تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
طراحي سايت
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۳:۲۸

در  طراحي سايت گاهي اوقات مشكلاتي به وجود مي آيد كه از آن به عنوان اشتباهات مهلك ياد ميشود . اگر با اين اشتباهات اشنا نيستيد اين مقاله را ازدست ندهيد.

هر دو نظريه بسته به اين كه چه كسب و كار و حرفه اي داريد، درست است. اما، به چه نحوي در مي يابيد كه كدام مورد سازگار شما و كسب و كار تان است؟ به چه نحوي مي توانيد مطمئن شويد كه شما يك طراح طراحي سايتي هستيد كه مي داند راجع به چه چيزي صحبت مي كند و مرتكب خطاي نمي شويد؟

در اين نوشته خطاهايي كه احتمال دارد در  طراحي سايت  مرتكب شويد را براي تان بيان مي كنيم. خبر خوش اين است كه همه اين مشكلها داراي قواعد و راهكار هايي هستند كه مي توانيد از آن ها در سايت خود پيروي نماييد. از اين رو، شما بايست در هر نوع طراحي سايتي كه داريد از اين قواعد اساسي استفاده نماييد و هم چنين بايست بدانيد كه به چه نحوي اين موردهاي را در  طراحي سايت  خود به كار ببنديد.


هم چنين، مي توانيد از اين قواعد براي اطمينان يافتن از اين كه طراح  طراحي سايت  تان مي داند چه كاري انجام مي دهد، استفاده نماييد. تنها به اين خاطر كه يك شخص، طراح سايت خوبي است به اين معنا نيست كه همه موردهاي را راجع به  طراحي سايت  بي نقص مي داند. و تنها به اين خاطر كه برخي  طراحي سايت  انجام مي دهند به اين معني نيست كه آن ها مي دانند به چه نحوي طراحي سايتي را بسازند كه بازديدكننده هاي به مشتري هاي سايت تبديل شوند. به قواعدي كه در اين نوشته بيان مي شود، توجه بسياري نماييد و اگر لازم است تا به منظور اطمينان يافتن از  طراحي سايت  تان كه آيا نتايجي كه مي خواهيد را براي تان به ارمغان مي آورند يا خير، مي توانيد از اين قواعد استفاده نماييد. قواعدي كه در اين نوشته بيان مي شود را درك نماييد و همواره در طراحي سايت خود به كار ببنديد.

 

خطاي اول: فونت هاي خيلي كوچك در طراحي سايت
نخستين خطايي كه افراد در زمينه ايجاد طراحي سايت خود مرتكب مي شوند، استفاده از فونت هاي خيلي كوچك است.

علت اين امر اين است كه اكثر طراحي سايت ها داراي فونت هاي كوچك هستند. استاندارد فونت ها حدود 12Px است و همواره همه اشخاص از اين اندازه فونت كمك مي گيرند.اما به مرور زمان افراد دريافتند كه 12px براي خواندن متن در دنياي آنلاين خيلي دشوار است. هنگامي كه صفحه نمايش 24 اينچ از صورت اشخاص فاصله دارد، فونت هاي كوچك احتمال دارد براي خواندن دشوار باشند.

افراد هم چنين دريافتند كه شما مدت زمان محدودي در اختيار داريد تا توجه بازديدكننده هاي را به خود جلب نماييد. يك تحقيق هم چنين نشان مي دهد كه شما تنها 8 ثانيه فرصت داريد تا نظر مخاطبان را به خود جلب نماييد. اين زمان يك ثانيه كم تر از مدت وقتي است كه يك شخص به ماهي قرمز نگاه مي اندازد. مطالعات مشابه اي نيز معين مي كند كه اشخاص تنها 28 درصد كلمه هاي يك صفحه طراحي سايت را مي خوانند.

براي اين كه نظر مخاطبان را به  طراحي سايت  خود جلب نماييد، بايست موردهاي زير را مراعات نماييد:

1.نوشتن تيتر عالي براي جلب نظر مخاطبان  طراحي سايت .
2. نوشتن مطلبهاي عالي براي اينكه آن ها را تشويق به خواندن بيشتر از 28 درصد از كلمه هاي يك صفحه سايت نماييد.
3. استفاده از يك فونت براي تيتر سايت كه به اندازه كافي براي جلب نظر مخاطبان كافي باشد.
4. مطمئن شويد كه فونت متن عمده به اندازه كافي براي خوانده شدن سازگار است، از اين رو خوانندگان سايت از خواندن متن خسته نمي شوند.
به علات همگي استدلال هايي كه در بالا ذكر شد، اندازه فونت متن طراحي سايت ها در چند سال گذشته افزايش يافته است و 14px دست كم ترين فونت استفاده شده در طراحي سايت ها است و حتي برخي طراحي سايت ها نيز از فونت ها بزرگ تر 18px كمك مي گيرند.

موردي كه بايست به ياد داشته باشيد اين است كه هدف نوشتن متن، خواندن آن است. هنگامي كه از يك نويسنده خوب كمك مي گيريد و يا خود با دقت و با زحمت زياد متن سايت خود را مي نويسيد، بايست مطمئن شويد كه اين متن ها خوانده مي شوند و به وسيله فونت هاي كوچك، از ديد مخاطبان سايت پنهان نمي شوند. هم چنين بايست مطمئن شويد كه مخاطبان در خواندن اين متن ها با مشكلي رو به رو نيستند.

شما هم چنين بايست به ياد داشته باشيد كه همگي فونت ها در يك اندازه نيستند. 16 Px از فونت Arial قادر است كوچك تر از 16 Px در يك فونت ديگر باشد. شما احتياج داريد هنگامي كه مي خواهيد يك فونت را گزينش نماييد، اين موردهاي را بدانيد. از اين رو شما به صورت دلخواه يك فونت 19 Px را گزينش نمي نماييد، آن هم تنها به اين خاطر كه طراحي سايت ديگري از آن استفاده كرده است.

به ياد داشته باشيد كه فونت فوتر قادر است كوچك تر از قسمت هاي ديگر باشد و به منزله يك متن فرعي سايت محسوب مي شود، اما اگر شما موردهايي نوشته ايد كه مي خواهيد افراد و مخاطبان سايت آن را بخوانند، دست كم از 16 Px استفاده نماييد. اگر به حرف من نيز اعتماد نداريد، مي توانيد نوشته طراحي سايت Smashing را مطالعه نماييد كه راجع به اين قضييه است: 16 پيكسل براي متن عمده طراحي سايت. هر ميزاني كمتر از 16 پيكسل، قادر است خطاي بزرگي باشد.

خطاي دوم: اسلايدرهاي متحرك در طراحي سايت
من هنوز درك نمي كنم كه به چه دليلي خيلي از طراحي سايت ها از اسلايدر هاي متحرك كمك مي گيرند.
آيا آن ها موثر هستند؟ آيا سبب تبديل بازديدكننده سايت به مشتري طراحي سايت مي شوند؟ آيا براي اين كه اطلاعاتي را به مشتري هاي و مخاطبان سايت خود ارائه دهيد، مناسب ترين راه هستند؟

در بيشتر مواقع، اين گونه نيست.

هنگامي كه موردهاي متحرك و چرخنده را در طراحي سايت مورد آزمايش قرار داديم، متوجه شده ايم كه راه خيلي ناسازگاري براي نمايش دادن مطالب طراحي سايت است.

بنرهاي چرخنده قطعا ناسازگار هستند و بايست به سرعت از طراحي سايت حذف شوند.

به چه دليلي بايست مخاطبان سايت را با چنين موردهاي متحركي آزار برسانيم و سبب شويم در كنترل اين مطلب خيلي ضعف داشته باشند؟ به چه دليلي نبايست به مخاطبان سايت گزينه اي ارائه دهيم كه بيشترين كليك را در سايت سبب شوند؟

از اين رو، به چه دليلي اكثر افراد از اين اسلايدرها در طراحي سايت خود كمك مي گيرند، در حالي كه خيلي ناسازگار هستند؟

مناسب ترين استدلالي كه توانستم به دست بياروم اين است كه اين اسلايدر هاي متحرك به نظر جالب و تكنولوژي يافته و مدرن مي آيد، و براي برنامه نويسان طراحي سايت اجراي اين مورد خيلي آسان است. بر اساس اين دو استدلال و خاطري كه گفته شد، تاجران مي گويند: "من يكي از اين اسلايدرهاي جالب و متحرك را در طراحي سايت خود مي خواهم." و طراحان سايت هم موافقت مي نمايند، به اين خاطر كه به نظر مورد جالبي مي آيد و براي مخاطبان سايت خيلي هم دشوار نيست.

اما تاجران بايست بدانند كه آيا اين موردهاي در طراحي سايت شان موثر است و آيا مناسب ترين راه انتقال اطلاعات و مطلب به مخاطبان سايت م باشد يا خير. اشخاصي نظير PEEP LAJA, CHRIS GOWARD, TIM ASH و خيلي از اشخاص ديگري كه در زمينه بازاريابي و طراحي سايت مهارت دارند، به اين امر معتقد نيستند.
براي حل نمودن اين مشكل، شروع به پرسيدن سوال هايي از خودتان نماييد، مناسب ترين راه براي نمايش اطلاعات به جاي استفاده از اسلايدر هاي كه در طراحي سايت هاي ديگر مشاهده مي نماييد، چيست؟

هنگامي كه موضوع ايجاد يك طراحي سايت مي شود، دستورالعمل هاي زير را براي گرفتن نتيجه هاي عالي در اين زمينه به كار ببنديد:

1.تنها به اين خاطر كه طراحي سايت هاي ديگر از اسلايدرها استفاده كرده اند، آن ها در طراحي سايت خود به كار نبريد. (حتي اگر طراح تان اين پيشنهاد را به شما كند).

2.ملاحضه نماييد كه مناسب ترين شيوه براي نمايش دادن اطلاعات تان در صفحه اول سايت به جاي استفاده از اسلايدرها چيست. نبايست كوركورانه از طراحي سايت رقيبان خود كپي برداري نماييد.

3. همواره موردهايي در كسب و كار تان هست كه بخواهيد تبليغ نماييد، اما شما مي توانيد آن ها را در قسمت هاي دورتر از بالاي صفحه سايت به كار ببريد، نظير پايين صفحه و يا همراه يك دكمه در بالاي صفحه طراحي سايت. يك پيشنهاد ويژه از كسب و كار خود گزينش نماييد و آن را در سايت برجسته سازيد و بعد باقي كارها را به طراحي سايت و فروشگاه ساز خود بسپاريد.

4.به يك هدفي فكر نماييد كه مي خواهيد در طراحي سايت خود اجرا نماييد. روي آن فوكوس كرده و از اين هدف براي همگي دكمه هاي فراخواني به سهيم شدن در طراحي سايت استفاده نماييد.

حتي اگر مجددا به حرف من اعتماد نداريد، در اين جا نوشته هايي هست كه مي توانيد براي اطمينان يافتن از اين قضييه، مطالعه بفرماييد:

بنرهاي چرخنده در طراحي سايت؟ به آن ها نه بگويد.

پيشنهاد ها و مولفه هاي چرخنده در طراحي سايت- معضل عمده در صفحه اول طراحي سايت ها.

 

خطاي سوم: فونت ها با كنتراست پايين در طراحي سايت
ديگر خطاي بزرگ كه افراد در زمينه طراحي سايت مرتكب مي شوند، استفاده از فونت ها با كنتراست پايين است.

كنتراست پايين به معني يك فونت روشن در پس زمينه ​آشكار و يا يك فونت تيره در پس زمينه تيره است. من مطمئن نيستم كه اين مورد آيا در طراحي پرينتي مناسب است يا خير، اما به هيچ وجه در طراحي سايت ها به طور سازگاري عمل نمي كند.

شما همواره مي خواهيد تا مطالب طراحي سايت تان تا جايي كه مي شود براي خواندن آسان باشد. نوشته اي كه از طراحي سايت SMASHING در بالا معرفي نموديم، به ما مي گويد كه ميزان خوانايي يك فونت شيوهن در طراحي سايت براي اشخاص 40 سال نصف اشخاص 20 سال است. اين مورد در سن 60 سالگي نيز 20 درصد كاهش مي يابد. علاوه بر اين، حدود 9 درصد از آمريكايي ها نيز در بينايي خود مشكل دارند.

آيا باز هم با وجود اين موردهاي واقعا مي خواهيد خواندن مطالب سايت را براي بازديدكننده هاي سايت تان دشوار ايجاد كنيد، مخصوصا هنگامي كه به زحمت آن ها را به طراحي سايت خود تشويق كرده ايد؟

فونت با كنتراست پايين همواره ايده بدي در طراحي سايت ها است.

شما همواره مي توانيد اين مشكل را با استفاده از فونت هايي با كنتراست بالا حل نماييد. اگر پس زمينه تيره است، فونت گزينشي بايست روشن باشد و اگر پس زمينه ​روشن است، فونت بايست تيره باشد.

من در اين زمينه نيز يك گام جلوتر رفته ام. همواره در كنار رنگ سياه و سفيد، تركيب رنگ هاي نادري به كار مي رود كه براي متن طراحي سايت سازگار است. برخي زمانها طراحان از فونت خاكستري روشن تر در پس زمينه سفيد و يا از فونت آبي ​روشن در پس زمينه آبي تيره كمك مي گيرند.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۶:۳۸

براي آنكه بتوانيد افراد مختلفي براي  طراحي سايت  توجيه كنيد و كسب وكارآن ها را ديجيتالي كنيد بايد نكاتي را بلد باشيد . در ادامه با  طراحي سايت  همراه باشيد.

1.سرعت پايين لود  طراحي سايت  
آيا تا به حال طراحي سايت هايي را بازديد كرده ايد كه مدت ها منتظر بارگيري آن شده باشيد؟ اين قضييه براي هر كسي خسته نماينده است و احتمال دارد سبب شود كه فرد هرگز به آن طراحي سايت باز نگردد، به اين خاطر كه تجربه ناسازگاري را در بازديد طراحي سايت به دست آورده است.

بر پايه KISSMETRICS، 47 درصد از مشتريهاي سايت انتظار دارند كه صفحه هاي سايت در عرض 2 ثانيه و يا حتي كمتر بارگيري گردند و 40 درصد از اين اشخاص در صورتي كه بيشتر از 3 ثانيه منتظر بنظير، طراحي سايت را ترك مي نمايند.

به چه نحوي اين مشكل را رفع كنيم: گزارشات مبني بر گوگل و GTMETRIX قادر است در اين زمينه به  طراحي سايت شما كمك نمايد. اين ابزارهاي رايگان به شما كمك مي نمايند تا علت سرعت كم  طراحي سايت  خود را پيدا نماييد و پيشنهاد هاي براي ارتقاي سرعت و عملكرد مناسب طراحي وب سايت تان ارائه مي دارد.

2.ثبت نام اجباري مشتريهاي براي ورود به  طراحي سايت 
 طراحي سايت  شما بايست مشتريهاي و كاربران خود را تشويق نمايد، نه اينكه به اجبار از بازديدكننده ها بخواهد تا نخست اطلاعاتي در اختيارتان قرار دهند و بعد وارد سايت گردند. اين امر بازديدنمايندگان سايت را آزار مي دهد و ارزش سايت تان براي آن ها از بين مي رود.

استفاده از POP-UP هايي كه بعد از بارگيري سايت به سرعت ظاهر مي گردند، سبب مي شود تا بازديدنمايندگان تان تجربه بدي به دست آورده و به سرعت  طراحي سايت  تان را ترك نمايند. اگر بازديدنمايندگان و مخاطبان سايت دريافتند كه مطالب و مطالب  طراحي سايت  شما خيلي ارزشمند هستند، در  طراحي سايت شما ثبت نام كرده تا از آخرين اطلاعات و مطالب بروز  طراحي سايت  تان باخبر باشند.

به چه نحوي اين مشكل را رفع كنيم: بايست براي كاربران و بازديدكننده هاي سايت خود ارزش هايي را مهيا نماييد تا در  طراحي سايت  شما بنظير. اگر مي خواهيد بازديدكننده ها را از خارج شدن از طراحي سايت تان منصرف نماييد، لحظه اي كه مي خواهند دكمه خروج را بزنند، قادر هستيد به وسيله POP- UP هايي به آن ها پيشنهاد هاي ويژه پيشنهاد كنيد تا انگيزه ماندن در  طراحي سايت  تان را داشته باشند. براي نمونه قادر هستيد چند درصد تخفيف به آن ها پيشنهاد نماييد. مطالعات نشان داده است كه اين مورد، 70 تا 96 درصد سبب بازگشت بازديدكننده ها به طراحي سايت مي شود.

3.انيميشن ها و موردهاي صوتي در  طراحي سايت 
سال هاي پيش، خيلي از برنامه نويسان طراحي سايت احساس مي نمودند كه استفاده از موزيك و انيميشن هاي زياد، كليد موفقيت جلب كاربران بيشتر به طراحي سايت و فروشگاه ساز است. هيچ كس به موزيك هاي كه صداي بلندي دارد، گوش نمي دهد و هيچ فردي اعتنايي به انيميشن هاي بسياري كه در طراحي سايت قرار گرفته است، نمي نمايد.

طراحي سايت هر روز در حال پيشرفت است و موزيك و انيميشن ها ديگر قادر نيستند بازديدكننده ها را به سايت مورد نظر جلب نمايند. به علاوه، اين موردهاي سبب پايين آمدن سرعت طراحي سايت تان نيز مي شود.

به چه نحوي اين مشكل را رفع كنيم: روي طراحي سايت ساده فوكوس نماييد كه به سرعت بارگيري مي شود و به بازيدنمايندگان تان فرصت مي دهد تا به سرعت كالاها و خدمات سايت تان را كه در معرض فروش هستند، درك نمايند. اگر بازديدكننده هاي سايت مدت بسياري را صرف اين نمايد كه دريابد شما چه چيزهايي در طراحي سايت خود ارائه مي داريد، به سرعت طراحي سايت شما را ترك خواهند كرد.

4.سرچ ضعيف: بازديدنمايندگان بايست بتوانند به آساني در طراحي سايت شما سرچ نمايند و نحوه اين امر را بايست به آساني دريابند. اين سرچيابي بايست در هر ابزاري كه بازديد كننده استفاده مي نمايد، بهنيه سازي شده باشد.

اگر آن ها نتوانند محل قرارگيري منو در طراحي سايت را پيدا نمايند، قادر نيستند به هدف خود دست يابند و به سرعت طراحي سايت را ترك مي نمايند. شايد شما داراي مطالب عالي و كالاها و خدمات عالي اي در طراحي سايت خود باشيد، اما اگر بازيدكننده هاي سايت نتوانند به آساني آن ها را پيدا نمايند، ارزشي ندارد.
به چه نحوي اين مشكل را رفع كنيم: يك منو سرچ داشته باشيد كه به آساني پيدا شود و خيلي واضح و معين باشد. مطمئن شويد كه منو طراحي سايت شما به صورت ريسپانسيو طراحي شده است و مخاطبان در هر ابزاري اعم از دسك تاپ، لب تاپ و تبلت مي توانند از آن به آساني استفاده نمايند و هم چنين مطمئن شويد كه مخاطبان از اين سرچ مي توانند تجربه بهينه اي به دست آورند. شما موظف هستيد كه با ايجاد كردن منو سرچ ساده و واضح در جايي كه به آساني يافت شود، اين تجربه بهينه را براي شان ممكن سازيد.


قادر هستيد از ابزارهايي نظير CRAZY EGG استفاده نماييد تا دريابيد كه بازديدكننده ها در هنگام ورود به طراحي سايت تان به دنبال چه موردهايي هستند. اين ابزار، نقشه اي را به شما ارائه مي دهد كه به وسيله آن قادر هستيد قسمت هاي كه مورد علاقه بازديد ​كننده ها است را معين نماييد و اين ابزار براي شما آشكار مي سازد كه بازديد كننده ها به چه سايز در طراحي سايت شما اسكرول كرده اند. كدام قسمت هاي طراحي سايت كاربردي است و كدام قسمت ها كاربردي نيست. از اين رو به آساني قادر هستيد روي قسمت هايي بيشتر سرمايه گذاري و بهينه سازي نماييد كه توجه بيشتري از كاربران را به خود جلب كرده است. با كمك اين ابزارها به خوبي قادر هستيد روي عملكرد كاربران و بازديدكننده هاي سايت تان نظارت داشته باشيد.

5. كم بودن مطلب و اطلاعات بروز در طراحي سايت.
علاوه بر اين كه بايست طراحي سايت سريع و زيبا با سرچ ساده اي داشته باشيد، بايست به طور مكرر مطالب سايت خود را بروز نماييد و در غير اين صورت اين مطلب براي بازديد كننده هاي سايت تكراري است و نياز نمي بينند تا وقت گران بهاي خود را در طراحي سايت شما هدر دهند. شما بايست هر باري كه بازديدكننده به طراحي سايت شما وارد مي شود، او را با مطلب هاي جديد و بروز غافل گير سازيد. به اين ترتيب است كه اين اشخاص به مطالب جديد شما جذب شده و مدت بيشتري در طراحي سايت شما باقي خواهند ماند.

به چه نحوي اين مشكل را رفع كنيم: اگر در طراحي سايت خود وبلاگي داريد، بايست به طور مكرر اين مطلبها را بروز نماييد و مطالب جديدي به آن بيافزايد و اين مورد، مناسب ترين شيوه براي اطمينان يافتن از بازگشت بازديدنمايندگان به طراحي سايت شما براي مرور مطلبهاي جديد است. هنگامي كه به طور مكرر مطالب سايت خود را بروز نماييد، قادر هستيد ميزان بازگشت كاربران را به طراحي سايت خود مشاهده نماييد و در ضمن قادر هستيد نظاره گر افزايش درآمد كسب و كاران نيز باشيد. هنگامي كه براي منتشر نمودن مطلبها در طراحي سايت و يا وبلاگ خود برنامه ريزي داشته باشيد، ديگر به اين روند عادت مي نماييد و پست هاي جديدي را در وبلاگ و سايت خود قرار مي دهيد كه براي كاربران خيلي جذاب و مهيج است. در صورتي كه كاربران تان، مطالب وبلاگ و طراحي سايت شما را جذاب بيابند، بي صبرانه منتظر پست ها و مطالب جديد شما هستند.

براي دارا بودن يك طراحي سايت خوب كه بازديدككنده هاي سايت را به خود جذب نمايد و سبب خروج سريع آن ها از سايت نشود، لازم است تا كارهايي اجرا كنيد و از اين امر پيشگيري نماييد. همان طور كه در بالا عرض كرديم با افزايش سرعت بارگيري طراحي سايت، ارائه پيشنهاد هايي براي عدم خروج مخاطبان، استفاده از طراحي ساده و ساده گرايانه كه عاري از موزيك و انيميشن هاي زياد و بي فايده است، گذاشتن سرچيابي ساده و موثر و بروزرساني مطالب طراحي سايت و وبلاگ تان، قادر هستيد علاوه بر جذب كاربران و مشتريهاي جديد به طراحي سايت تان، سبب شويد كه مشتريهاي فعلي تان نيز طراحي سايت شما را ترك نكرده و براي مدت بيشتري در سايت شما بنظير. همگي اين موردهاي به دارا بودن كسب و كاري ختم مي گردد كه علاوه بر دارا بودن كاربران زياد، درآمدهاي بسياري را نيز به دست مي آورد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۴۲:۰۳

در اين مقاه قصد داريم تا به نحوه اجراي درست  طراحي سايت  در سيستم عامل هاي مختلف بپردازيم . چيزي كه كمتر كسي به آن توجه ويژه ميكند . در ادامه با  طراحي سايت همراه باشيد.

آيا تاجران واقعا بايست به  طراحي سايت  ريسپانسيو دقت داشته باشند؟
ضروري است تا حضور آنلاين خود را در همه ابزارهايي كه مخاطبان به وسيله آن  طراحي سايت  و فروشگاه ساز ما را بازديد مي نمايند، بسط دهيد. ابزارهاي موبايل آينده كسب و كار شما هستند و هر كسي بايست طراحي سايت خود را براي اين ابزارها مهيا سازي و بهينه سازي نمايد.


تفاوت قيمت  طراحي سايت ريسپانسيو با  طراحي سايت  معمولي چيست؟
از نظر قيمتي، طراحي سايت ريسپانسيو گران تر از طراحي معمولي سايت است. طراحي سايت ريسپانسيو به شما فرصت مي دهد تا به مشتريهاي سايت خود در همه مكان ها و ابزارها دسترسي داشته باشيد. اگر در نظر داشته باشيد تا طراحي سايت خود را تنها در دسك تاپ ها اجرا نماييد، تنها به 50 درصد از مشتريهاي سايت خود دسترسي پيدا خواهيد كرد. شما در طراحي ريسپانسيو سرمايه گذاري مي نماييد، اما چند برابر اين مقدار در آينده سود به دست خواهيد آورد.

 

به چه ميزان بايست در  طراحي سايت  ريسپانسيو تلاش كنيم؟
همواره زمان و تلاش بسياري نيازمند است تا يك طراحي سايت را در سيستم عامل هاي مختلفي اجرا كنيم. در هر صورت، استفاده از طراحي سايت ريسپانسيو يا به عبارت ديگر ايجاد يك طراحي سايت كه در همه ابزارها اجرا شود، سريع تر انجام مي پذيرد تا اين كه بخواهيم براي هر ابزاري، طراحي سايت بخصوصي بسازيم.


چالش هاي موجود در زمينه  طراحي سايت  ريسپانسيو چيست؟
دشوار است كه تنها يك طراحي سايت بسازيم تا در همه ابزارهاي مخاطبان سايت اجرا شود. براي اين كه در اين نوع طراحي، تجربه بهينه اي را براي مخاطبان سايت خود به وجود آوريد، بايست زمان و تلاش بسياري را صرف نماييد. براي مثال، عكس بزرگي كه در طراحي سايت خود استفاده مي نماييد احتمال دارد لازم باشد به يك عكس مربعي شكل تغيير پيدا نمايد تا براي موبايل ها سازگار باشد. يا احتمال دارد كلمه "دانلود نماييد" را در يك دكمه به "بيشتر ياد بگيريد" تغيير دهيد، به اين خاطر كه مخاطبان موبايل غالبا روي كلمه "دانلود نماييد" كليك نمي نمايند.

از اين رو، در حالي كه  طراحي سايت  ريسپانسيو كاربران بيشتري از طراحي سايت هاي معمولي جذب خود مي نمايد، اما زحمات بسياري را مي طلبد و احتمال دارد مدت زمان بيشتري از يك طراحي سايت معمولي به طول بينجامد. با پرتال سازهمراه باشيد.

منبع : طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۲:۴۶

دانشگاه ها و مراكز آموزشي از جمله مكان هايي هستند كه در دنياي امروز به  طراحي سايت نياز دارند . اين مراكز براي سازماندهي هرچه بيشتر دانشجويان خود نياز دارند تا  طراحي سايت مرتبط با خود را داشته باشند . در ادامه همراه باشيد تا اين موضوع را بيشتر بررسي كنيم .

در اين مقاله قصد داريم تا روند درست يك  طراحي سايت موفق دانشگاهي را براي شما بازگو كنيم . 

هرصفحه در  طراحي سايت دانشگاهي بايد لوگو دانشگاه باش
لوگو و نام دانشگاه بايد به خوبي در تمامي بخش هاي سايت، قابل رؤيت باشد. دقت داشته باشيد كه تعداد زيادي از بازديدكنندگان سايت دانشگاه شما، به طور مستقيم وارد صفحه ي اصلي سايت نمي شوند.

پس لازم است تمامي صفحات سايت، اطلاعات كافي در رابطه با دانشگاه را به بازديدكننده منتقل كنند. ممكن است دانشجوي اقتصاد يك دانشگاه، به خوبي با سايت دانشكده ي خود آشنايي داشته باشد، اما لزوما اين مساله، براي همه صدق نمي كند. با انجام اين كار خواهيد توانست تا اعتبار بيشتري به برند دانشگاهي خود ببخشيد.

در  طراحي سايت دانشگاهي به تصاوير اهميت دهيد
يكي از مواردي كه اعتبار زيادي به سايت دانشگاهي شما مي بخشد، عكس هايي است كه در آن استفاده مي كنيد. هر عكس بايد به تنهايي، پيامي داشته باشد و بتواند در كنار ساير عكس هاي سايت، ارزش هاي اصلي دانشگاه را به كاربران منتقل نمايد. سعي كنيد از عكس هاي عمومي كمتر استفاده كرده و از تصاوير اختصاصي بيشتري بهره ببريد، تا حس اصيل بودن مطالب سايت به كاربران منتقل شود.

صفحه درباره مارا قدرتمند پر كنيد

صفحه "درباره ما" يكي از مهم ترين صفحات سايت دانشگاهي است كه نقش اساسي در آشنايي افرادي دارد كه قصد دارند راجع به دانشگاه شما اطلاعاتي كسب نمايند. بيشتر سايت هاي دانشگاهي در تنظيم اين صفحه دچار اشتباه شده و آن را با اطلاعات كسل كننده و بدون هدف پر مي كنند.

سعي كنيد يك بخش "خلاصه" در صفحه "درباره ما" ايجاد كنيد و اطلاعات و ارقام مهم در رابطه با دانشگاه را به صورت كوتاه بيان نماييد. براي تاثيرگزاري بيشتر، مي توانيد يك ويديو ي كوتاه را در رابطه با دانشگاه، در اين صفحه قرار دهيد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۱۹:۲۰

در طراحي سايت مهم ترين اصلي كه بايد در نظر داشته باشيم، استفاده از طيف رنگ هاست. قدرت رنگ در جذب يا دفع كاربر بسيار موثراست. پس هر طراح سايت در  طراحي سايت بايد به اين نكته توجه ويژه اي بكند . 

در حقيقت بايد بتوانيم پيام مورد نظر وب سايت خود را با استفاده از رنگ ها به مخاطبين خود ارسال كنيم. مثلا  استفاده از رنگ هاي صورتي و قهوه اي در يك سايت مواد غذايي مي تواند

براي كاربران اشتهاآور باشد و يا رنگ هاي سبز و آبي در سايت هاي پزشكي براي كاربرانش آرامش بخش خواهد بود. به طور كلي رنگ ها به دو دسته رنگهاي گرم و سرد تقسيم مي شوند. رنگ هاي گرم شامل : قرمز، نارنجي و زرد و رنگ هاي سرد شامل : آبي، سبز و بنفش مي باشند.

در  طراحي سايت  ميتوان از هارموني رنگ ها در كنار هم الهام گرفت. هماهنگي رنگ ها در كنار هم  حس خوبي به كاربران انتقال مي دهد و بازديدكنندگان  نظم و تعادل را در سايت شما احساس خواهندكرد. با كمك دايره رنگ ميتوان اين هارموني و رنگ هاي مكمل و متمم را شناخت.

در  طراحي سايت دايره رنگ، رنگ آبي و رنگ هاي مجاور آن تداعي كننده باران ،آب روان و دريا بوده و در كنار هم احساس سرما را به انسان منتقل مي كنند. رنگ قرمز و رنگ هاي مجاور نيز يادآور خورشيد بوده حس گرما را تداعي مي كنند. دقيقا به همين دليل است كه توليد كنندگان كرم هاي ضد آفتاب از رنگ هاي گرم براي تبليعات خود استفاده مي كنند.

به طور كلي رنگ ها به دو دسته رنگهاي گرم و سرد تقسيم مي شوند. رنگ هاي گرم شامل : قرمز، نارنجي و زرد و رنگ هاي سرد شامل : آبي، سبز و بنفش مي باشند. در طراحي يك سايت ميتوان از هارموني رنگ ها در كنار هم الهام گرفت. هماهنگي رنگ ها در كنار هم  حس خوبي به كاربران انتقال مي دهد و بازديدكنندگان  نظم و تعادل را در سايت شما احساس خواهندكرد. با كمك دايره رنگ ميتوان اين هارموني و رنگ هاي مكمل و متمم را شناخت.

اما رنگ ها به تنهايي نيز تداعي كننده و ياآور مفاهيم خاصي هستند. در زير مفهوم و پيام هر رنگ آورده شده است:

سفيد: تداعي كننده صداقت و پاكيزگي ست و بهترين رنگ براي پس زمينه وب سايت مي باشد. در تجارت سفيد رنگي انرژي بخش است.

سياه :رنگي است كه به ظرافت و قدرت، فريبندگي، مهارت و باستان اشاره دارد. رنگ سياه به عنوان متن روي يك پس زمينه روشن بسيار ايده آل است. اما اگر به عنوان رنگ پس زمينه استفاده شود چشم را خسته مي كند .

قرمز :پيام اين رنگ توانايي، هيجان، سرعت و خطر است و توجه بيننده را به سمت خود جلب مي كند. در تجارت بمعني وام و بدهي مي باشد.

 صورتي :تداعي كننده ملايمت، شيريني، ظرافت و زنانگي، خوب بودن، بي گناهي است.

آبي :القا كننده امنيت، اعتماد و مسيوليت پذيريست و در مخاطب خود حس سرما، باران، ايمان، وفاداري و وابستگي را بوجود مي آورد. در تجارت معناي ضمانت مالي ميدهد.

سبز :احساس تندرستي، بركت، آزادي، شفا و خونسردي را القا مي كند. سبز رنگي است كه به راحتي  ديده مي شود. در تجارت نماد مقام و ثروت است.

قهوه اي :حس تاثير گذاري داشته و متانت، توانگري مالي را يادآوري مي كند . قهوه اي در طبيعت بسيار فراوان است.

خاكستري :رنگي خنثي است كه صميميت زياد، اعتبار و نفوذ و عملي بودن را القا مي كند و با رنگ هاي ديگر به خوبي تركيب مي شود. خاكستري در تجارت به معناي سنت گرايي است.

بنفش :نوعي وقار و معنويت دارد. حس شاهانه بودن و عيش و نعمت، دارايي، اعتبار و نفوذ بوجود مي آورد. در تجارت رنگ بنفش، بزرگنمايي مي كند و به نوعي از سبك هاي هنرمندانه طرفداري مي كند.

نارنجي :پر از حس زندگي و شوخي طبعي است. لذت و خوشگذراني، تعادل گرمايي، تشويق كردن، چالاكي و نيرو را به مخاطب خود القا مي كند و نشان تحمل و بلند همتي است.

زرد :هم رنگ نور خورشيد است و حس گرمي، خوشي، نامرد، ترسويي و حسادت را تداعي مي كند. اين رنگ باعث افزايش تمركز شده و سوخت و ساز را افزابش مي دهد. زرد سخت ترين رنگ براي چشم است . در تجارت درخواست از نوع روشنفكرانه است و براي تاكيد نيز مناسب است . 

طلايي :نشانگر ارزشمند بودن،گران بودن و پرستيژ است.

نقره اي :حس سرما ، علمي بودن و اعتبار و پرستيژ را القا مي كند. رنگي سرد است كه با هارموني خوبي با رنگ هاي ديگر دارد.در نهايت شما بايد بتوانيد با توجه به محتوي و عملكرد سايت و بر اساس پيامي كه هر رنگ بر مخاطب خود دارد سايت مورد نظرتان را طراحي و رنگ بندي كنيد.

اگرچه رنگ ها در فرهنگ هاي مختلف معنا و مفهوم متفاوتي دارند اما تاثير آنها در 90 ثانيه اول بر كاربران يكسان است و تاثير مستقيمي بر روي فروش در سايت هاي فروشگاهي دارند.

منبع:طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۷ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۰:۵۲

طراحي سايت يك هنر براي طراحان سايت به حساب مي آيد ، اما يك طراح سايت بايد مهارت هاي ديگري را نيز بلد باشد . در اين مقاله قصد داريم تا شما را با مهارت هايي كه يك طراح سايت بعد از مهارت هاي  طراحي سايت  بايد بلد باشد آشنا كنيم . در ادامه همراه باشيد . 

1 - تمام مراحل  طراحي سايت را ياد بگيريد

به كلمه ي “تمام” كه در بالا اشاره كرديم توجه كنيد، طراحي وب ممكن است گاهي با طراحي گرافيك اشتباه شود و همين باعث ميشود طراحان وب محدوده ي خود را خيلي كوچك تر در نظر بگيرند، به همين دليل نياز است كه اگر ميخواهيد يك طراح وب كاملا حرفه اي شويد تا حدي با قواعد و هنرهاي طراحي گرافيك در دنياي ديجيتال آشنايي پيدا كنيد، براي مثال با موارد زير بايد به صورت كامل آشنايي پيدا كنيد :

 • رنگ : رنگ به عنوان قلب طراحي وب شناخته ميشود، زيرا از طريق رنگ است كه ميتوانيد به طرح خود زيبايي ببخشيد و بر روي مخاطبانتان تاثير بگذاريد، همچنين رنگ ها بر روي سلامت روان نيز تاثير دارند و از طريق رنگ مناسب است كه ميتوانيد يك تجربه كاربري خوب به كاربري كه ميخواهد از سايت شما بازديد كند ببخشيد.
 • جريان : جريان به معني جنش هاي بصري چشم يك كاربر در جريان يك وبسايت است، جريان ميتواند شامل مفاهيمي چون عمق، رنگ، سلسله مراتب، اشكال و خطوط باشد.
 • تعادل و تناسب : تعادل و تناسب به دو نسبت متقارن و نامتقارن تقسيم ميشوند، اين نسبت به طور معمول براساس عناصر مهم در صفحه است و همچنين باعث ميشود جريان اطلاعات كه در بالا به آن اشاره كرديم بهتر شود.
 • فضاي خالي : ايجاد فضاي خالي بسيار مهم است، فضاي خالي در اينجا به معني فاصله ي بين دو المنت در صفحه است، وبسايت هايي كه تجربه ي كاربري خوبي دارند از فضاي خالي مناسبي بهره ميبرند، اين كار هنر ايجاد تعادل است، فضاي خالي بايد به صورتي باشد كه علاوه بر اينكه عناصر داراي خوانايي بالا هستند از همديگر فاصله ي مناسبي داشته باشند، كل صفحه را با المنت هاي تودرتو پر نكنيد.

۲ – HTML را در  طراحي سايت مانند اسمتان حفظ باشيد !

براي اينكه يك طراح وب آماتور باشيد بايد حداقل كمي HTML بلد باشيد، در طراحي وب شما نياز به تفكر زياد در رابطه با الگوريتم هاي متفاوت و رسيدن به بهترين راه حل هنگام مواجه شدن با مسئله هاي سخت نداريد، تنها لازم است به كد نويسي HTML خود سرعت ببخشيد تا بتوانيد در كار خود حرفه اي شويد، سعي كنيد يك قاعده براي كدنويسي HTML خود به وجود بياوريد و هميشه از آن قاعده استفاده كنيد.
HTML يك زبان نشانه گذاري پايه براي تمام صفحات وب است بنابراين تمام طراحان وب بايد حداقل HTML را بلد باشند، اگر شما HTML را بلد باشيد آنگاه ميتوانيد صفحه اي طراحي كنيد كه راحت تر قابل كدنويسي باشد، همچنين ميتوانيد طرحي كه در فتوشاپ زده ايد را به راحتي به يك وبسايت تبديل كنيد و يك demo به مخاطبانتان نشان دهيد، همچنين يك ويژگي مثبت داريد نسبت به طراحان وب ديگري كه هيچ چيز از HTML نمي دانند، همچنين پيش تر در مجيدآنلاين۲۰ قطعه كد مهم و حياتي HTML5 را بررسي كرديم كه ميتوانيد براي شما مفيد باشد.

۳ – خود را وقف يادگيري مادام العمر كنيد !

هنگامي كه ميخواهيد يك طراح وب شويد يادتان باشد كه هميشه ميتوانيد بهتر شويد، هميشه ميتوانيد چيزهاي جديدي ياد بگيريد و از طريق آن كاربرانتان را شگفت زده كنيد، با افزايش مهارت و خلاقيت خود ميتوانيد طرح هاي بهتري ايجاد كنيد، يكي از دلايلي كه بايد هميشه زماني از روزتان را وقف يادگيري كنيد اين است كه هميشه ترند هاي جديد طراحي وارد جهان ميشوند و شما بايد به آنها تسلط داشته باشيد، به ترندهايي كه در چندسال اخير به وجود آمدند دقت كنيد : طراحي parallax ، طراحي flat ، طراحي Material و … در طراحي هميشه بايد ياد بگيريد، هنگامي كه يادگيري را متوقف كنيد به مرگ طرح هاي خود ميرسيد.

۴ – مهارت هاي كسب و كاري خود را بالا ببريد !

خيلي از طراحان وب فريلنسر هستند بنابراين لازم است كه براي مكالمه با مشتريان خود مهارت بالايي در بيزينس داشته باشيد، شما صاحب كسب و كار خودتان هستيد و محصولي كه خودتان توليد ميكنيد را بايد بفروشيد، پيدا كردن مشتري، متقاعد كردن مشتري و تمام كارهايي كه بايد انجام دهيد تنها به عهده ي خودتان ميباشد. همچنين با دانستن مهارت هاي كسب و كار ميتوانيد درآمد خود را به طرز چشم گيري افزايش دهيد.

۵ – شنونده ي خوبي باشيد !

زماني كه با مشتريان خود صحبت ميكنيد آنها شروع ميكنند به گفتن اينكه به چه چيزهايي در وبسايت خود نياز دارند، همانقدر كه در طراحي وب حرفه اي هستيد بايد در گوش دادن حرفه اي باشيد و دقيقا درك كنيد كه مخاطب شما به چه چيزهايي در وبسايتش نياز دارد، اگر مهارت هاي شنيداري خود را بالا نبريد هرگز به يك طراح وب حرفه اي تبديل نميشويد، يا حتي اصلا نخواهيد به حرف هيچكس گوش بدهيد، اگر مشتري شما چيزي ميگويد كه كاملا غيرمنطقي و غيرمعقول است، بجاي اينكه عصباني بشويد و به مشتري بگوييد ” شما چيزي از طراحي نميدانيد پس اظهار نظر نكنيد” سعي كنيد درك كنيد كه مشتري به چه چيزي نياز دارد و سپس چند راه جايگزين به او معرفي كنيد و بگوييد “براساس تجربه ي چند ساله ي من اين راه ميتواند بهتر باشد” .

۶ – به اوج  طراحي سايت برسيد !

در هر شغل و رشته اي رسيدن به نهايت مهارت بايد هدف اصلي شما باشد، اين كار يك شبه و حتي در طي يك يا دو سال به دست نمي آيد، اما به مرور و با تقويت مهارت هاي خود به آن دست پيدا ميكنيد، بايد نسبت به هنر و صنعت خود شور و شوق داشته باشيد. به يادگيري خود سرعت ببخشيد. اين اصل در طراحي وب نيز برقرار است، فرارتر از انجام كاري كه به عهده داريد، سعي كنيد به آن كار عشق بورزيد، تنها از اين طريق است كه ميتوانيد به يك استاد در كار خود تبديل شويد و به اوج برسيد.

منبع:طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۵ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۰:۰۵

اگر طراح سايت هستيد و طراحي سايت انجام ميدهيد ، قطعا به دنياي آزاد كاري علاقه داريد و ميخواهيد براي خودتا كار كنيد . اما نميدانيد چه مهارت هايي برا موفقيت در اين دنياي آزادكاري بعد از طراحي سايت نياز داريد  ؟پس حتما اين مقاله را بخوانيد . 
مهارت هايي كه به عنوان يك فريلنسر بايد بدانيم :

بازاريابي: براي پيدا كردن كار نياز به استفاده از مهارت‌هاي بازاريابي داريد.
مهارت‌هاي ارتباطي قدرتمند: اگر مشتريان خود را راضي نگه نداريد، آنها را از دست مي‌دهيد.
تنظيم قرارداد: مواردي از قبيل زمان انجام كار، نحوه‌ي تحويل، هزينه، نحوه‌ي تسويه، نحوه رفع مشكلات و پشتيباني را با مشتري طي كنيد.
حسابداري: بايد موارد و مشكلات حساب‌داري كسب‌وكار خود را خوب بدانيد.
مديريت زمان: شما يك رييس واقعي نداريد؛ در واقع خودتان رييس خودتان هستيد.
توانايي توسعه‌ي خود: هر روز بايد به فكر رشد و توسعه‌ي خود باشيد.
با داشتن تمامي اين ويژگي‌ها مي‌توانيد خيلي راحت سفارش‌ مشتري را تكميل كرده و دستمزد خود را دريافت كنيد. در غير اينصورت استرس زياد كار به شما اجازه نخواهد داد تا از شرايط راحت فريلنسري لذت ببريد.

آزادكاري در شغل طراحي سايت در مقايسه با شرايط استخدامي؛ تفاوت در چيست؟
تفاوت اصلي براي توسعه‌دهندگان آزاد كار اين است كه رييس ندارند. اين يعني مي‌توانيد در هر ساعتي از شب و روز كار خود را انجام بدهيد و شكايت كسي را نشنويد. اين ويژگي زمانيكه در انجام كار خود متعهد باشيد، بسيار خوشايند خواهد بود. اما اگر وقت خود را صرف كارهاي متفرقه كرده و سفارش مشتري را به تعويق بيندازيد، نمي‌توانيد در مهلت تعيين شده پروژه را تحويل دهيد. در اينصورت مشتري از شما ناراضي شده و به تدريج در آمد خود را از دست خواهيد داد
بازار يابي
بازاريابي براي يك توسعه‌دهنده آزادكار تنها در كمپين‌هاي تبليغاتي و يا حضور در شبكه‌هاي اجتماعي خلاصه نمي‌شود. براي رسيدن به اين مفهوم بايد موارد زير را رعايت كنيد.
براي خودتان يك وبلاگ بسازيد و در تمامي شبكه‌هاي اجتماعي كه امكان ديده‌ شدن‌تان وجود دارد، فعاليت حرفه اي داشته باشيد.
مشتريان خاص را شناسايي كنيد و به آنها نزديك شويد.
حضور در رويدادهاي شبكه‌اي و ملاقات با مشتريان خاص يا همكاران الزامي مي‌باشد. از سايت meetup.com براي شناسايي گروه‌ها و كنفرانس‌هايي كه در منطقه‌ي شما برگزار مي‌شود، استفاده كنيد.
اگر اعتماد به نفس خوبي داريد، مي‌توانيد در رويدادهاي مختلف سخنراني كنيد.
پيگير مشتريان قبلي خود باشيد. احتمال اينكه سفارش ديگري را از آن‌ها دريافت كنيد، بيشتر است.

 مهارت‌هاي ارتباطي قدرتمند
تبليغات دهان به دهان يكي از موثرترين و آسان‌ترين راه‌هاي تبليغاتي براي افراد است. كار خود را به گونه‌اي انجام دهيد كه مشتريان از شما تعريف كنند. روابط خود را با مشتريان و برنامه‌نويسان ديگر بهبود دهيد. رفتار حرفه‌اي شما در قبال اين افراد، تاثير مثبتي روي پيشرفت كاري شما خواهد داشت.
با مشتريان مثبت و دوستانه رفتار كنيد. راه‌حل هاي آسان و كم هزينه را پيش پاي‌شان قرار دهيد.
با مشتريان خود ارتباط منظمي داشته باشيد. مثلا مي‌توانيد بهانه‌اي براي تماس كاري با آنها پيدا كنيد تا فراموش‌تان نكنند.
مشتريان اغلب ايده‌هاي احمقانه‌اي به شما خواهند داد. با اين حال بايد به شيوه‌اي صحيح متقاعدشان كنيد.
با افراد ديگري كه در زمينه‌ي كاري شما فعاليت مي‌كنند، جلسه بگذاريد. اين شبكه‌سازي‌ها براي توسعه‌ي كار شما بسيار موثر است.

فضاي كاري اشتراكي مي‌تواند يك محل عالي براي تشكيل روابط جديد باشد.

تنظيم قرارداد
يكي از رايج ترين اشتباهاتي كه برنامه نويسان فريلنسر انجام مي‌دهند، در مورد هزينه‌ي انجام پروژه و زمان ارائه‌ي ان است. براي گذر از اين مسائل بايد موارد زير را به خوبي رعايت كنيد:
هزينه هاي خود را واقع بينانه تنظيم كنيد.
هرگز كاري را بدون قرار داد قبول نكنيد. از هزينه‌اي كه قرار است براي انجام پروژه پرداخت شود، اطمينان حاصل كنيد.
قبل از شروع كار بيعانه دريافت كنيد. مبلغي مابين ۲۵٪ و ۵۰٪ هزينه‌ي نهايي براي اين مرحله كافي است.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۳۶:۳۵

در مقاله قبلي به تاثير تلگرام و راهكارهاي موفيت در ديجيتال ماركتينگ اين شبكه اجتماعي بعد از طراحي سايت  پرداختيم . قسمت دوم اين مقاله را با هم ميخوانيم . در ادامه همراه باشيد . 

در ادامه با هم بررسي ميكنيم كه چه كار هايي را در تلگرام نبايد انجام بدهيم ؟! راه هاي زير را بعد از  طراحي سايت بايد انجام ندهيم . 

۱- بمباران: عدم ارسال چندين پيام در يك زمان
۲- تنفس: عدم ارسال پيام در بازه هاي زماني كوتاه
۳- مزاحمت: عدم ارسال پيام بين ساعت ۱۱ شب تا ۷ صبح (بجز موارد خاص)
۴- تصوير بدون توضيح: عدم ارسال تصاوير بدون متن حاشيه (Photo Caption)
۵- تصوير با لينك: عدم ارسال تصاوير با متن حاشيه (Photo Caption) اي كه با لينك شروع مي شود.
۶- متن با لينك: عدم ارسال نوشته هايي كه با يك لينك شروع مي شوند.
۷- متن طولاني: عدم ارسال متن هاي طولاني و بيشتر از ۲۵۰ كاراكتر

توضيح: بسياري از كاربران پيام را ابتدا در Notification Center گوشي مي بينند و در صورت جذابيت روي آن كليك مي كنند. لذا خط اول پيام بايد حاوي جذابترين متن باشد.

نكات ويژه و امتيازها در ديجيتال ماركتينگ تلگرام بعد از طراحي سايت 

- افزودن تگ هاي ويژه به سايت: تگ هاي Microdata يا Rich Snippets يا Structured Data، باعث بهبود قرائت ماشيني سايت مي شوند. با اين تگ ها هنگامي كه لينك يك خبر در تلگرام قرار مي گيرد، تصوير، عنوان و توضيحات آن خبر توسط تلگرام به صورت اتوماتيك از سايت استخراج شده و نمايش مي يابد.
- زمان: افزودن تاريخ روز در بالاي پست ها
- دسته بندي با هشتگ: استفاده از هشتگ براي دسته بندي مطالب خاص
- تماس مستقيم: از مشتريان يا مخاطبان بخواهيد با شما مستقيما از طريق يك كاربر تلگرام در ارتباط باشند.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۸ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۱۵:۴۵

با همه گير شدن شبكه هاي اجتماعي موبايلي ، خصوصا تلگرام در ايران بازي ديجيتال ماركتينگ را به طور كلي عوض كرده اند به طوريكه اگر در اين شبكه ها فعاليتي نداشته باشيد ، قطعا بازنده خواهيد بود . در ادامه همراه باشيد . 

بعد از طراحي سايت ، توجه به ديجيتال ماركتينگ و سئو ميتواند ترافيك طبيعي را براي سايت به وجود بياورد اما توجه خاص به شبكه هاي اجتماعي نيز ميتواند تاثير شگرفي برروي جذب كاربر و مشتري بگذارد . اما براي اينكه بعد از طراحي سايت در جذب كاربر از شبكه هاي اجتماعي موبايلي خصوصا تلگرام موفق باشيم ، چه كارهايي بايد انجام دهيم ؟ 

براي موفقيت در ديجيتال ماركتينگ شبكه هاي اجتماعي بعد از  طراحي سايت  بايد كارهاي زير را انجام دهيم : 

۱- يك شكل:همه پست ها از لحاظ فرم و رنگ و شكل متن يكسان باشند.
۲- استفاده از تصاوير: تصوير جذاب تر از متن است.
۳- اندازه تصاوير: يك اندازه قراردادي استاندارد با سايز مربعي مانند ۶۴۰x۶۴۰ يا ۶۴۰x۴۸۰ يا هر سايز قراردادي ديگر
۴- نسبت تصاوير: رعايت نسبت قراردادي ۱:۱ يا ۴:۳ يا نسبت هاي استاندارد ديگر و رعايت هميشگي آن
۵- قالب تصاوير: استفاده از تصاوير با يك قالب گرافيكي يكسان
۶- حجم تصاوير: ارسال تصاوير كم حجم شده
۷- برندينگ تصاوير: استفاه از رنگ برند و حك كردن لوگو در تصوير
۸- متن كوتاه: حتما تصاوير يا نوشته ها با يك تيتر جذاب در زير آن (و نه در پست بعدي) همراه شود.
۹- لينك سايت: حتما لينك سايت با يك خط، فاصله از تيتر و يك خط فاصله از خط آخر (برندينگ لاين) قرار گيرد. اين خط هاي اضافه از خطاي انگشت زدن اشتباهي كاربر جلوگيري مي كند.
۱۰- اسم كانال در خط برندينگ: در آخر هر پست با يك خط فاصله از بالا و با علامت @ اسم كانال و يا بات تبليغ شود. علامت @ باعث تبديل شدن عنوان كانال يا ربات تلگرام به لينك مي شود . 

۱۱- نوشتن اسم ربات تلگرام: از آنجا كه نام كانال همواره در بالاي پست درج مي شود مي توان از خط آخر (برندينگ لاين) براي لينك به ربات تلگرام استفاده كرد.
۱۲- امضاي يكسان: خط آخر يا امضاي اثر بايد در همه پيام ها يكسان باشد.
۱۴- لينك ويديو: استفاده از لينك ويديوي آپارات براي مخاطبين ايران يا Youtube براي مخاطبين خارجي
۱۵- ساعت ارسال: پست ها با توجه به آمار، بهترين زمان جذب مخاطب تعيين شده و در ساعات مشخص ارسال شود. مثلا ۱۲ ظهر و ۶ عصر
۱۶- تنها يك نقطه در خط آخر: در صورتي كه آخرين خط با حروف فارسي شروع مي شود لازم است بعد از آن در يك خط جديد يك نقطه اضافه شود.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۶ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۳:۰۴

انتخاب رنگ سبز چمني به عنوان رنگ سال 2017 و دو رنگ رز كوارتز و آبي ملايم  به عنوان رنگ سال 2016 شركت معتبر پنتون رنگ فرابنفش را به عنوان رنگ سال 2018 انتخاب كرد. امسال ميتوانيد در طراحي سايت خود از اين رنگ زيبا استفاده كنيد . 
هدف از انتخاب رنگ فرابنفش  نمايندگي دو صفت مبتكرانه و تخيلي  است.
اين رنگ توضيح مي دهد كه اصالت، خلاقيت و تفكر خيالي است كه ما را به سوي آينده هدايت مي كند.
رنگ فرابنفش پيچيده و معقول انتخاب شدهنشان مي دهد كه اسرار كائنات در پيش رو است و اكتشافات جايي بسيار فراتر از مكاني است كه ما امروز در آن ايستاده ايم. همچنين پنتون هم عقيده دارد كه آسمان عظيم و نامحدود شب الهامي بخش تمايل به دنبال كردن دنيايي در بيرون خودمان است.

بومي با نام پانتون 18-3838 يك بوم فرابنفش (Ultra Violet) است كه سعي مي كند آگاهي و توانايي ما را به سطح بالاتري هدايت كند. با توسعه تكنولوژي هاي جديد و آشنايي با كهكشان هاي بيشتر، به بيان هنري براي انعكاس معنوي لازم است و فرابنفش راه را براي چيزي كه هنوز نمي آيد روشن مي كند.

كدهاي فني رنگ فرابنفش منتخب سال 2017 را مي توانيد در زير مشاهده كنيد:

Ultra Violet TCX (خانه، مد و دكوراسيون داخلي)
TITLE: PANTONE 18-3838 ULTRA VIOLET TCX
HTML: #5F4B8B
RGB:95, 75, 139
CMYK:71, 73, 7, 8

(براي چاپ) مجموعه تكميلي
TITLE: PANTONE 2096 C
HTML: #654EA3
RGB:101, 78, 163
CMYK: 76, 75, 0, 0

شما هم ميتوانيد امسال در  طراحي سايت  خود از اين رنگ استفاده كنيد و  طراحي سايت  خود را بروز تر از رقبا نگه داريد.

منبع: طراحي سايت

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ]