هستيد بايد در گوش دادن حرفه اي باشيد و دقيقا درك كنيد كه مخاطب شما به چه چيزهايي در وبسايتش نياز دارد، اگر مهارت هاي شنيداري خود را بالا نبريد هرگز به يك طراح وب حرفه اي تبديل نميشويد، يا حتي اصلا نخواهيد به حرف هيچكس گوش بدهيد، اگر مشتري شما چيزي ميگويد كه كاملا غيرمنطقي و غيرمعقول است، بجاي اينكه عصباني بشويد و به مشتري بگوييد ” شما چيزي از طراحي نميدانيد پس اظهار نظر نكنيد” سعي كنيد درك كنيد كه مشتري به چه چيزي نياز دارد و سپس چند راه جايگزين به او معرفي كنيد و بگوييد “براساس تجربه ي چند ساله ي من اين راه ميتواند بهتر باشد” .

۶ – به اوج  طراحي سايت برسيد !

در هر شغل و رشته اي رسيدن به نهايت مهارت بايد هدف اصلي شما باشد، اين كار يك شبه و حتي در طي يك يا دو سال به دست نمي آيد، اما به مرور و با تقويت مهارت هاي خود به آن دست پيدا ميكنيد، بايد نسبت به هنر و صنعت خود شور و شوق داشته باشيد. به يادگيري خود سرعت ببخشيد. اين اصل در طراحي وب نيز برقرار است، فرارتر از انجام كاري كه به عهده داريد، سعي كنيد به آن كار عشق بورزيد، تنها از اين طريق است كه ميتوانيد به يك استاد در كار خود تبديل شويد و به اوج برسيد.

منبع:طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۵ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۰:۰۵

اگر طراح سايت هستيد و طراحي سايت انجام ميدهيد ، قطعا به دنياي آزاد كاري علاقه داريد و ميخواهيد براي خودتا كار كنيد . اما نميدانيد چه مهارت هايي برا موفقيت در اين دنياي آزادكاري بعد از طراحي سايت نياز داريد  ؟پس حتما اين مقاله را بخوانيد . 
مهارت هايي كه به عنوان يك فريلنسر بايد بدانيم :

بازاريابي: براي پيدا كردن كار نياز به استفاده از مهارت‌هاي بازاريابي داريد.
مهارت‌هاي ارتباطي قدرتمند: اگر مشتريان خود را راضي نگه نداريد، آنها را از دست مي‌دهيد.
تنظيم قرارداد: مواردي از قبيل زمان انجام كار، نحوه‌ي تحويل، هزينه، نحوه‌ي تسويه، نحوه رفع مشكلات و پشتيباني را با مشتري طي كنيد.
حسابداري: بايد موارد و مشكلات حساب‌داري كسب‌وكار خود را خوب بدانيد.
مديريت زمان: شما يك رييس واقعي نداريد؛ در واقع خودتان رييس خودتان هستيد.
توانايي توسعه‌ي خود: هر روز بايد به فكر رشد و توسعه‌ي خود باشيد.
با داشتن تمامي اين ويژگي‌ها مي‌توانيد خيلي راحت سفارش‌ مشتري را تكميل كرده و دستمزد خود را دريافت كنيد. در غير اينصورت استرس زياد كار به شما اجازه نخواهد داد تا از شرايط راحت فريلنسري لذت ببريد.

آزادكاري در شغل طراحي سايت در مقايسه با شرايط استخدامي؛ تفاوت در چيست؟
تفاوت اصلي براي توسعه‌دهندگان آزاد كار اين است كه رييس ندارند. اين يعني مي‌توانيد در هر ساعتي از شب و روز كار خود را انجام بدهيد و شكايت كسي را نشنويد. اين ويژگي زمانيكه در انجام كار خود متعهد باشيد، بسيار خوشايند خواهد بود. اما اگر وقت خود را صرف كارهاي متفرقه كرده و سفارش مشتري را به تعويق بيندازيد، نمي‌توانيد در مهلت تعيين شده پروژه را تحويل دهيد. در اينصورت مشتري از شما ناراضي شده و به تدريج در آمد خود را از دست خواهيد داد
بازار يابي
بازاريابي براي يك توسعه‌دهنده آزادكار تنها در كمپين‌هاي تبليغاتي و يا حضور در شبكه‌هاي اجتماعي خلاصه نمي‌شود. براي رسيدن به اين مفهوم بايد موارد زير را رعايت كنيد.
براي خودتان يك وبلاگ بسازيد و در تمامي شبكه‌هاي اجتماعي كه امكان ديده‌ شدن‌تان وجود دارد، فعاليت حرفه اي داشته باشيد.
مشتريان خاص را شناسايي كنيد و به آنها نزديك شويد.
حضور در رويدادهاي شبكه‌اي و ملاقات با مشتريان خاص يا همكاران الزامي مي‌باشد. از سايت meetup.com براي شناسايي گروه‌ها و كنفرانس‌هايي كه در منطقه‌ي شما برگزار مي‌شود، استفاده كنيد.
اگر اعتماد به نفس خوبي داريد، مي‌توانيد در رويدادهاي مختلف سخنراني كنيد.
پيگير مشتريان قبلي خود باشيد. احتمال اينكه سفارش ديگري را از آن‌ها دريافت كنيد، بيشتر است.

 مهارت‌هاي ارتباطي قدرتمند
تبليغات دهان به دهان يكي از موثرترين و آسان‌ترين راه‌هاي تبليغاتي براي افراد است. كار خود را به گونه‌اي انجام دهيد كه مشتريان از شما تعريف كنند. روابط خود را با مشتريان و برنامه‌نويسان ديگر بهبود دهيد. رفتار حرفه‌اي شما در قبال اين افراد، تاثير مثبتي روي پيشرفت كاري شما خواهد داشت.
با مشتريان مثبت و دوستانه رفتار كنيد. راه‌حل هاي آسان و كم هزينه را پيش پاي‌شان قرار دهيد.
با مشتريان خود ارتباط منظمي داشته باشيد. مثلا مي‌توانيد بهانه‌اي براي تماس كاري با آنها پيدا كنيد تا فراموش‌تان نكنند.
مشتريان اغلب ايده‌هاي احمقانه‌اي به شما خواهند داد. با اين حال بايد به شيوه‌اي صحيح متقاعدشان كنيد.
با افراد ديگري كه در زمينه‌ي كاري شما فعاليت مي‌كنند، جلسه بگذاريد. اين شبكه‌سازي‌ها براي توسعه‌ي كار شما بسيار موثر است.

فضاي كاري اشتراكي مي‌تواند يك محل عالي براي تشكيل روابط جديد باشد.

تنظيم قرارداد
يكي از رايج ترين اشتباهاتي كه برنامه نويسان فريلنسر انجام مي‌دهند، در مورد هزينه‌ي انجام پروژه و زمان ارائه‌ي ان است. براي گذر از اين مسائل بايد موارد زير را به خوبي رعايت كنيد:
هزينه هاي خود را واقع بينانه تنظيم كنيد.
هرگز كاري را بدون قرار داد قبول نكنيد. از هزينه‌اي كه قرار است براي انجام پروژه پرداخت شود، اطمينان حاصل كنيد.
قبل از شروع كار بيعانه دريافت كنيد. مبلغي مابين ۲۵٪ و ۵۰٪ هزينه‌ي نهايي براي اين مرحله كافي است.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۳۶:۳۵

در مقاله قبلي به تاثير تلگرام و راهكارهاي موفيت در ديجيتال ماركتينگ اين شبكه اجتماعي بعد از طراحي سايت  پرداختيم . قسمت دوم اين مقاله را با هم ميخوانيم . در ادامه همراه باشيد . 

در ادامه با هم بررسي ميكنيم كه چه كار هايي را در تلگرام نبايد انجام بدهيم ؟! راه هاي زير را بعد از  طراحي سايت بايد انجام ندهيم . 

۱- بمباران: عدم ارسال چندين پيام در يك زمان
۲- تنفس: عدم ارسال پيام در بازه هاي زماني كوتاه
۳- مزاحمت: عدم ارسال پيام بين ساعت ۱۱ شب تا ۷ صبح (بجز موارد خاص)
۴- تصوير بدون توضيح: عدم ارسال تصاوير بدون متن حاشيه (Photo Caption)
۵- تصوير با لينك: عدم ارسال تصاوير با متن حاشيه (Photo Caption) اي كه با لينك شروع مي شود.
۶- متن با لينك: عدم ارسال نوشته هايي كه با يك لينك شروع مي شوند.
۷- متن طولاني: عدم ارسال متن هاي طولاني و بيشتر از ۲۵۰ كاراكتر

توضيح: بسياري از كاربران پيام را ابتدا در Notification Center گوشي مي بينند و در صورت جذابيت روي آن كليك مي كنند. لذا خط اول پيام بايد حاوي جذابترين متن باشد.

نكات ويژه و امتيازها در ديجيتال ماركتينگ تلگرام بعد از طراحي سايت 

- افزودن تگ هاي ويژه به سايت: تگ هاي Microdata يا Rich Snippets يا Structured Data، باعث بهبود قرائت ماشيني سايت مي شوند. با اين تگ ها هنگامي كه لينك يك خبر در تلگرام قرار مي گيرد، تصوير، عنوان و توضيحات آن خبر توسط تلگرام به صورت اتوماتيك از سايت استخراج شده و نمايش مي يابد.
- زمان: افزودن تاريخ روز در بالاي پست ها
- دسته بندي با هشتگ: استفاده از هشتگ براي دسته بندي مطالب خاص
- تماس مستقيم: از مشتريان يا مخاطبان بخواهيد با شما مستقيما از طريق يك كاربر تلگرام در ارتباط باشند.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۸ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۱۵:۴۵

با همه گير شدن شبكه هاي اجتماعي موبايلي ، خصوصا تلگرام در ايران بازي ديجيتال ماركتينگ را به طور كلي عوض كرده اند به طوريكه اگر در اين شبكه ها فعاليتي نداشته باشيد ، قطعا بازنده خواهيد بود . در ادامه همراه باشيد . 

بعد از طراحي سايت ، توجه به ديجيتال ماركتينگ و سئو ميتواند ترافيك طبيعي را براي سايت به وجود بياورد اما توجه خاص به شبكه هاي اجتماعي نيز ميتواند تاثير شگرفي برروي جذب كاربر و مشتري بگذارد . اما براي اينكه بعد از طراحي سايت در جذب كاربر از شبكه هاي اجتماعي موبايلي خصوصا تلگرام موفق باشيم ، چه كارهايي بايد انجام دهيم ؟ 

براي موفقيت در ديجيتال ماركتينگ شبكه هاي اجتماعي بعد از  طراحي سايت  بايد كارهاي زير را انجام دهيم : 

۱- يك شكل:همه پست ها از لحاظ فرم و رنگ و شكل متن يكسان باشند.
۲- استفاده از تصاوير: تصوير جذاب تر از متن است.
۳- اندازه تصاوير: يك اندازه قراردادي استاندارد با سايز مربعي مانند ۶۴۰x۶۴۰ يا ۶۴۰x۴۸۰ يا هر سايز قراردادي ديگر
۴- نسبت تصاوير: رعايت نسبت قراردادي ۱:۱ يا ۴:۳ يا نسبت هاي استاندارد ديگر و رعايت هميشگي آن
۵- قالب تصاوير: استفاده از تصاوير با يك قالب گرافيكي يكسان
۶- حجم تصاوير: ارسال تصاوير كم حجم شده
۷- برندينگ تصاوير: استفاه از رنگ برند و حك كردن لوگو در تصوير
۸- متن كوتاه: حتما تصاوير يا نوشته ها با يك تيتر جذاب در زير آن (و نه در پست بعدي) همراه شود.
۹- لينك سايت: حتما لينك سايت با يك خط، فاصله از تيتر و يك خط فاصله از خط آخر (برندينگ لاين) قرار گيرد. اين خط هاي اضافه از خطاي انگشت زدن اشتباهي كاربر جلوگيري مي كند.
۱۰- اسم كانال در خط برندينگ: در آخر هر پست با يك خط فاصله از بالا و با علامت @ اسم كانال و يا بات تبليغ شود. علامت @ باعث تبديل شدن عنوان كانال يا ربات تلگرام به لينك مي شود . 

۱۱- نوشتن اسم ربات تلگرام: از آنجا كه نام كانال همواره در بالاي پست درج مي شود مي توان از خط آخر (برندينگ لاين) براي لينك به ربات تلگرام استفاده كرد.
۱۲- امضاي يكسان: خط آخر يا امضاي اثر بايد در همه پيام ها يكسان باشد.
۱۴- لينك ويديو: استفاده از لينك ويديوي آپارات براي مخاطبين ايران يا Youtube براي مخاطبين خارجي
۱۵- ساعت ارسال: پست ها با توجه به آمار، بهترين زمان جذب مخاطب تعيين شده و در ساعات مشخص ارسال شود. مثلا ۱۲ ظهر و ۶ عصر
۱۶- تنها يك نقطه در خط آخر: در صورتي كه آخرين خط با حروف فارسي شروع مي شود لازم است بعد از آن در يك خط جديد يك نقطه اضافه شود.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۶ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۳:۰۴

انتخاب رنگ سبز چمني به عنوان رنگ سال 2017 و دو رنگ رز كوارتز و آبي ملايم  به عنوان رنگ سال 2016 شركت معتبر پنتون رنگ فرابنفش را به عنوان رنگ سال 2018 انتخاب كرد. امسال ميتوانيد در طراحي سايت خود از اين رنگ زيبا استفاده كنيد . 
هدف از انتخاب رنگ فرابنفش  نمايندگي دو صفت مبتكرانه و تخيلي  است.
اين رنگ توضيح مي دهد كه اصالت، خلاقيت و تفكر خيالي است كه ما را به سوي آينده هدايت مي كند.
رنگ فرابنفش پيچيده و معقول انتخاب شدهنشان مي دهد كه اسرار كائنات در پيش رو است و اكتشافات جايي بسيار فراتر از مكاني است كه ما امروز در آن ايستاده ايم. همچنين پنتون هم عقيده دارد كه آسمان عظيم و نامحدود شب الهامي بخش تمايل به دنبال كردن دنيايي در بيرون خودمان است.

بومي با نام پانتون 18-3838 يك بوم فرابنفش (Ultra Violet) است كه سعي مي كند آگاهي و توانايي ما را به سطح بالاتري هدايت كند. با توسعه تكنولوژي هاي جديد و آشنايي با كهكشان هاي بيشتر، به بيان هنري براي انعكاس معنوي لازم است و فرابنفش راه را براي چيزي كه هنوز نمي آيد روشن مي كند.

كدهاي فني رنگ فرابنفش منتخب سال 2017 را مي توانيد در زير مشاهده كنيد:

Ultra Violet TCX (خانه، مد و دكوراسيون داخلي)
TITLE: PANTONE 18-3838 ULTRA VIOLET TCX
HTML: #5F4B8B
RGB:95, 75, 139
CMYK:71, 73, 7, 8

(براي چاپ) مجموعه تكميلي
TITLE: PANTONE 2096 C
HTML: #654EA3
RGB:101, 78, 163
CMYK: 76, 75, 0, 0

شما هم ميتوانيد امسال در  طراحي سايت  خود از اين رنگ استفاده كنيد و  طراحي سايت  خود را بروز تر از رقبا نگه داريد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۳ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۲۶:۲۹

طراحي سايت و راه اندازي يك وبسايت براي تجارت الكترونيك امروزه بسيار راحت و ارزان است . اما براي ديده شدن در ميان رقبا نياز به عناصر و ابزاري است.

موارد زير ۵ روند و گرايش رايجي هستند كه به منظور ايجاد جاذبه ديجيتال براي كسب و كار خود بايد از آنها آگاهي داشته باشيد:

5 تاكتيك بازاريابي اينترنتي كه نبايد از قلم بيندازيد
۱-محتوا پادشاهي مي كند

امروزه عبارت «محتوا پادشاه است» لقلقه زبان همه متخصصان بازاريابي است. واضح است كه مفهوم اين جمله به يكي از گرايشات رايج دنياي بازاريابي تبديل شده است. محتوا چيزي بيشتر از پيام هاي ساده بازاريابي و تمركز روي برندسازي است؛ امروزه با محتواي خود بايد داستان بگوييد، مشاوره بدهيد و سرگرم كنيد. مردم روز به روز بيشتر به وبلاگ هاي آموزنده، وبينارها، موضوعات ابتكاري در رسانه هاي اجتماعي و داستان هاي الهام بخش جذب مي شوند.

 

۲-ويديو

بسياري از ما شهامت اعتراف كردن را نداريم، اما حقيقت اين است كه از اعتياد حاد به ويديو رنج مي بريم! با وجود اينكه تبليغات تلويزيوني به واسطه هزينه هاي سنگيني كه دارند احتمالا دور از دسترس به نظر مي رسند، اما پخش و مشاهده ويديو فقط محدود و منحصر به تلويزيون نيست و موقعيت هاي متعدد ديگري نيز وجود دارند كه مخاطبان شما در ثانيه به ثانيه وقت خود از ويديوهاي آنها استفاده مي كنند.

شايد خودتان عشق جنون آميزي نسبت به ويديوها نداشته باشيد، اما دوست شما، مارك زاكربرگ اعلام كرد كه محتواي ويديويي به طرز چشمگيري نسبت به تصاوير، مقالات يا لينك در صفحات تخصصي بيشتر ديده مي شود. ما هم به او اعتماد داريم. البته فقط اين نيست؛

يوتيوب هم به دومين موتور جستجوي بزرگ جهان تبديل شده است و حتي بسياري از مردم از طريق گوشي هاي همراه خود به تماشاي ويديو مي پردازند. اما چرا اينطور است؟ زيرا تماشاي ويديو زحمت خاصي ندارد، توجه شما را به خود جلب مي كند، و به هر حال يك تجربه نسبتا خوشايند است. همه اينها را گفتيم تا تاكيد كنيم كه وقت آن رسيده تا يك دوربين برداريد و فيلمبرداري را آغاز كنيد.
نكته براي بهبود سايت شما:

سعي كنيد ويديوهاي كوتاه و سرگرم كننده اي را توليد و در سايت خود استفاده كنيد.

 
۳-به برند خود شخصيت انساني بدهيد

مشتريان شما باهوش هستند.آنها به سمت سايت شما جذب شده اند، بنابراين در هنگام تعاملات خود با آنها اين نكته را در نظر بگيريد. با پاسخگويي به موقع و توأم با رعايت ادب و احترام به بازخوردهاي كاربران، راه ارتباطي خود با آنها را باز نگه داريد. اين هم در مورد پيام هاي خصوصي و هم در كانال هاي شما در رسانه هاي اجتماعي مصداق دارد.

به علاوه، بايد سياست هاي اصولي خود را حفظ كرده و پشتيباني محصول را جزو اولويت هاي خود قرار دهيد. هر چه شفافيت شما بيشتر باشد، مشتريان تان به شركت شما وفادارتر خواهند شد. و بالاخره، اگرچه اين نكته ممكن است در ابتدا دشوار به نظر برسد، اما در هر صورت در پشتيباني مشتريان خود خساست به خرج ندهيد. به عنوان نمونه، دريافت پيامي كه با «مهران عزيز» شروع مي شود با پيامي كه آغازگر آن «مشتري عزيز» است تفاوت چشمگير و قابل توجهي دارد. مخصوصا به بازخوردهايي كه دريافت مي كنيد گوش كنيد و با توجه به نيازهاي مشتريان خود براي بهبود كارتان تلاش كنيد.

با وجود اينكه چنين سياستي در ظاهر به بازاريابي توأم با تلاش مفرط براي فروش (hard sell) شباهتي ندارد، اما يك فرآيند بلندمدت است كه نتايج ارزشمندي را به بار مي آورد.
نكاتي براي بهبود سايت شما:

حداكثر در يك بازه زماني ۴۸ ساعته به همه سوالات پاسخ دهيد. به بازخوردهاي كاربران توجه كنيد و آنها را در برنامه كسب و كار خود بگنجانيد. هميشه با لحن صميمي، فكر شده و سرراست به سوالات كاربران پاسخ بدهيد. انتظارات كاربران را مديريت كنيد و صادق باشيد. مي توانيد براي تسهيل ارتباط، از يك افزونه گفتگوي آنلاين استفاده كنيد.

 
۴-هدفگيري درست

شبكه هاي اجتماعي و موتورهاي جستجو خواه ناخواه در جمع آوري اطلاعات از ما حد و مرزي نمي شناسند. فيسبوك، سن ما، گروه هاي موسيقي مورد علاقه، موقعيت مكاني و بسياري از موارد ديگر را راجع به ما مي داند. گوگل سوابق جستجوي ما را ذخيره مي كند و با سليقه ما سازگاري پيدا مي كند. همه اينها اتفاقي نيست، بلكه با اين هدف انجام مي شود كه تبليغ كنندگان بتوانند افراد و ويژگيهاي خاصي را هدف قرار بدهند كه احتمال اينكه در آينده جزو مشتريان آنها بشوند بيشتر است.

از همه بهتر اينكه روند كار از آن چيزي كه تصور مي كنيد آسانتر است. در فيسبوك فقط با تعيين مخاطب مورد نظر خود مي توانيد براي مجموعه اي از كاربران بر اساس مكان، علايق و مواردي از اين قبيل يك كمپين راه اندازي كنيد. در گوگل به منظور تصميم گيري آگاهانه تر براي انتخاب كاربران مورد نظرتان مي توانيد از analytics استفاده كنيد تا ببينيد كه بازديدكنندگان شما پيش از ورود به سايت شما از كجا آمده اند و پس از آن به كجا مي روند.
نكاتي براي بهبود سايت شما:

براي افزايش ترافيك از طريق جستجوهاي گوگل، استفاده از AdWords و AdSense را امتحان كنيد. در هنگام راه اندازي يك كمپين در فيسبوك، گزينه هاي مختلف آن را بررسي كنيد. معمولا استفاده از گزينه look alike براي بسياري از صاحبان كسب و كارهاي كوچك موثر واقع مي شود.

 
۵-بازاريابي موبايلي

تعداد كاربراني كه از طريق دستگاه هاي همراه از اينترنت استفاده مي كنند همچنان در حال افزايش است. گوگل با Mobilegeddon خود با صراحت اعلام كرد كه براي وبسايت هايي كه با موبايل سازگاري داشته باشند اولويت قائل خواهد شد. بنابراين، داشتن وبسايتي كه كاملا با موبايل سازگار باشد ديگر اختياري نيست، يك ضرورت است.و البته فقط اين نيست؛ اگر اين آمار درست باشد، بهتر است به دنبال راههايي جهت بازاريابي مستقيم كسب و كار خود براي دستگاه هاي همراه باشيد.

در عصر ديجيتال، بازاريابي چيزي بسيار فراتر از هزينه كردن و استفاده از روشهاي تكراري براي فروش است. امروزه بازاريابي، متضمن ايجاد رابطه با مشتري، روايت داستان برند و نشان دادن سبك منحصر به فرد خودتان است. به علاوه، بازاريابي ديگر به پهن كردن يك تور بزرگ و انتظار براي پيدا شدن مشتري مناسب محدود نمي شود، بلكه مي توانيد آن را به نحوي هدفمند كنيد كه خدمات مناسب را در جاي مناسب و براي افرادي كه واقعا به خدمات شما نياز دارند ارائه كنيد.

هنگامي كه بازاريابي ديجيتال به درستي انجام مي شود، صاحبان كسب و كارهاي كوچك را قادر مي سازد تا به شكل سرراست تر و معنادارتري مشتريان جديدي را جذب كرده و مشتريان سابقَ خود را حفظ كنند. شاعر چه زيبا مي گويد: «خودت باش، بي همتا مي شوي؛ ساده باش، عميق مي شوي.» (كتاب نيم كيلو باش ولي خودت باش از سعيد گل محمدي)

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۱ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۰:۲۸

داشتن يك وبلاگ تمام عيار در كنار طراحي سايت متناسب با كسب و كارتان ، مي تواند تاثيرات شگرفي در برقراري ارتباط با مشتريان و كاربران شما بگذارد  .در اين پست قصد داريم تا شما را با ويژگي هايي كه يك وبلاگ تمام عيار ميتواند داشته باشد بيشتر آشنا كنيم . پس در ادامه همراه باشيد . 

اولين قدم ، انتخاب يك سيستم مديريت محتواي مناسب
سيستم مديريت محتوا در واقع، يك نرم افزار است كه انتشار انواع مختلف محتوا، مانند متن، تصاوير، ويديو، فرم هاي تماس و مواردي از اين قبيل را براي صفحات اينترنتي ساده تر مي كند.
سيستم مديريت محتوا يك نماي ظاهري دارد كه در معرض ديد بازديدكنندگان قرار مي گيرد و يك بخش مديريتي دارد كه ناشر از طريق آن مي تواند قالب ها، متون، تصاوير، محتواهاي ويديويي، افزونه هاي رسانه هاي اجتماعي، دكمه ها و انبوهي از گزينه هاي ديگر (بسته به سيستم مديريت محتوايي كه انتخاب مي كنيد) را تغيير داده يا چيزي به آنها اضافه كند.
قابليت هاي سيستم هاي مديريت محتوا در  طراحي سايت بسته به نيازهاي شما متغير است، اما تحقيق و بررسي خود را روي سوالات زير متمركز كنيد:

- سيستم مديريت محتواي مورد نظر چقدر كاربرپسند است؟ به چه ميزان تخصص فني نياز دارد؟ 
- سيستم مديريت محتواي مورد نظر تا چه ميزان قابليت شخصي سازي دارد؟
- مجوزهاي ويرايش چگونه مديريت مي شود؟
- سيستم مديريت محتواي مورد نظر چند افزونه (پلاگين) دارد؟ ف
- سيستم مديريت محتواي مورد نظر ترافيك كاربري را چگونه مديريت مي كند؟

 انتخاب رنگ بندي و قالب مناسب براي  طراحي سايت  بلاگ

گزينه هاي موجود براي انتخاب رنگ بندي بي پايان هستند و طرح هاي الهام بخشي كه در هر گوشه و كنار مشاهده مي كنيد، محدودكردن اين گزينه ها را دشوارتر مي كند. خوشبختانه روش هايي وجود دارند كه اين كار را به صورت خودكار انجام داده و شما را از بُهت و حيرت نجات مي دهند.

اينفوگرافيك معجزه مي كند 
نسبت تعداد مخاطباني كه از طريق جستجوي طبيعي وارد سايت شما مي شوند به ساير منابع ترافيك در اغلب وبسايتها بيشتر است. با دريافت لينك از پلتفورم هاي بزرگ و مرتبط، سئوي شما بهبود خواهد يافت و همين، وبلاگ شما را در جايگاه بهتري در صفحات نتايج جستجو قرار خواهد داد.

دليل اهميت اينفوگرافيك براي بازاريابي محتوايي اين است كه مي توانيد يك اينفوگرافيك توليد كنيد و بدون نگراني درباره محتواي تكراري، آن را در چندين وبسايت منتشر كنيد. چنين چيزي در مورد محتواي متني امكانپذير نيست، چرا كه توسط گوگل جريمه خواهيد شد و سئوي شما تحت تاثير اين اقدام لطمه خواهد خورد.
افزودن ويژگيهاي زير به اينفوگرافيك خود را از ياد نبريد:

- طراحي تاثيرگذار و جذاب داشته باشد
- راه حلي براي يك مساله باشد
- آموزشي و سرگرم كننده باشد
- حاوي آمار و منابع باشد

ويديو را فراموش نكنيد
استفاده از ويديو يك روش فوق العاده براي تقويت پست هاي وبلاگ به شمار مي رود. ويديو به شما كمك مي كند تا ارتباط نزديكتري با بازديدكنندگان خود برقرار كنيد. روايت يك داستان جذاب از طريق ويديو به مخاطب شما انگيزه مي دهد تا به پيام شما گوش فرا دهد و واقعا با آن تعامل برقرار كند. كسب و كار شما مي تواند از مزاياي روايتگري داستان هاي فوق العاده بهره مند شود، پس چه دليلي دارد كه براي انگيزه بخشيدن به مشتريان خود از ويديو استفاده نكنيد؟
 
تيتر هاي جذاب در بلاگ نويسي
يك عنوان خوب عنواني است كه نه تنها براي خوانندگان مناسب باشد، بلكه براي موتورهاي جستجو نيز بهينه شده باشد. عنوان مطالب وبلاگ شما نقش عمده اي در موفقيت شما بازي مي كند. عنوان يك مولفه ملموس است كه به كاربران انگيزه مي دهد تا كاري انجام دهند، كليك كنند و مطلب شما را مطالعه كنند. علاوه بر اين، عنوان مطلب نقش قابل توجهي در رتبه بندي آن توسط موتورهاي جستجو دارد.
 
تقويم محتواي ايجاد كنيد 
برنامه ريزي جهت توليد و انتشار محتوا براي آينده يكي از عناصر ضروري اغلب استراتژي هاي بازاريابي به شمار مي رود.

اگر مسئوليت تهيه محتوا بر عهده شما است، در اينصورت بايد براي هفته ها، ماه ها و حتي سال پيش رو برنامه ريزي داشته باشيد. اين كار به افزايش هماهنگي بين بخش هاي مختلف كمك مي كند و باعث مي شود كه مسئوليت پذيري نويسنده نسبت به كار حفظ شود.

- يك مرور كلي روي محتواي خود داشته باشيد و خلأ ها و كاستي ها را برطرف كنيد.
- براي رويدادها و ايام مهم و همچنين عرضه محصولات يا خدمات جديد برنامه ريزي كنيد
- زمان مناسب و زيادي را براي آماده سازي محتوا جهت انتشار در نظر بگيريد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۹ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۶:۵۸

موضوع طراحي سايت براي هر كسب و كار براي حضور هرچه پررنگ تر ميان رقباي بيزينسي ديگر خودش ، يك ضرورت به حساب ميآيد . اما سئو و بهينه سازي درست سايت بعد از طراحي سايت نيز يكي از عوامل بسيار مهم در جايگاه خود به حساب مي آيد . در اين مقاله قصد داريم تا سئوي محلي را باهم بررسي كنيم . سئويي كه كمك شاياني به فروش محصولات شما خواهد كرد . پس در ادامه همراه باشيد  .

امروزه كلمه گوگل با جستجو مترادف شده است. مشتريان بالقوه شما در هنگامي كه به دنبال كسب و كاري در اطراف خود هستند – جايي براي غذا خوردن، اقامت شبانه يا اصلاح سر و صورت – ابتدا سري به اين موتور جستجو مي زنند.

هدف شما چه بايد باشد؟ اينكه اطمينان پيدا كنيد كه كسب و كار شما در فهرست نتايج جستجوي آنها اول از همه به نمايش در مي آيد. براي اينكه چنين چيزي اتفاق بيفتد، شما به بهينه سازي براي جستجوهاي محلي يا آنطور كه متخصصان اين حوزه از آن ياد مي كنند، به «سئوي محلي» (Local SEO) احتياج داريد.


سئوي محلي چيست؟

سئوي محلي به اعمال خاصي اطلاق مي شود كه با انجام آنها اطمينان پيدا مي كنيد كه هرگاه شخصي از طريق يك موتور جستجو به دنبال كسب و كاري در اطراف شما است، وبسايت شما در نتايج آن موتور جستجو به نمايش در مي آيد.

سئوي محلي به موتورهاي جستجو، مانند گوگل و بينگ كمك مي كند تا ارتباط فعاليت شما با موقعيت جغرافيايي تان را درك كنند و تصميم بگيرند كه وبسايت شما را در كدام نقطه از صفحه نتايج خود نشان بدهند.

 
چرا سئوي محلي اهميت دارد؟

سئوي محلي براي هر فردي كه صاحب يك كسب و كار كاملا فيزيكي، دفتر كار، استوديو و مواردي از اين قبيل است اهميت دارد. همانطور كه گفته شد، اين يكي از بهترين روشها براي جذب مشتريان جديد از نواحي اطراف موقعيت فيزيكي فعاليت تان براي برند شما است. در واقع، بازاريابي براي مشتريان محلي يك ضرورت است.

 
بايد روي نقشه (گوگل) حضور داشته باشيد!

يكي از بهترين روشها جهت كمك به مشتريان محلي براي پيداكردن كسب و كار شما اين است كه وبسايت خود را براي نقشه هاي گوگل و چيزي كه با عنوان «Local Pack» يا بسته محلي شناخته مي شود بهينه كنيد. بسته محلي، كسب و كارهايي كه حائز بهترين رتبه ها هستند را از نقشه هاي گوگل دريافت كرده و آنها را در صدر نتايج جستجوي گوگل نشان مي دهد.

گوگل تعداد مشتريان شما را افزايش ميدهد !


اين سرمايه ارزشمندي است كه بايد آن را تصاحب كنيد! به منظور كسب شانس حضور در ميان اين سه كسب و كار خوش اقبال، اطمينان پيدا كنيد كه مشخصات خود را به همراه جزئيات در Google My Business (GMB) ثبت مي كنيد. پس از آن، از آنجايي كه گوگل ترجيح مي دهد كه خدماتي كه بهترين رتبه ها را دريافت كرده اند را در بسته محلي نمايش دهد، از مشتريان خود بخواهيد تا نظرشان درباره شما را در GMB ثبت كنند.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۴ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۵:۵۴

براي يك كسب و كار ركن اصلي ورود به دنياي تجارت الكترونيك و دنياي ديجيتال ، داشتن سايت و طراحي سايت است . اما دركنار طراحي سايت نبايد از ابزار هاي ديجيتالي براي توسعه كسب و كار نيز غافل شد ! در ادامه با ما همراه باشيد . 

ERP يا Enterprise Resource Planning  را مي توان به عنوان نرم افزار يكپارچه اي تعريف نمود كه داراي اجزا و يا ماژولهايي براي برنامه ريزي، توليد، فروش، بازاريابي، توزيع، حسابداري، مديريت منابع انساني، مديريت پروژه، مديريت موجودي، مديريت خدمات و نگهداري و تعميرات، مديريت حمل و نقل و بازرگاني الكترونيك است. پس بعد از طراحي سايت شركتي خود به فكر آن باشيد !

معماري و ساختار ERP بگونه اي است كه يكپارچگي و جامعيت اطلاعات سطح سازمان را فراهم نموده و جريان روان اطلاعات بين بخشهاي مختلف سازمان را فراهم مي آورد.
اين نرم افزارهاي بسيار قدرتمند، پيچيده و گران قيمت، سيستمهاي از پيش طراحي شده اي هستند كه پس از اندك تغييراتي در آنها توسط مشاوران پياده ساز و مشاوران تحليل فرايندهاي سازماني، پياده سازي و اجرا مي شوند. در بسياري از موارد سازمانها به دليل اجبار در تبعيت از منطق حاكم بر اين نرم افزارها، مجبور به اصلاح و بازبيني مجدد فرايندهاي خود هستند. اين نرم افزارها بر خلاف نرم افزارهاي قديمي كه در سازمانها و از طريق واحدهاي مختلف سازماني توسعه پيدا مي كردند، مجموعه اي يكپارچه هستند كه داراي ماژولهاي مختلف بوده و هرزمان كه نياز به اضافه كردن ماژول ديگري به آنها باشد، اين كار به راحتي صورت مي پذيرد.

سيستم هاي ERP چه اجزايي دارند ؟ 
مالي - حسابداري
منابع انساني
ساخت و توليد
مديريت زنجيره تامين
مديريت پروژه
مديريت ارتباط با مشتري
انبار داده ها
كنترل دسترسي

برخي از مزاياي ERP  
كاهش هزينه هاي انبار
كاهش هزينه سفارش ها
كاهش هزينه توليد
كاهش هزينه عمليات مالي
كاهش هزينه حمل و نقل
كاهش حجم مورد نياز سرمايه گذاري
كاهش هزينه هاي ناشي از توقف خط توليد
كاهش هزينه خطاهاي ناشي از هماهنگي ضعيف بين واحدهاي مختلف سازمان
كاهش زمان تكميل و نهايي كردن محصول
افزايش شفافيت و ردگيري فرآيندهاي توليد براي مشتري
افزايش قابليت متناسب سازي براي مشتري
افزايش رضايت مندي مشتري از طريق درگير كردن وي در كارها از لحظه سفارش تا دريافت محصول
همچنين افزايش فروش و در نهايت رشد و بالندگي سازمان

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۴۶:۲۰

پشت پرده هرمذاكره اي ، براي موفقيت بايد نكاتي را درنظر گرفت ! اگر شما در زمينه سايت و بعد از طراحي سايت خود نياز به مذاكرات بازاريابي داريد ، اين مقاله حتما مي تواند به شما كمك ويژه اي بكند . در ادامه با ما همراه باشيد . 

همه ي ما مشتاق اين هستيم كه در مورد مسائل مختلف، بحث كنيم و اين مهارتي است كه بايد بر آن تسلط پيدا كنيم. شايد به همين دليل باشد كه وقتي در تلويزيون، بحث و گفت وگويي پرشوروحرارت مي بينيم، جذب آن مي شويم. ما عاشق ديدن افرادي هستيم كه براي باورهايشان، دليل و برهان مي آورند و آرزو داريم كه خودمان هم بتوانيم اين كار را انجام دهيم و مثلا بتوانيم در مورد تخصيص بودجه يا يك پروژه، بحث كنيم. 

در بازاريابي براي كسب و كارخود بعد از طراحي سايت چگونه موفق شويم ؟ 


1 - تمركز روي منافع خود داشته باشيد 
در بطن هر مذاكره، ميان تمركز بر منابع و تمركز بر موضع ها تفاوت زيادي وجود دارد. «منافع» به نتيجه اي اشاره دارد كه به سود شما خواهد بود، ولي «موضع» به موضع گيري شما در خصوص مسئله اي خاص اشاره دارد.

بازاريابي مشاركتي، بعد از طراحي سايت ، حوزه اي است كه در آن اين مفهوم تا حدي نقش ايفا مي كند. براي نمونه، كسب و كار كوچكي را در نظر بگيريد كه به دنبالِ شراكت با كسب و كاري است كه نفوذ بيشتري در بازار دارد.

به طور خلاصه، موضع هاي اين دو شركت عبارت است از: «شما بايد با ما شريك شويد» و «ما نيازي به شما نداريم». اينجاست كه شركت كوچك تر بايد به منافع اساسي شركت بزرگ تر و اينكه آنها چگونه مي توانند به يكديگر نياز داشته باشند، فكر كند.

يكي از منافع براي كسب و كار بزرگ تر، بعد از طراحي سايت  مي تواند به دست آوردن منابع براي ايجاد چيزهايي مانند طراحي يا نرم افزارهاي كاربردي جذاب باشد. تونر مي گويد: «همه چيز به تبليغ فروش مربوط مي شود و اگر بتوانيد تجربه اي را ارائه دهيد، [طرف مقابل شما] يا مشتريان آنها از آن استقبال خواهند كرد و آنها ديگر مجبور نخواهند بود كه خودشان آن كار را انجام دهند.»

ولي به گفته ي تونر، براي فهميدن اين منافع به پژوهش و خلاقيت نياز داريم و او تنها كسي نيست كه اين عقيده را دارد. در كتابِ عاقلانه مذاكره كنيد، مَكس اِچ بازِرمَن و مارگارت اِي نيل  مي گويند: «مي توان با ارائه ي تعريف جديدي از كشمكش، براي هر يك از طرفين و شناساييِ منافع اساسي آنها و طوفان فكري براي يافتنِ طيف گسترده اي از راه حل هاي بالقوه، راه حل هاي خلاقانه اي را پيدا كرد.»

بنابراين زماني كه در ظاهر، طرف مقابل موضع متفاوتي با شما دارد، شايد در واقع منافع مشتركي با هم داشته باشيد. شناختن اين منافع مشترك مي تواند به شما كمك كند تا گفت وگويتان را به صورتي تنظيم كنيد كه موجب موفقيت هر دوي شما شود.

2 - جادوي اگر - پس را در ذهن خود داشته باشيد 

وقتي واردِ مذاكره اي مي شويد، داشتن سناريوها و گزينه هاي مختلف در ذهن، بسيار مفيد است. در مدرسه ي كسب و كار گفته مي شود كه مذاكره ها را با يك «ماتريس اگر- پس» تنظيم كنيم. يعني جدولي داشته باشيم با رديف هايي از «اگرها»، يعني چيزهايي كه ما مي خواهيم، ولي ممكن است طرف مقابل به آنها نه بگويد. در مقابل اين رديف ها، ستون هايي از «پس» وجود دارد، يعني مواردي كه در صورتِ رد شدنِ «اگرها» توسط مشتري، غيرقابل مذاكره خواهند شد و قطعي هستند.

داشتن گزينه هايي در ذهن، به كاهش ترس ما از مذاكره، كمك مي كند. يكي از دلايل اين مسئله اين است كه با اين كار، اولويت هاي شما مشخص مي شود.

بررسي تازه اي نشان داده است كه ۵۶ درصد از زنان در مورد يك پيشنهاد كاري مذاكره نمي كنند؛ زيرا نمي دانند كه بايد چه درخواستي داشته باشند. اين مسئله نشان مي دهد كه بخش زيادي از مردم (چه زن و چه مرد) به اين موضوع فكر نكرده اند كه چه چيزي، بيشترين اهميت را براي آنها دارد.

تعادل بين كار و زندگي در بازاريابي
شما بايد قبل از اينكه واردِ مذاكره شويد، جواب اين سؤال را كه همان BATNAي شماست، بدانيد. در واقع بايد گزينه هاي فراواني در ذهن داشته باشيد. هر چه گزينه هاي شما بيشتر باشد، احتمال اينكه مذاكره به بن بست برسد و شما درمانده شويد، كمتر خواهد بود.اين كار را در مورد تمام «اگر»هايي كه بيشترين اهميت را براي شما دارند، انجام دهيد. اگر انعطاف پذير بودن ساعات كاري نيز با مقاومت روبه رو شود، پس موضوع بعدي مذاكره ي شما چه خواهد بود؟ اين همان جايي است كه بايد BATNA را نيز در نظر بگيريم كه به معنيِ بهترين جايگزينِ ممكن، براي توافقِ مورد مذاكره است. گاهي هر چقدر هم كه براي مذاكره آمادگي داشته باشيد، باز هم نمي توانيد به توافق برسيد. 

3 - از خلاقيت به نفع خودتان استفاده كنيد 
در مطالعه اي كه بر روي دانشجويان MBA انجام شد، شركت كنندگان در مطالعه، به ۲ گروه تقسيم شدند تا در كارگاه هاي آموزشي متفاوتي شركت كنند. يك گروه بر حل سيستماتيك مسئله تمركز داشت و گروه ديگر بر راه حل هايي تمركز داشت كه دانشجويان را به «لذت بردن»، «انتقاد نكردن از ايده ها» و «جست وجو براي احتمال هاي جديد» ترغيب مي كرد. سپس از هر گروه خواسته شد تا در مورد تخصيص بودجه مذاكره كنند. دانشجوياني كه تحت آموزش خلاقانه قرار گرفته بودند (گروهي كه بر ايده ها و نتايج غيرمتعارف تأكيد داشتند) اين وظيفه را بهتر از گروهي انجام دادند كه در كارگاه هاي آموزشي سنتي تر شركت كرده بودند.

منبع: طراحي سايت

[ ۱ ][ ۲ ]