تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
طراحي سايت
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۳ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۲۶:۲۹

طراحي سايت و راه اندازي يك وبسايت براي تجارت الكترونيك امروزه بسيار راحت و ارزان است . اما براي ديده شدن در ميان رقبا نياز به عناصر و ابزاري است.

موارد زير ۵ روند و گرايش رايجي هستند كه به منظور ايجاد جاذبه ديجيتال براي كسب و كار خود بايد از آنها آگاهي داشته باشيد:

5 تاكتيك بازاريابي اينترنتي كه نبايد از قلم بيندازيد
۱-محتوا پادشاهي مي كند

امروزه عبارت «محتوا پادشاه است» لقلقه زبان همه متخصصان بازاريابي است. واضح است كه مفهوم اين جمله به يكي از گرايشات رايج دنياي بازاريابي تبديل شده است. محتوا چيزي بيشتر از پيام هاي ساده بازاريابي و تمركز روي برندسازي است؛ امروزه با محتواي خود بايد داستان بگوييد، مشاوره بدهيد و سرگرم كنيد. مردم روز به روز بيشتر به وبلاگ هاي آموزنده، وبينارها، موضوعات ابتكاري در رسانه هاي اجتماعي و داستان هاي الهام بخش جذب مي شوند.

 

۲-ويديو

بسياري از ما شهامت اعتراف كردن را نداريم، اما حقيقت اين است كه از اعتياد حاد به ويديو رنج مي بريم! با وجود اينكه تبليغات تلويزيوني به واسطه هزينه هاي سنگيني كه دارند احتمالا دور از دسترس به نظر مي رسند، اما پخش و مشاهده ويديو فقط محدود و منحصر به تلويزيون نيست و موقعيت هاي متعدد ديگري نيز وجود دارند كه مخاطبان شما در ثانيه به ثانيه وقت خود از ويديوهاي آنها استفاده مي كنند.

شايد خودتان عشق جنون آميزي نسبت به ويديوها نداشته باشيد، اما دوست شما، مارك زاكربرگ اعلام كرد كه محتواي ويديويي به طرز چشمگيري نسبت به تصاوير، مقالات يا لينك در صفحات تخصصي بيشتر ديده مي شود. ما هم به او اعتماد داريم. البته فقط اين نيست؛

يوتيوب هم به دومين موتور جستجوي بزرگ جهان تبديل شده است و حتي بسياري از مردم از طريق گوشي هاي همراه خود به تماشاي ويديو مي پردازند. اما چرا اينطور است؟ زيرا تماشاي ويديو زحمت خاصي ندارد، توجه شما را به خود جلب مي كند، و به هر حال يك تجربه نسبتا خوشايند است. همه اينها را گفتيم تا تاكيد كنيم كه وقت آن رسيده تا يك دوربين برداريد و فيلمبرداري را آغاز كنيد.
نكته براي بهبود سايت شما:

سعي كنيد ويديوهاي كوتاه و سرگرم كننده اي را توليد و در سايت خود استفاده كنيد.

 
۳-به برند خود شخصيت انساني بدهيد

مشتريان شما باهوش هستند.آنها به سمت سايت شما جذب شده اند، بنابراين در هنگام تعاملات خود با آنها اين نكته را در نظر بگيريد. با پاسخگويي به موقع و توأم با رعايت ادب و احترام به بازخوردهاي كاربران، راه ارتباطي خود با آنها را باز نگه داريد. اين هم در مورد پيام هاي خصوصي و هم در كانال هاي شما در رسانه هاي اجتماعي مصداق دارد.

به علاوه، بايد سياست هاي اصولي خود را حفظ كرده و پشتيباني محصول را جزو اولويت هاي خود قرار دهيد. هر چه شفافيت شما بيشتر باشد، مشتريان تان به شركت شما وفادارتر خواهند شد. و بالاخره، اگرچه اين نكته ممكن است در ابتدا دشوار به نظر برسد، اما در هر صورت در پشتيباني مشتريان خود خساست به خرج ندهيد. به عنوان نمونه، دريافت پيامي كه با «مهران عزيز» شروع مي شود با پيامي كه آغازگر آن «مشتري عزيز» است تفاوت چشمگير و قابل توجهي دارد. مخصوصا به بازخوردهايي كه دريافت مي كنيد گوش كنيد و با توجه به نيازهاي مشتريان خود براي بهبود كارتان تلاش كنيد.

با وجود اينكه چنين سياستي در ظاهر به بازاريابي توأم با تلاش مفرط براي فروش (hard sell) شباهتي ندارد، اما يك فرآيند بلندمدت است كه نتايج ارزشمندي را به بار مي آورد.
نكاتي براي بهبود سايت شما:

حداكثر در يك بازه زماني ۴۸ ساعته به همه سوالات پاسخ دهيد. به بازخوردهاي كاربران توجه كنيد و آنها را در برنامه كسب و كار خود بگنجانيد. هميشه با لحن صميمي، فكر شده و سرراست به سوالات كاربران پاسخ بدهيد. انتظارات كاربران را مديريت كنيد و صادق باشيد. مي توانيد براي تسهيل ارتباط، از يك افزونه گفتگوي آنلاين استفاده كنيد.

 
۴-هدفگيري درست

شبكه هاي اجتماعي و موتورهاي جستجو خواه ناخواه در جمع آوري اطلاعات از ما حد و مرزي نمي شناسند. فيسبوك، سن ما، گروه هاي موسيقي مورد علاقه، موقعيت مكاني و بسياري از موارد ديگر را راجع به ما مي داند. گوگل سوابق جستجوي ما را ذخيره مي كند و با سليقه ما سازگاري پيدا مي كند. همه اينها اتفاقي نيست، بلكه با اين هدف انجام مي شود كه تبليغ كنندگان بتوانند افراد و ويژگيهاي خاصي را هدف قرار بدهند كه احتمال اينكه در آينده جزو مشتريان آنها بشوند بيشتر است.

از همه بهتر اينكه روند كار از آن چيزي كه تصور مي كنيد آسانتر است. در فيسبوك فقط با تعيين مخاطب مورد نظر خود مي توانيد براي مجموعه اي از كاربران بر اساس مكان، علايق و مواردي از اين قبيل يك كمپين راه اندازي كنيد. در گوگل به منظور تصميم گيري آگاهانه تر براي انتخاب كاربران مورد نظرتان مي توانيد از analytics استفاده كنيد تا ببينيد كه بازديدكنندگان شما پيش از ورود به سايت شما از كجا آمده اند و پس از آن به كجا مي روند.
نكاتي براي بهبود سايت شما:

براي افزايش ترافيك از طريق جستجوهاي گوگل، استفاده از AdWords و AdSense را امتحان كنيد. در هنگام راه اندازي يك كمپين در فيسبوك، گزينه هاي مختلف آن را بررسي كنيد. معمولا استفاده از گزينه look alike براي بسياري از صاحبان كسب و كارهاي كوچك موثر واقع مي شود.

 
۵-بازاريابي موبايلي

تعداد كاربراني كه از طريق دستگاه هاي همراه از اينترنت استفاده مي كنند همچنان در حال افزايش است. گوگل با Mobilegeddon خود با صراحت اعلام كرد كه براي وبسايت هايي كه با موبايل سازگاري داشته باشند اولويت قائل خواهد شد. بنابراين، داشتن وبسايتي كه كاملا با موبايل سازگار باشد ديگر اختياري نيست، يك ضرورت است.و البته فقط اين نيست؛ اگر اين آمار درست باشد، بهتر است به دنبال راههايي جهت بازاريابي مستقيم كسب و كار خود براي دستگاه هاي همراه باشيد.

در عصر ديجيتال، بازاريابي چيزي بسيار فراتر از هزينه كردن و استفاده از روشهاي تكراري براي فروش است. امروزه بازاريابي، متضمن ايجاد رابطه با مشتري، روايت داستان برند و نشان دادن سبك منحصر به فرد خودتان است. به علاوه، بازاريابي ديگر به پهن كردن يك تور بزرگ و انتظار براي پيدا شدن مشتري مناسب محدود نمي شود، بلكه مي توانيد آن را به نحوي هدفمند كنيد كه خدمات مناسب را در جاي مناسب و براي افرادي كه واقعا به خدمات شما نياز دارند ارائه كنيد.

هنگامي كه بازاريابي ديجيتال به درستي انجام مي شود، صاحبان كسب و كارهاي كوچك را قادر مي سازد تا به شكل سرراست تر و معنادارتري مشتريان جديدي را جذب كرده و مشتريان سابقَ خود را حفظ كنند. شاعر چه زيبا مي گويد: «خودت باش، بي همتا مي شوي؛ ساده باش، عميق مي شوي.» (كتاب نيم كيلو باش ولي خودت باش از سعيد گل محمدي)

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۱ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۰:۲۸

داشتن يك وبلاگ تمام عيار در كنار طراحي سايت متناسب با كسب و كارتان ، مي تواند تاثيرات شگرفي در برقراري ارتباط با مشتريان و كاربران شما بگذارد  .در اين پست قصد داريم تا شما را با ويژگي هايي كه يك وبلاگ تمام عيار ميتواند داشته باشد بيشتر آشنا كنيم . پس در ادامه همراه باشيد . 

اولين قدم ، انتخاب يك سيستم مديريت محتواي مناسب
سيستم مديريت محتوا در واقع، يك نرم افزار است كه انتشار انواع مختلف محتوا، مانند متن، تصاوير، ويديو، فرم هاي تماس و مواردي از اين قبيل را براي صفحات اينترنتي ساده تر مي كند.
سيستم مديريت محتوا يك نماي ظاهري دارد كه در معرض ديد بازديدكنندگان قرار مي گيرد و يك بخش مديريتي دارد كه ناشر از طريق آن مي تواند قالب ها، متون، تصاوير، محتواهاي ويديويي، افزونه هاي رسانه هاي اجتماعي، دكمه ها و انبوهي از گزينه هاي ديگر (بسته به سيستم مديريت محتوايي كه انتخاب مي كنيد) را تغيير داده يا چيزي به آنها اضافه كند.
قابليت هاي سيستم هاي مديريت محتوا در  طراحي سايت بسته به نيازهاي شما متغير است، اما تحقيق و بررسي خود را روي سوالات زير متمركز كنيد:

- سيستم مديريت محتواي مورد نظر چقدر كاربرپسند است؟ به چه ميزان تخصص فني نياز دارد؟ 
- سيستم مديريت محتواي مورد نظر تا چه ميزان قابليت شخصي سازي دارد؟
- مجوزهاي ويرايش چگونه مديريت مي شود؟
- سيستم مديريت محتواي مورد نظر چند افزونه (پلاگين) دارد؟ ف
- سيستم مديريت محتواي مورد نظر ترافيك كاربري را چگونه مديريت مي كند؟

 انتخاب رنگ بندي و قالب مناسب براي  طراحي سايت  بلاگ

گزينه هاي موجود براي انتخاب رنگ بندي بي پايان هستند و طرح هاي الهام بخشي كه در هر گوشه و كنار مشاهده مي كنيد، محدودكردن اين گزينه ها را دشوارتر مي كند. خوشبختانه روش هايي وجود دارند كه اين كار را به صورت خودكار انجام داده و شما را از بُهت و حيرت نجات مي دهند.

اينفوگرافيك معجزه مي كند 
نسبت تعداد مخاطباني كه از طريق جستجوي طبيعي وارد سايت شما مي شوند به ساير منابع ترافيك در اغلب وبسايتها بيشتر است. با دريافت لينك از پلتفورم هاي بزرگ و مرتبط، سئوي شما بهبود خواهد يافت و همين، وبلاگ شما را در جايگاه بهتري در صفحات نتايج جستجو قرار خواهد داد.

دليل اهميت اينفوگرافيك براي بازاريابي محتوايي اين است كه مي توانيد يك اينفوگرافيك توليد كنيد و بدون نگراني درباره محتواي تكراري، آن را در چندين وبسايت منتشر كنيد. چنين چيزي در مورد محتواي متني امكانپذير نيست، چرا كه توسط گوگل جريمه خواهيد شد و سئوي شما تحت تاثير اين اقدام لطمه خواهد خورد.
افزودن ويژگيهاي زير به اينفوگرافيك خود را از ياد نبريد:

- طراحي تاثيرگذار و جذاب داشته باشد
- راه حلي براي يك مساله باشد
- آموزشي و سرگرم كننده باشد
- حاوي آمار و منابع باشد

ويديو را فراموش نكنيد
استفاده از ويديو يك روش فوق العاده براي تقويت پست هاي وبلاگ به شمار مي رود. ويديو به شما كمك مي كند تا ارتباط نزديكتري با بازديدكنندگان خود برقرار كنيد. روايت يك داستان جذاب از طريق ويديو به مخاطب شما انگيزه مي دهد تا به پيام شما گوش فرا دهد و واقعا با آن تعامل برقرار كند. كسب و كار شما مي تواند از مزاياي روايتگري داستان هاي فوق العاده بهره مند شود، پس چه دليلي دارد كه براي انگيزه بخشيدن به مشتريان خود از ويديو استفاده نكنيد؟
 
تيتر هاي جذاب در بلاگ نويسي
يك عنوان خوب عنواني است كه نه تنها براي خوانندگان مناسب باشد، بلكه براي موتورهاي جستجو نيز بهينه شده باشد. عنوان مطالب وبلاگ شما نقش عمده اي در موفقيت شما بازي مي كند. عنوان يك مولفه ملموس است كه به كاربران انگيزه مي دهد تا كاري انجام دهند، كليك كنند و مطلب شما را مطالعه كنند. علاوه بر اين، عنوان مطلب نقش قابل توجهي در رتبه بندي آن توسط موتورهاي جستجو دارد.
 
تقويم محتواي ايجاد كنيد 
برنامه ريزي جهت توليد و انتشار محتوا براي آينده يكي از عناصر ضروري اغلب استراتژي هاي بازاريابي به شمار مي رود.

اگر مسئوليت تهيه محتوا بر عهده شما است، در اينصورت بايد براي هفته ها، ماه ها و حتي سال پيش رو برنامه ريزي داشته باشيد. اين كار به افزايش هماهنگي بين بخش هاي مختلف كمك مي كند و باعث مي شود كه مسئوليت پذيري نويسنده نسبت به كار حفظ شود.

- يك مرور كلي روي محتواي خود داشته باشيد و خلأ ها و كاستي ها را برطرف كنيد.
- براي رويدادها و ايام مهم و همچنين عرضه محصولات يا خدمات جديد برنامه ريزي كنيد
- زمان مناسب و زيادي را براي آماده سازي محتوا جهت انتشار در نظر بگيريد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۹ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۶:۵۸

موضوع طراحي سايت براي هر كسب و كار براي حضور هرچه پررنگ تر ميان رقباي بيزينسي ديگر خودش ، يك ضرورت به حساب ميآيد . اما سئو و بهينه سازي درست سايت بعد از طراحي سايت نيز يكي از عوامل بسيار مهم در جايگاه خود به حساب مي آيد . در اين مقاله قصد داريم تا سئوي محلي را باهم بررسي كنيم . سئويي كه كمك شاياني به فروش محصولات شما خواهد كرد . پس در ادامه همراه باشيد  .

امروزه كلمه گوگل با جستجو مترادف شده است. مشتريان بالقوه شما در هنگامي كه به دنبال كسب و كاري در اطراف خود هستند – جايي براي غذا خوردن، اقامت شبانه يا اصلاح سر و صورت – ابتدا سري به اين موتور جستجو مي زنند.

هدف شما چه بايد باشد؟ اينكه اطمينان پيدا كنيد كه كسب و كار شما در فهرست نتايج جستجوي آنها اول از همه به نمايش در مي آيد. براي اينكه چنين چيزي اتفاق بيفتد، شما به بهينه سازي براي جستجوهاي محلي يا آنطور كه متخصصان اين حوزه از آن ياد مي كنند، به «سئوي محلي» (Local SEO) احتياج داريد.


سئوي محلي چيست؟

سئوي محلي به اعمال خاصي اطلاق مي شود كه با انجام آنها اطمينان پيدا مي كنيد كه هرگاه شخصي از طريق يك موتور جستجو به دنبال كسب و كاري در اطراف شما است، وبسايت شما در نتايج آن موتور جستجو به نمايش در مي آيد.

سئوي محلي به موتورهاي جستجو، مانند گوگل و بينگ كمك مي كند تا ارتباط فعاليت شما با موقعيت جغرافيايي تان را درك كنند و تصميم بگيرند كه وبسايت شما را در كدام نقطه از صفحه نتايج خود نشان بدهند.

 
چرا سئوي محلي اهميت دارد؟

سئوي محلي براي هر فردي كه صاحب يك كسب و كار كاملا فيزيكي، دفتر كار، استوديو و مواردي از اين قبيل است اهميت دارد. همانطور كه گفته شد، اين يكي از بهترين روشها براي جذب مشتريان جديد از نواحي اطراف موقعيت فيزيكي فعاليت تان براي برند شما است. در واقع، بازاريابي براي مشتريان محلي يك ضرورت است.

 
بايد روي نقشه (گوگل) حضور داشته باشيد!

يكي از بهترين روشها جهت كمك به مشتريان محلي براي پيداكردن كسب و كار شما اين است كه وبسايت خود را براي نقشه هاي گوگل و چيزي كه با عنوان «Local Pack» يا بسته محلي شناخته مي شود بهينه كنيد. بسته محلي، كسب و كارهايي كه حائز بهترين رتبه ها هستند را از نقشه هاي گوگل دريافت كرده و آنها را در صدر نتايج جستجوي گوگل نشان مي دهد.

گوگل تعداد مشتريان شما را افزايش ميدهد !


اين سرمايه ارزشمندي است كه بايد آن را تصاحب كنيد! به منظور كسب شانس حضور در ميان اين سه كسب و كار خوش اقبال، اطمينان پيدا كنيد كه مشخصات خود را به همراه جزئيات در Google My Business (GMB) ثبت مي كنيد. پس از آن، از آنجايي كه گوگل ترجيح مي دهد كه خدماتي كه بهترين رتبه ها را دريافت كرده اند را در بسته محلي نمايش دهد، از مشتريان خود بخواهيد تا نظرشان درباره شما را در GMB ثبت كنند.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۴ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۵:۵۴

براي يك كسب و كار ركن اصلي ورود به دنياي تجارت الكترونيك و دنياي ديجيتال ، داشتن سايت و طراحي سايت است . اما دركنار طراحي سايت نبايد از ابزار هاي ديجيتالي براي توسعه كسب و كار نيز غافل شد ! در ادامه با ما همراه باشيد . 

ERP يا Enterprise Resource Planning  را مي توان به عنوان نرم افزار يكپارچه اي تعريف نمود كه داراي اجزا و يا ماژولهايي براي برنامه ريزي، توليد، فروش، بازاريابي، توزيع، حسابداري، مديريت منابع انساني، مديريت پروژه، مديريت موجودي، مديريت خدمات و نگهداري و تعميرات، مديريت حمل و نقل و بازرگاني الكترونيك است. پس بعد از طراحي سايت شركتي خود به فكر آن باشيد !

معماري و ساختار ERP بگونه اي است كه يكپارچگي و جامعيت اطلاعات سطح سازمان را فراهم نموده و جريان روان اطلاعات بين بخشهاي مختلف سازمان را فراهم مي آورد.
اين نرم افزارهاي بسيار قدرتمند، پيچيده و گران قيمت، سيستمهاي از پيش طراحي شده اي هستند كه پس از اندك تغييراتي در آنها توسط مشاوران پياده ساز و مشاوران تحليل فرايندهاي سازماني، پياده سازي و اجرا مي شوند. در بسياري از موارد سازمانها به دليل اجبار در تبعيت از منطق حاكم بر اين نرم افزارها، مجبور به اصلاح و بازبيني مجدد فرايندهاي خود هستند. اين نرم افزارها بر خلاف نرم افزارهاي قديمي كه در سازمانها و از طريق واحدهاي مختلف سازماني توسعه پيدا مي كردند، مجموعه اي يكپارچه هستند كه داراي ماژولهاي مختلف بوده و هرزمان كه نياز به اضافه كردن ماژول ديگري به آنها باشد، اين كار به راحتي صورت مي پذيرد.

سيستم هاي ERP چه اجزايي دارند ؟ 
مالي - حسابداري
منابع انساني
ساخت و توليد
مديريت زنجيره تامين
مديريت پروژه
مديريت ارتباط با مشتري
انبار داده ها
كنترل دسترسي

برخي از مزاياي ERP  
كاهش هزينه هاي انبار
كاهش هزينه سفارش ها
كاهش هزينه توليد
كاهش هزينه عمليات مالي
كاهش هزينه حمل و نقل
كاهش حجم مورد نياز سرمايه گذاري
كاهش هزينه هاي ناشي از توقف خط توليد
كاهش هزينه خطاهاي ناشي از هماهنگي ضعيف بين واحدهاي مختلف سازمان
كاهش زمان تكميل و نهايي كردن محصول
افزايش شفافيت و ردگيري فرآيندهاي توليد براي مشتري
افزايش قابليت متناسب سازي براي مشتري
افزايش رضايت مندي مشتري از طريق درگير كردن وي در كارها از لحظه سفارش تا دريافت محصول
همچنين افزايش فروش و در نهايت رشد و بالندگي سازمان

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۴۶:۲۰

پشت پرده هرمذاكره اي ، براي موفقيت بايد نكاتي را درنظر گرفت ! اگر شما در زمينه سايت و بعد از طراحي سايت خود نياز به مذاكرات بازاريابي داريد ، اين مقاله حتما مي تواند به شما كمك ويژه اي بكند . در ادامه با ما همراه باشيد . 

همه ي ما مشتاق اين هستيم كه در مورد مسائل مختلف، بحث كنيم و اين مهارتي است كه بايد بر آن تسلط پيدا كنيم. شايد به همين دليل باشد كه وقتي در تلويزيون، بحث و گفت وگويي پرشوروحرارت مي بينيم، جذب آن مي شويم. ما عاشق ديدن افرادي هستيم كه براي باورهايشان، دليل و برهان مي آورند و آرزو داريم كه خودمان هم بتوانيم اين كار را انجام دهيم و مثلا بتوانيم در مورد تخصيص بودجه يا يك پروژه، بحث كنيم. 

در بازاريابي براي كسب و كارخود بعد از طراحي سايت چگونه موفق شويم ؟ 


1 - تمركز روي منافع خود داشته باشيد 
در بطن هر مذاكره، ميان تمركز بر منابع و تمركز بر موضع ها تفاوت زيادي وجود دارد. «منافع» به نتيجه اي اشاره دارد كه به سود شما خواهد بود، ولي «موضع» به موضع گيري شما در خصوص مسئله اي خاص اشاره دارد.

بازاريابي مشاركتي، بعد از طراحي سايت ، حوزه اي است كه در آن اين مفهوم تا حدي نقش ايفا مي كند. براي نمونه، كسب و كار كوچكي را در نظر بگيريد كه به دنبالِ شراكت با كسب و كاري است كه نفوذ بيشتري در بازار دارد.

به طور خلاصه، موضع هاي اين دو شركت عبارت است از: «شما بايد با ما شريك شويد» و «ما نيازي به شما نداريم». اينجاست كه شركت كوچك تر بايد به منافع اساسي شركت بزرگ تر و اينكه آنها چگونه مي توانند به يكديگر نياز داشته باشند، فكر كند.

يكي از منافع براي كسب و كار بزرگ تر، بعد از طراحي سايت  مي تواند به دست آوردن منابع براي ايجاد چيزهايي مانند طراحي يا نرم افزارهاي كاربردي جذاب باشد. تونر مي گويد: «همه چيز به تبليغ فروش مربوط مي شود و اگر بتوانيد تجربه اي را ارائه دهيد، [طرف مقابل شما] يا مشتريان آنها از آن استقبال خواهند كرد و آنها ديگر مجبور نخواهند بود كه خودشان آن كار را انجام دهند.»

ولي به گفته ي تونر، براي فهميدن اين منافع به پژوهش و خلاقيت نياز داريم و او تنها كسي نيست كه اين عقيده را دارد. در كتابِ عاقلانه مذاكره كنيد، مَكس اِچ بازِرمَن و مارگارت اِي نيل  مي گويند: «مي توان با ارائه ي تعريف جديدي از كشمكش، براي هر يك از طرفين و شناساييِ منافع اساسي آنها و طوفان فكري براي يافتنِ طيف گسترده اي از راه حل هاي بالقوه، راه حل هاي خلاقانه اي را پيدا كرد.»

بنابراين زماني كه در ظاهر، طرف مقابل موضع متفاوتي با شما دارد، شايد در واقع منافع مشتركي با هم داشته باشيد. شناختن اين منافع مشترك مي تواند به شما كمك كند تا گفت وگويتان را به صورتي تنظيم كنيد كه موجب موفقيت هر دوي شما شود.

2 - جادوي اگر - پس را در ذهن خود داشته باشيد 

وقتي واردِ مذاكره اي مي شويد، داشتن سناريوها و گزينه هاي مختلف در ذهن، بسيار مفيد است. در مدرسه ي كسب و كار گفته مي شود كه مذاكره ها را با يك «ماتريس اگر- پس» تنظيم كنيم. يعني جدولي داشته باشيم با رديف هايي از «اگرها»، يعني چيزهايي كه ما مي خواهيم، ولي ممكن است طرف مقابل به آنها نه بگويد. در مقابل اين رديف ها، ستون هايي از «پس» وجود دارد، يعني مواردي كه در صورتِ رد شدنِ «اگرها» توسط مشتري، غيرقابل مذاكره خواهند شد و قطعي هستند.

داشتن گزينه هايي در ذهن، به كاهش ترس ما از مذاكره، كمك مي كند. يكي از دلايل اين مسئله اين است كه با اين كار، اولويت هاي شما مشخص مي شود.

بررسي تازه اي نشان داده است كه ۵۶ درصد از زنان در مورد يك پيشنهاد كاري مذاكره نمي كنند؛ زيرا نمي دانند كه بايد چه درخواستي داشته باشند. اين مسئله نشان مي دهد كه بخش زيادي از مردم (چه زن و چه مرد) به اين موضوع فكر نكرده اند كه چه چيزي، بيشترين اهميت را براي آنها دارد.

تعادل بين كار و زندگي در بازاريابي
شما بايد قبل از اينكه واردِ مذاكره شويد، جواب اين سؤال را كه همان BATNAي شماست، بدانيد. در واقع بايد گزينه هاي فراواني در ذهن داشته باشيد. هر چه گزينه هاي شما بيشتر باشد، احتمال اينكه مذاكره به بن بست برسد و شما درمانده شويد، كمتر خواهد بود.اين كار را در مورد تمام «اگر»هايي كه بيشترين اهميت را براي شما دارند، انجام دهيد. اگر انعطاف پذير بودن ساعات كاري نيز با مقاومت روبه رو شود، پس موضوع بعدي مذاكره ي شما چه خواهد بود؟ اين همان جايي است كه بايد BATNA را نيز در نظر بگيريم كه به معنيِ بهترين جايگزينِ ممكن، براي توافقِ مورد مذاكره است. گاهي هر چقدر هم كه براي مذاكره آمادگي داشته باشيد، باز هم نمي توانيد به توافق برسيد. 

3 - از خلاقيت به نفع خودتان استفاده كنيد 
در مطالعه اي كه بر روي دانشجويان MBA انجام شد، شركت كنندگان در مطالعه، به ۲ گروه تقسيم شدند تا در كارگاه هاي آموزشي متفاوتي شركت كنند. يك گروه بر حل سيستماتيك مسئله تمركز داشت و گروه ديگر بر راه حل هايي تمركز داشت كه دانشجويان را به «لذت بردن»، «انتقاد نكردن از ايده ها» و «جست وجو براي احتمال هاي جديد» ترغيب مي كرد. سپس از هر گروه خواسته شد تا در مورد تخصيص بودجه مذاكره كنند. دانشجوياني كه تحت آموزش خلاقانه قرار گرفته بودند (گروهي كه بر ايده ها و نتايج غيرمتعارف تأكيد داشتند) اين وظيفه را بهتر از گروهي انجام دادند كه در كارگاه هاي آموزشي سنتي تر شركت كرده بودند.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۴۵:۲۶

پشت پرده هرمذاكره اي ، براي موفقيت بايد نكاتي را درنظر گرفت ! اگر شما در زمينه سايت و بعد از طراحي سايت خود نياز به مذاكرات بازاريابي داريد ، اين مقاله حتما مي تواند به شما كمك ويژه اي بكند . در ادامه با ما همراه باشيد . 

همه ي ما مشتاق اين هستيم كه در مورد مسائل مختلف، بحث كنيم و اين مهارتي است كه بايد بر آن تسلط پيدا كنيم. شايد به همين دليل باشد كه وقتي در تلويزيون، بحث و گفت وگويي پرشوروحرارت مي بينيم، جذب آن مي شويم. ما عاشق ديدن افرادي هستيم كه براي باورهايشان، دليل و برهان مي آورند و آرزو داريم كه خودمان هم بتوانيم اين كار را انجام دهيم و مثلا بتوانيم در مورد تخصيص بودجه يا يك پروژه، بحث كنيم. 

در بازاريابي براي كسب و كارخود بعد از طراحي سايت چگونه موفق شويم ؟ 


1 - تمركز روي منافع خود داشته باشيد 
در بطن هر مذاكره، ميان تمركز بر منابع و تمركز بر موضع ها تفاوت زيادي وجود دارد. «منافع» به نتيجه اي اشاره دارد كه به سود شما خواهد بود، ولي «موضع» به موضع گيري شما در خصوص مسئله اي خاص اشاره دارد.

بازاريابي مشاركتي، بعد از طراحي سايت ، حوزه اي است كه در آن اين مفهوم تا حدي نقش ايفا مي كند. براي نمونه، كسب و كار كوچكي را در نظر بگيريد كه به دنبالِ شراكت با كسب و كاري است كه نفوذ بيشتري در بازار دارد.

به طور خلاصه، موضع هاي اين دو شركت عبارت است از: «شما بايد با ما شريك شويد» و «ما نيازي به شما نداريم». اينجاست كه شركت كوچك تر بايد به منافع اساسي شركت بزرگ تر و اينكه آنها چگونه مي توانند به يكديگر نياز داشته باشند، فكر كند.

يكي از منافع براي كسب و كار بزرگ تر، بعد از طراحي سايت  مي تواند به دست آوردن منابع براي ايجاد چيزهايي مانند طراحي يا نرم افزارهاي كاربردي جذاب باشد. تونر مي گويد: «همه چيز به تبليغ فروش مربوط مي شود و اگر بتوانيد تجربه اي را ارائه دهيد، [طرف مقابل شما] يا مشتريان آنها از آن استقبال خواهند كرد و آنها ديگر مجبور نخواهند بود كه خودشان آن كار را انجام دهند.»

ولي به گفته ي تونر، براي فهميدن اين منافع به پژوهش و خلاقيت نياز داريم و او تنها كسي نيست كه اين عقيده را دارد. در كتابِ عاقلانه مذاكره كنيد، مَكس اِچ بازِرمَن و مارگارت اِي نيل  مي گويند: «مي توان با ارائه ي تعريف جديدي از كشمكش، براي هر يك از طرفين و شناساييِ منافع اساسي آنها و طوفان فكري براي يافتنِ طيف گسترده اي از راه حل هاي بالقوه، راه حل هاي خلاقانه اي را پيدا كرد.»

بنابراين زماني كه در ظاهر، طرف مقابل موضع متفاوتي با شما دارد، شايد در واقع منافع مشتركي با هم داشته باشيد. شناختن اين منافع مشترك مي تواند به شما كمك كند تا گفت وگويتان را به صورتي تنظيم كنيد كه موجب موفقيت هر دوي شما شود.

2 - جادوي اگر - پس را در ذهن خود داشته باشيد 

وقتي واردِ مذاكره اي مي شويد، داشتن سناريوها و گزينه هاي مختلف در ذهن، بسيار مفيد است. در مدرسه ي كسب و كار گفته مي شود كه مذاكره ها را با يك «ماتريس اگر- پس» تنظيم كنيم. يعني جدولي داشته باشيم با رديف هايي از «اگرها»، يعني چيزهايي كه ما مي خواهيم، ولي ممكن است طرف مقابل به آنها نه بگويد. در مقابل اين رديف ها، ستون هايي از «پس» وجود دارد، يعني مواردي كه در صورتِ رد شدنِ «اگرها» توسط مشتري، غيرقابل مذاكره خواهند شد و قطعي هستند.

داشتن گزينه هايي در ذهن، به كاهش ترس ما از مذاكره، كمك مي كند. يكي از دلايل اين مسئله اين است كه با اين كار، اولويت هاي شما مشخص مي شود.

بررسي تازه اي نشان داده است كه ۵۶ درصد از زنان در مورد يك پيشنهاد كاري مذاكره نمي كنند؛ زيرا نمي دانند كه بايد چه درخواستي داشته باشند. اين مسئله نشان مي دهد كه بخش زيادي از مردم (چه زن و چه مرد) به اين موضوع فكر نكرده اند كه چه چيزي، بيشترين اهميت را براي آنها دارد.

تعادل بين كار و زندگي در بازاريابي
شما بايد قبل از اينكه واردِ مذاكره شويد، جواب اين سؤال را كه همان BATNAي شماست، بدانيد. در واقع بايد گزينه هاي فراواني در ذهن داشته باشيد. هر چه گزينه هاي شما بيشتر باشد، احتمال اينكه مذاكره به بن بست برسد و شما درمانده شويد، كمتر خواهد بود.اين كار را در مورد تمام «اگر»هايي كه بيشترين اهميت را براي شما دارند، انجام دهيد. اگر انعطاف پذير بودن ساعات كاري نيز با مقاومت روبه رو شود، پس موضوع بعدي مذاكره ي شما چه خواهد بود؟ اين همان جايي است كه بايد BATNA را نيز در نظر بگيريم كه به معنيِ بهترين جايگزينِ ممكن، براي توافقِ مورد مذاكره است. گاهي هر چقدر هم كه براي مذاكره آمادگي داشته باشيد، باز هم نمي توانيد به توافق برسيد. 

3 - از خلاقيت به نفع خودتان استفاده كنيد 
در مطالعه اي كه بر روي دانشجويان MBA انجام شد، شركت كنندگان در مطالعه، به ۲ گروه تقسيم شدند تا در كارگاه هاي آموزشي متفاوتي شركت كنند. يك گروه بر حل سيستماتيك مسئله تمركز داشت و گروه ديگر بر راه حل هايي تمركز داشت كه دانشجويان را به «لذت بردن»، «انتقاد نكردن از ايده ها» و «جست وجو براي احتمال هاي جديد» ترغيب مي كرد. سپس از هر گروه خواسته شد تا در مورد تخصيص بودجه مذاكره كنند. دانشجوياني كه تحت آموزش خلاقانه قرار گرفته بودند (گروهي كه بر ايده ها و نتايج غيرمتعارف تأكيد داشتند) اين وظيفه را بهتر از گروهي انجام دادند كه در كارگاه هاي آموزشي سنتي تر شركت كرده بودند.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۲۲:۵۲

بعد از طراحي سايت ، بايد به فكر توليد محتوا به صورت جذاب باشيد تا بتوانيد كاربران و مشتريان زيادي را جذب كنيد . در اين مقاله قصد داريم تا شما را توليد محتواي جذاب و روش هاي توليد آن آشنا كنيم . 


انتخاب موضوع مناسب در توليد محتوا  بعد از طراحي سايت
قبل از هرچيز بايد تسلط كافي در زمينه كاري خود داشته باشيد و مطالعات روزانه خود را در سطح اينترنت يا كتاب افزايش دهيد. همه آن چيزي كه شما در زمينه كاري خود ميدانيد و تجربه كرده ايد ميتواند براي ديگران ارزشمند باشد، هرچقدر اين نكات ظريف تر و دقيق تر باشند مخاطبين مناسب تري نيز خواهند داشت.

هرچقدر كار توليد محتوا در زمينه كاري شما سخت تر باشد براي شما بهتر است! زيرا رقباي كمتري خواهيد داشت. محتواي عمومي براحتي در اينترنت قابل دسترسي بوده و منابع زيادي براي دريافت آن وجود دارد. راه ايجاد تفاوت در اينترنت ارائه محتواي تخصصي و ارزشمند است.

تا همين چند صد سال پيش “مهندس” واژه اي مستقل و معنادار بود، ولي با گسترش علوم، شاخه هاي جديدي به آن اضافه شد تا جاييكه اگر از كسي بپرسيد رشته تحصيلي تو چيست و بگويد مهندسي بنظر بي معني ميرسد و در سوال بعدي حتما ميپرسيد چه رشته اي؟ همين مسئله را ميتوان به سايت هاي اينترنتي تعميم داد.

نحوه ارائه محتوا بعد از طراحي سايت بسيار مهم است 
در بسياري موارد محتواي مورد نظر شما بسيار اندك است و بيش از چند خط ساده نخواهد بود. در اين شرايط ممكن است ارائه آن بصورت متني، جذابيت زيادي نداشته باشد و يا با توجه به متن كم مورد توجه موتورهاي جستجو قرار نگيرد. تغيير در نحوه ارائه و افزودن جذابيت هاي بصري ميتواند كيفيت محتواي شما را افزايش دهد.
براي درك بهتر اين مورد به يك مثال موجود بر روي اينترنت اشاره ميكنيم. يك سايت معتبر فروش كيف پول چرمي مطلبي را در مورد اينكه چطور ميتوانيد كيف پول خود را كم حجم تر كنيد ارائه كرده است. شايد اگر اين پرسش را از هركسي داشته باشيد با چند راهكار ساده مانند خارج كردن كارت هاي اضافي يا استفاده از كارت الكترونيكي بجاي پول نقد مشكل را حل كند. ولي سايت Bellroy رويكردي متفاوت به اين مسئله داشته و به همين دليل نام و لينك آن را در اين مقاله مشاهده كنيد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۰۳:۴۶

بعد از طراحي سايت ، تبليغات و بهينه سازي سايت براي حضور كاربران در وبسايت يكي از كارهاي مهم براي هر وبمستر و مدير سايت است . در اين مقاله قصد داريم تا شما را انواع تبليغات كليكي و نحوه لانچ شدن كمپين تبليغاتي اشنا كنيم . در ادامه با ما همراه باشيد .

در تبليغات كليكي(PPC) و بعد از طراحي سايت شما مي‌توانيد هر محتوايي را به صورت يك بنر تبليغاتي طراحي كنيد و با قرار دادن اين بنرها در صفحات وب‌سايت‌هاي مختلف، ترافيكي كه در حال جستجو و وب‌گردي هستند را به واسطه دكمه‌هاي فراخوانِ روي بنرهاي خود به سمت صفحه‌ مورد نظر خود هدايت كنيد.

اين بنرها مي‌توانند هر پيامي را (از معرفي تا فروش و فعاليت‌هاي اجتماعي) به كاربران انتقال دهند، اما هر كسب‌وكاري كه براي تبليغاتي كليكي اقدام مي‌كند بايد سطح خود را در ميزان آگاهي مخاطبان از وجود برندش در بازار رقبا بسنجد، تا بتواند استراتژي و رويكرد كمپين و پيامي را كه مي‌خواهد انتقال دهد را تعيين كند.

اين استراتژي و قدم گذاشتن در مسير آن هميشه با پرسش‌هايي شكل مي‌گيرد و پاسخ به آن‌ها قدم‌هاي بعدي را تعريف‌ مي‌كند. پرسش‌هايي نظير:


- آيا در جامعه مخاطب خود شناخته‌شده هستيد؟
- آيا مخاطبانتان از محصولات و يا خدماتي كه ارائه مي‌دهيد آگاه هستند؟
- آيا جامعه هدف شما گسترده‌است؟
- آيا مي‌توانيد در گستره مخاطبان خود، پتانسيل‌هاي بالقوه را به فروش تبديل كنيد؟
- آيا مخاطبان شما قصد خريد يا استفاده‌كردن از خدمات شما را دارند؟
- آيا دسترسي به محصولات و خدمات شما فرآيندي آسان تعريف شده‌است؟

انواع رويكرد تبليغات كليكي در ترويج‌ كسب‌وكارها:
- اطلاع رساني(awareness)
- افزايش موقعيت فروش(Lead Generation)
- فروش(sales)
- تبليغات كليكي با رويكرد اطلاع رساني(Awareness):
رويكرد اطلاع‌رساني در تبليغات كليكي و طراحي بنر براي كسب‌وكارها در دو سطح تعريف مي‌شود:
- اطلاع‌رساني براي برندينگ(Brand Awarness)
- اطلاع‌رساني براي نوع محصولات و خدمات(Product/service Awarness)
- اما نكته‌ بسيار مهم اين است كه چه زماني يك كسب‌وكار، تبليغات كليكي خود را با رويكرد اطلاع‌رساني، طراحي‌ و اجرا مي‌كند؟

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۲۶:۴۵

راز موفقيت وبسايت هاي معروف را نميدانيد ؟ دوست داريد شما هم به موفقيت در طراحي سايت برسيد ؟ پس اين مقالله را ازدست ندهيد ! در ادامه با ما همراه باشيد .


9 - سادگي در طراحي سايت زيباست و جذاب

قرار دادن چيزهاي زياد در هر صفحه باعث ميود وب سايت شما سردرگم شود. براي بازديد كنندگان وب سايت سخت است تا موضوعي را كه دنبال آن هستنند در ميان لينك ها و تصاوير پيدا كنند. ساده بودن صفحات وب سايت باعث ميشود كار با وب سايت شما ساده تر شود.


8 - طراحي سايت بسيار مهم است

زماني كه شما براي اولين بار يك نفر را ميبينيد دوست داريد تاثير مثبتي در طرف مقابل داشته باشيد. همين قضيه درباره وب سايت صدق ميكند. ظاهر كلي سايت اولين چيزي است كه بازديد كننده به آن توجه ميكند.


7 - ادرس بار بالا يا آدرس هدايت كاربر در طراحي سايت

هيچ چيز خسته كننده تر از اين نيست كه نتوانيد محتواي مورد نظر خود را پيدا كنيد. صفحه ها بايد هوشمندانه از بالا تا پايين طراحي شوند طوري كه بازديدكننده ها بتوانند به راحتي در بين بخش هاي مختلف سايت شما بگردند.


6 - انسجام ميان صفحات در طراحي سايت

بازديدكننده ها نبايد با باز كردن هر صفحه اين حس را داشته باشند كه يك وب سايت تازه را مي بينند. ثبات در ميان صفحه هاي سايت شما باعث ميشود نويگيشن هم راحت تر شود.


5 - رنگ بندي در طراحي سايت

انتخاب رنگ مي تواند وب سايت را موفق و يا خراب كند. خيلي از ما وب سايت هايي ديده ايم كه آزار دهنده هستند. زماني كه رنگ را انتخاب ميكنيد، از يك پالت رنگي ثابتي كه رنگ هايش با هم تصادم ندارند استفاده كنيد و مطمئن شويد كه كانتراست قويي بين متن و بك گراند وجود دارد.


4 - طراحي سايت خود را واكنش گرا در نظر بگيريد

وب سايت شما از طرق مختلفي در دسترس آدم ها قرار ميگيرد – از گوشي هاي هوشمند گرفته تا كامپيوتر هاي دسكتاپ. بنابراين، مهم است كه وب سايت شما در هر سايزي درست نمايش داده شود. با استفاده از مديا كوري ميتوانيد وب سايت خود را واكنش گرا كنيد.


3 - وبسايت خود را براي تمامي مرورگر ها بهينه سازي كنيد

مرورگرها براي رندر كردن صفحات وب بصورت يكسان طراحي شده اند، اما در عمل اينطور نيستند. بنابراين مطمئن شويد كه وب سايت شما در همه مرورگرها بصورت صحيح نمايش داده ميشوند.


2 - از خطاهايي كه در طراحي سايت رخ ميدهد به راحتي عبور نكنيد

هر كار خارق العاده اي با يك ارور كوچك ميتواند خدشه دار شود. وب مسترها همواره وب سايت خود را براي غلط املايي، لينك هاي خراب، و تصاويري كه به درستي لود نميشوند چك ميكنند.
2. كد خودتان را بنويسيد


1 - از محتوا و توليد محتوا به هيچ عنوان غافل نشويد .

حتي اگر وب سايت شما به زيبايي طراحي شده باشد، بدون محتوا چيزي به جز يك صفحه خالي نيست. وب سايت خوب بايد هم طراحي خوب داشته باشد و هم محتواي خوب. بنابراين مطمئن شويد كه همه صفحات شما محتواي منحصر به فرد دارد كه ارزش ديده شدن دارند.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۲۹:۳۲

تايپوگرافي در طراحي سايت كار بسيار مهمي به شمار ميآيد چرا كه تايپوگرافي بعد از طراحي سايت دومين الماني است كه در زيبايي سايت تاثير شگرف ميگذارد . 

رنگ يكي از فراگيرترين بخش هاي هر چيزي است كه به صورت بصري در دنيا با آن ها مواجه مي شويم. اين مورد براي خيلي از طراحان تبديل به يك انتخاب هميشگي شده است. اگر به گذشته و به دوران مدرسه خود فكر كنيد، به ياد مي آوريد كه هميشه رنگ هاي پايه يعني آبي، زرد و قرمز را انتخاب مي كرديد. همه ما فكر مي كرديم كه باقي رنگ ها توسط تركيب اين سه رنگ در كيفيت هاي مختلف به وجود مي آيد.

ما هم اكنون مي دانيم كه اين موضوع اصلا صحيح نيست (اگرچه هنوز هم در دنياي بچه هاي 5   ساله اين موضوع كاربردي و عملي مي باشد).

 
رنگ ها چگونه در طراحي سايت كار ميكنند ؟ 


تئوري رنگ ها ما را به قرن  15 باز مي گرداند.
 

درك چگونگي اينكه رنگ ها شكل مي گيرند و از همه مهم تر، چه روابطي بين رنگ ها وجود دارد، مي تواند به شما كمك كند تا رنگ ها را به طور موثري در طراحي هاي خود به كار ببريد.

مدرسه BAUHAUS اين موضوع را در دهه 1920 و 1930 درك نمود، دانش آموزان و كارمندان در اين مدرسه روي پيشرفت و توسعه تئوري رنگ براي در معرض نمايش گذاشتن حالت ها و عواطف رنگ هاي مختلف در بخش طراحي كار نو فعاليت نمودند.

تئوري رنگ ها يك نظم و ترتيبي است كه قدمت بسيار طولاني دارد- حداقل به قرن 15 باز مي گردد و شامل علم فيزيك، شيمي و رياضي مي شود تا به اين وسيله بتواند مفاهيم را به مخاطب منتقل سازد.

اين مقدمه كوتاه و سريع به شما مرور كلي از تمامي بخش هاي مهم تئوري رنگ ها را مي دهد تا بتوانيد شروع به تصميم گيري آگاهانه در پروژه طراحي و ساير پروژه هاي طراحي سايت خود كنيد.

 
سيستم هاي رنگي در طراحي سايت 


در اين جا دو سيستم پايه رنگي وجود دارد –روش هايي كه رنگ از آن ها به وجود مي آيد: رنگ هاي افزودني و رنگ هاي كاهشي (كه به منعكس سازنده زير مشهور مي باشد). ما از اين دو روش به صورت روزانه استفاده مي نماييم- در صفحه نمايشي كه اين مقاله را مي خوانيد از رنگ هاي افزودني به كار رفته است تا بتوانيد به راحتي رنگ ها را مشاهده نماييد، اين در حالي است كه كتابي كه در حال خواندن آن مي باشيد از رنگ هاي كاهشي براي جلد اول خود استفاده كرده است.

به عبارت ديگر، چيزي كه نور را مي تاباند (مانند خورشيد، يا يك صفحه نمايش و يا يك پروژكتور و غيره) از رنگ هاي افزودني استفاده مي كند، اين در حالي است كه هر چيزي ديگري (كه نور را منعكس مي سازد) از رنگ هاي كاهشي به كار مي برد.

منبع: طراحي سايت


برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ]