تور کویر مرنجاب
مبلمان اداری کلاسیک
مبلمان اداری
برچسب دیواری
ساعت دیواری
فروش جوجه شتر مرغ
فروش جوجه مرغ بومی
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
سنگ تراورتن
طراحي سايت
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۲۱:۰۲

ديجيتال ماركتينگ داراي حوزه هاي مختلف و البته گسترده اي هست . اين حوزه ها كه خود به تنهايي ميتوانند تخصص هايي براي خود باشند و البته دركنار همه اين ها كمك شاياني به كسب و كار بعد از  طراحي سايت براي ديده شدن و فروش بيشتر مي كند . در اين مطلب قصد داريم تا شما را با كامنت ماركتينگ يا بازاريابي از طريق نظرات سايت بعد از  طراحي سايت بپردازيم . در ادامه همراه با  طراحي سايت باشيد.

به دنبال پاسخ درست و كامل  سوالات كاربران باشيد 

پاسخ ارسالي به نظرات كاربران بايد دقيق و كاربردي باشد، ارجاع به محتواي مقاله و ارسال پاسخ هاي كوتاه نااميد كننده است.بعد از پاسخ گويي به كاربر از طريق ايميل يا پيامك به او اطلاع رساني شود تا مجدد به صفحه شما بازگردد.


كامنت ماركتينگ و تاثير خوب آن برروي سئو بعد از  طراحي سايت 

ارسال ديدگاه از طرف كاربران و پاسخ گويي شما به آنها هم به صورت مستقيم و هم به صورت غير مستقيم بر سئوداخلي صفحه تاثير گذار است. در اين بخش مهمترين اثرات ارسال ديدگاه بر سئو صفحه را بررسي ميكنيم.

1- رضايت كاربران افزايش پيدا ميكند
يكي از فاكتورهاي بسيار مهم سئو بعد از  طراحي سايت در سال ۲۰۱۸ ميزان رضايت كاربران از محتواي صفحه است. گوگل روش هاي گوناگوني براي سنجش رضايت كاربران از محتواي صفحه دارد كه همگي توسط الگوريتم رنك برين آناليز ميشوند. در مقاله الگورتيم رنك برين و تاثير آن بر سئو اين مورد را به صورت كامل بررسي كرده ايم.

2- به روزرساني مستمر صفحه در  طراحي سايت 
گوگل توجه بسيار زيادي به محتواي تازه و البته محتواي ماندگار دارد. ارسال ديدگاه در يك صفحه نشان دهنده ماندگاري محتوا و ارزشمند بودن آن است. همچنين با ارسال هر ديدگاه جديد عملا محتواي صفحه شما به روز رساني شده و بخش جديدي به آن اضافه ميشود. اين دو اتفاق هم بر بهبود جايگاه و هم در حفظ رتبه شما تاثيرگذار هستند.

3- دايره كلمات گسترده تر از قبل ميشود
هر كاربري كه وارد سايت شما ميشود دانش و ادبيات منحصر بفردي دارد. سوالات كاربران عموما با همين ادبيات خاص و با استفاده از عباراتي غير رسمي ولي رايج مطرح ميشوند. اين پراكندگي ادبيات موجب ميشود كه شما عبارات متنوعي در مورد همان مفهوم كليدي در صفحه خود داشته باشيد.

همچنين احتمال بسيار زيادي دارد كه عبارات يا سوالات درج شده توسط كاربران در بخش نظرات سايت توسط كاربر ديگري جستجو شود و در اين شرايط سايت شما نتيجه اي بسيار ارزشمند از نظر گوگل خواهد بود. 

تكنيك هاي موثر در كامنت ماركتينگ بعد از  طراحي سايت 

تشويق كاربران به گذاشتن كامنت 

به طور معمول نرخ مشاركت كاربران در بخش نظرات سايت هاي تخصصي پايين است و به ندرت اعتماد به نفس لازم براي ارسال ديدگاه را دارند. شما بايد به آنها اعلام كنيد كه براي نظراتشان ارزش قائليد و به خوبي پاسخ گوي آنها خواهيد بود.

در انتهاي مقاله يا بالاي بخش ارسال ديدگاه از جملات تشويقي براي ارسال ديدگاه استفاده كنيد. مثلا ميتوانيد بگوييد. اگر بعد از مطالعه اين مقاله هنوز ابهاماتي در ذهن شما هست يا به اطلاعات بيشتر نياز داريد در بخش نظرات اعلام كنيد تا كارشناسان ما پاسخ گوي شما باشند.

پاسخ كامل و جامع به سوالات كاربران 

توليد محتواي ارزشمند رمز موفقيت در سئو است ولي بيشتر اوقات ما با كمبود متن يا موضوع مواجه ميشويم، در نتيجه تعداد كلمات يك مقاله زياد نميشود. نظرات كاربران به ما كمك ميكند كه حواشي جذاب اين موضوع را بهتر بشناسيم و در مورد آن توضيحات تكميلي ارايه دهيم.

يك سوال ، دو كامنت بيشتر در سايت 

بسياري از كاربران سوالاتي عمومي و بدون اطلاعات دقيق مطرح ميكنند. به عنوان مثال ممكن است يك كاربر از شما بپرسد كه “چرا نرم افزار شما در گوشي من كار نميكند؟”

در اين شرايط شما بايد ابتدا سوال كاربر را به صورت كامل پاسخ داده و تمامي احتمالات ممكن را شرح دهيد. اما در پايان ميتوانيد مدل گوشي و نوع سيستم عامل آن را نيز از كاربر سوال كنيد. با اين كار هم جواب مناسبي به كاربر داده ايد و هم او را تشويق به ارسال ديدگاه هاي بعدي خواهيد كرد.

نظرات منفي را استقبال كنيد 

هيچ محصول يا خدمتي نميتواند بدون عيب و نقص باشد و به طور حتم شما هم مخالفين يا معترضيني خواهيد داشت كه عملكرد شما را نقض ميكنند. به جرات ميتوان گفت بهترين نوع نظرات در سايت شما نظرات منفي هستند!

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۰۸:۲۴

درقسمت اول نقش توييتر و ديجيتال ماركتينگ بعد از  طراحي سايت  به نكاتي اشاره كرديم ، در قسمت دوم به ادامه نكات مي پردازيم . در ادامه همراه با  طراحي سايت  باشيد . 

بعد از  طراحي سايت جذب مخاطب در توييتر يك امر نسبي است و مسلما فرمول قطعي و مشخصي ندارد. ممكن است هر لحظه ايده‌اي خلاقانه به ذهن شما برسد كه باعث جذب چندين فالوئر براي اكانت توييترتان شود. در ادامه سعي كرده‌ايم برخي از مواردي كه حاصل تجربه مي‌باشند و مي‌توانند بر جذب مخاطب شما در توييتر فارسي موثر باشند، را ذكر كنيم.

– پيوسته توييت ارسال كنيد :

يكي از عواملي كه باعث شناخته شدن برند شما در توييتر مي‌شود توييت پيوسته و دائمي است. البته اين امر نبايد به شكلي باشد كه باعث آزردگي خاطر فالوئرهاي شما باشد. ارسال تعداد زياد و خارج از عرف توييت احتمالا آنفالو شدن را در توييتر افزايش مي‌دهد. اين كه اعلام كنيم چه تعداد توييت در روز يا هفته براي بيزنس شما كافي است به طور قطع مشخص نيست و بستگي به نوع بيزنس شما دارد. توصيه ما اين است كه حتي‌المقدور روزانه يك توييت را داشته باشيد.

– تكنيك فالو/آنفالو به كار نمي آيد:

بسياري از برندها در شروع كار در توييتر شروع به فالو كردن كاربران بسيار زيادي مي‌كنند. اين كار علاوه بر اين كه از نظر كاربران توييتر جالب نيست، باعث مي‌شود توييتر شما را به عنوان اسپمر شناخته و براي فالوئينگ‌هاي جديدتان نوتيفيكيشني مبني بر اين كه شما آن‌ها را فالو كرده‌ايد ارسال نكند. همچنين برخي نيز به طور مكرر به منظور دريافت فالوئر از فالوئينگ‌هاي خود و يا اصلطاحا فالوبك به صورت مكرر افرادي را فالو/آنفالو مي‌كنند. اين كار در توييتر صورت خوشايندي ندارد و حتي ممكن است توسط كاربران توييتر اكانت شما بلاك و ريپورت شود.

– اسم برندتان را جستجو كنيد :

با جستجوي اسم برندتان در توييتر علاوه بر اين كه مي‌توانيد نظرات كاربران را در مورد خودتان بدانيد، مي‌توانيد با لايك كردن توييت‌هايي كه اسم برند شما در آن‌هاست توجه كاربران را به خودتان جلب كنيد و همچنين در صورتي كه توييتي نياز به توضيحاتي از جانب شما دارد توضيحات لازم را اعلام كنيد.

– در ژانر توييت كنيد:

تعداد كاربران توييتر فارسي كم نيست، اما زياد پيش مي‌آيد كه كاربران بسيار زيادي در خصوص موضوع مشخصي (يا به اصلاح توييتر فارسي در ژانر مشخصي) توييت مي‌كنند. سعي كنيد ژانرهاي فعال توييتر را بشناسيد و در بستر اين ژانرها توييت كنيد تا جذب مخاطب زيادي داشته باشيد.

– طنز جوابگوي كار شماست:

بعد از  طراحي سايت يكي از جذابيت‌هاي توييتر فارسي ذوق شوخ‌طبعي بسيار زياد كاربران آن است. اگر بتوانيد مقصود مورد نظر خود را به صورت طنز توييت كنيد بازخورد بسيار بيشتري خواهد داشت. يكي از اكانت‌هاي توييتر فارسي كه در زمينه ارسال توييت‌هاي طنز در ژانرهاي فعال توييتر فارسي بسيار معروف است اكانت كبريت توكلي است كه توانسته است با اين شيوه مخاطب مناسبي پيدا كند.‌

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۴:۱۰

دانستن حرفه هاي مختلف در  طراحي سايت  ميتواند شما را بيشتر از رقبا جلو بياندازد . اگر نكات مهم براي داشتن  طراحي سايت  را نميدانيد ، حتما اين مقاله را بخوانيد.

استفاده از فضاي خالي زياد در  طراحي سايت 
براي مخاطبان سايت، يك  طراحي سايت  بايست خلوت و ساده و كاربر پسندانه باشد. پس، شما بايست از فضاي خالي بسياري در  طراحي سايت  خود بهره بگيريد تا مولفه هاي كليدي در هر صفحه از سايت تان برجسته و آشكار باشد.

فضاي خالي در  طراحي سايت  كه به فضايي كه پيرامون هر عامل در  طراحي سايت  قرار دارد، باز مي گردد، نه تنها سبب مي شود تا حس ظرافت در  طراحي سايت  تان ايجاد شود بلكه موجب مي شود تا موقعيت برندتان و هم چنين بر اساس مطالعات دانشگاه Wichita State قادر است درك مطالب سايت تان را نيز بهبود دهد. طراحي سايت هاي عالي كمي وجود دارند كه به طور موثري از اين فضاهاي خالي استفاده كرده اند: Squarespace، Medium و Everyone’s Favorite Search Engine.


به منزله نتيجه، شما مي توانيد يك  طراحي سايت  زيبا و مينيمافهرست را طراحي نماييد و گرافيك هاي زيبايي را ايجاد كنيد كه مشتري هاي سايت تان عاشق آن ها هستند. صفحه عمده شلوغ در طراحي سايت احتمال دارد با عث شود كه مخاطبان سردرگم و گيج شوند، از اين رو، دارا بودن يك طراحي سايت ساده با فضاي خالي زياد قادر است كاربران را نسبت به طراحي سايت تان انگيزه بدهند.

ساده نمودن جستجو در  طراحي سايت 
براي اينكه  طراحي سايت  خود را براي استفاده آسان سازيد، بايست جستجو يابي آن را تا جايي كه مي توانيد ساده فراهم نماييد. مطمئن شويد كه كالاها تان به آساني در صفحه اول سايت، قابل دسترس هستند و نوار جستجو در طراحي سايت قابل رويت است و مخاطبان به آساني مي توانند هم در دسك تاپ و هم در گوشي هاي همراه از آن استفاده كنند.

يك راه براي آزمايش استفاده آسان طراحي وب سايت براي مخاطبان اين است كه ببينيد كه آيا طراحي سايت شما از قواعد سه گانه در اين زمينه مراعات مي كند يا خير. طراحان سايت در دهه 1990 همواره از اين سه عامل در طراحي سايت هاي خود استفاده نمودند و به موفقيت هاي چشمگيري در زمينه جذب كاربران به طراحي سايت نيز دست يافتند. اگر خلاف اين قواعد در طراحي سايت خود عمل نماييد، با كمال تاسف مخاطبان و كاربران خود را از دست مي دهيد.

براي اطمينان يافتن از اين قضييه، بايست متن هاي سايت خود را تا جايي كه مي توانيد واضح و صريح سازيد و سعي نماييد تا چشمان مخاطبان را به اطلاعات پراهميت سوق دهيد. هم چنين، شما مي توانيد آزمايش طراحي سايتي را با دوستان و آشنايان خود اجرا كنيد تا دريابيد كه تعاملات با اين طراحي سايت به چه ترتيب است و كدام مولفه هاي به نظر خيلي جذاب مي رسد.

جذب بيشتر مخاطبان به وسيله مخاطبان  طراحي سايت  راضي
هيچ كاربري دوست ندارد تا با طراحي سايتي رو به رو شود كه كه پر از متن هاي دراز و عكس هاي پي در پي هستند. از اين رو، مطمئن شويد، قواعد سه گانه (صراحت، ترتيب و سامان يافتگي، و تبديل بازديدكننده هاي به مشتري سايت) را در مطالب طراحي سايت خود اعمال مي نماييد.

به طور مثال، اگر در حال راه اندازي يك طراحي سايت و فروشگاه ساز كسب و كار الكترونيك مي باشيد، خيلي هوشمندانه است كه نقل قول هايي را از خريد ها و تجربه هاي مثبت مخاطبان در طراحي سايت خود بگذاريد، بدين وسيله كاربران و مخاطبان سايت تان بلافاصله انگيزه بسياري مي يابند تا فعاليت هايي را در طراحي سايت انجام داده يا كالاي را خريداري كنند.

الويت سرعت و سادگي  طراحي سايت 
هنگامي كه موضوع ويژگي هاي كاربردي در طراحي سايت مي شود، منظور مان به سرعت بارگيري سايت باز مي گردد. بخصوص براي طراحي سايت هاي كسب و كار الكترونيك، دارا بودن سرعت بارگيري كند صفحه هاي سايت و يا مشكلاتي در اجراي سايت در گوشي هاي همراه قادر است ميزان مخاطبان و مشتري هاي آن طراحي سايت را كاهش دهد وحتي مي توان شاهد كاهش درآمد هاي هنگفتي در اين شركت ها و طراحي سايت ها بود. يك مطالعه و تحقيق به وسيله Akamai نشان مي دهد كه حدود 40 درصد از مشتري هاي آنلاين، صفحه هاي طراحي سايت را به اين خاطر ترك مي نمايند كه بارگيري سايت بيشتر از چند ثانيه طول كشيده است و حدود 52 درصد از آن ها نيز مدعي بودند كه سرعت بارگيري بالا در طراحي سايت ها سبب مي شود تا در طراحي سايت ها باقي بنظير. راه آسان براي غلبه يافتن بر اين قضييه اين است كه روي سرعت بارگيري طراحي سايت خود فوكوس داشته باشيم.


هم چنين دارا بودن صفحه پرداخت مستقيم و خلاصه نيز قادر است عامل كليدي در افزايش كاربران و مخاطبان سايت باشد. هرچه روند و صفحه پرداخت طراحي سايت تان كوتاه تر باشد، راحت تر مي توانيد مخاطبان سايت را به خريد از كالاها و خدمات سايت تان تشويق نماييد. براي مثال، Amazon، طراحي سايتي است كه خريد از سايت را تنها با يك كليك در صفحه پرداخت ممكن مي سازد.

استفاده از طراحي ريسپانسيو براي طراحي سايت ها
براي اين كه مطابق با استاندارد هاي طراحي سايت عمل نماييد، بايست از طراحي ريسپانسيو استفاده نماييد. طراحي ريسپانسيو به مطلب و طراحي سايت شما كمك مي كند تا در هر صفحه نمايشي بازديد شود، اعم از گوشي هاي همراه، كامپيوترها، تبلت ها و غيره.

سرمايه گذاري روي طراحي ريسپانسيو نه تنها تعامل مخاطبان سايت را در هر ابزاري كه كمك مي گيرند بهبود مي دهند، بلكه قادر است سئو سايت و بهينه سازي سايت آن را نيز ارتقاء دهد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۳:۵۰

بعد از  طراحي سايت  براي هركسب وكاري برند شدن و توجه به آن در فضاي مجازي بسيار مهم است . در اين مقاله مختصري به برند سازي بعد از  طراحي سايت خواهيم پرداخت .

به همين خاطر است كه گرايش ما از پست هاي وبلاگ و متن ها به استفاده از عكس هاي تغيير يافته است. به همين خاطر است كه رسانه هاي اجتماعي از قبيل PINTEREST، اينستاگرام و اسنپ چت به وسيله موردهاي ديداري كه دارند، تبديل به طراحي وب سايت هاي اجتماعي موفقي شده اند. در حقيقت، اينستاگرام روزانه پست هاي بيشتري از توييتر به اشتراك مي گذارد.


البته، خيلي از شركت ها از پيش مطالب جذاب و مفهومي را مي ايجاد كردند و بايست اين روند را نيز ادامه دهند، اما براي اين كه  طراحي سايت  و كسب و كار مان قابل توجه باشد، بايست مولفه هاي ديداري را پست هاي و مطالب سايت مان بي افزايم كه نه تنها سبب جذب بيشتر افراد و افزايش اشتراك گذاري ها مي شود، بلكه كمك مي كند تا برند و  طراحي سايت  خود را برجسته بسازيم.

احتمالا ايجاد موردهاي ديداري اندكي چالش برانگيز باشد، اما در اين جا پيشنهاد ها و منابعي هست كه مي توانيد به وسيله اين موردهاي شروع نماييد و در اين مسير گام برداريد.

رنگ ها و الگوهاي  طراحي سايت 
استفاده از الگوهاي رنگي و جذاب در  طراحي سايت ، نه تنها توجه مخاطبان را جلب مي كند، بلكه پيام قوي و با اهميتي را نيز براي برند مهيا مي نمايند و به سادگي به كاربران ارائه مي دهند. خيلي عالي است تا بيشتر از 4 رنگ در طراحي سايت استفاده نكنيم و توجه داشته باشيد كه همگي اين رنگ ها بايست با هدف و پيام طراحي سايت و برند شما مطابقت داشته باشند. توجه نماييد كه تركيبات رنگي مختلف، داراي پيام هاي گوناگوني هستند.

از منابع آنلايني نظير PALETTON.COM استفاده نماييد كه قادر است به شما كمك كند تا تركيب رنگ هاي مختلف را براي  طراحي سايت  و يا برند خود امتحان نماييد و مناسب ترين مورد را برگزينيد. به ياد داشته باشيد، روي عملكرد HEX و RGB تسلط داشته باشيد تا اطمينان حاصل شود كه مي دانيد هر يك در كدام كسب و كار هاي پرينتي و ديجيتالي كاربرد دارد.

عكس هاي  طراحي سايت 
هنگامي كه رنگ مناسبي را براي برند و  طراحي سايت  خود گزينش كرديد، زمان اين است كه به گزينش عكس هاي فكر نماييد. شما به اين خاطر از عكس هاي استفاده مي نماييد تا اهميت پيام و مفهوم پست ها و مطلبهاي خود را بيشتر به كاربران نشان دهيد.

اگر از عكس هاي خودتان استفاده مي نماييد، مطمئن باشيد كه يك دوربين با كيفيت و با وضوح بالايي در اختيار داريد. اگر كم بودن تجهيزات داريد، فروشگاه ساز و  طراحي سايت  هايي وجود دارند كه عكس هاي استوكي را براي فروش گذاشته اند.

شما مي توانيد گزينش هاي رايگاني نيز در اين زمينه داشته باشيد، نظير عكس هايي كه در طراحي سايت DEATH TO THE PHOTO هست. اگر بودجه شما كافي است،GETTY IMAGES براي شما وسعت گزينش هاي بسياري از عكس هاي حيرت انگيز را مهيا مي كند كه براي فروش هستند، اما ارزان نيستند.

اگر مي خواهيد به جستجوي عكس هاي و عكس هاي بخصوصي باشيد، بايست از فيلترها و طبقه بندي هاي مختلفي استفاده نماييد. برخي اپليكيشن ها نظير فتوشاپ وجود دارند كه مي توانند اين مورد را در اختيار شما قرار دهند. البته از فيلترها و دسته بندي هاي موجود در اپليكيشن اينستاگرام نيز مي توانيد استفاده نماييد. مي توانيد از ابزار مورد علاقه من به نام PIXLR –O- MATIC كه داراي فيلترها و طبقه بندي هاي زياد و ساده اي است نيز بهره ببريد.

طرح بندي  طراحي سايت 
ديگر راه متمايز ايجاد كردن مطالب طراحي سايت و يا برندتان اين است كه از طرح بندي قوي و ويژهي در طراحي سايت خود به كار ببريد. استفاده از يك طرح بندي مناسب و عالي كه درك آن براي مخاطبان و كاربران طراحي سايت تان آسان است، به آن ها كمك مي كند كه مطالب سايت را همان گونه كه شما درك مي نماييد، درك كنند.

شركت مورد علاقه من در اين زمينه كه طرح بندي هاي زيبا و عالي را در طراحي سايت خود دارند، CANVA است. اين  طراحي سايت  داراي طرح ها و عكس هاي رايگان نيز هستند و موردهاي پرداختي شان نيز خيلي مقرون به صرفه هستند. بعد از گزينش رنگ مناسب و عكس هاي شگفت انگيز، طرح بندي ويژه و عالي قادر است هويت ديداري يك برند و يا طراحي سايت را بسازد.


تايپوگرافي  طراحي سايت 
هنگامي كه مي خواهيد پيام برند و طراحي سايت خود را ايجاد كنيد، سبك فونتي كه استفاده مي نماييد، به اندازه گزينش رنگ اهميت دارد. اگر از فونت COMIC DANS در طراحي سايت تان استفاده مي نماييد، مطمئنا اثرات منفي بر كاربران خود مي گذاريد.

در عوض، تحقيق نماييد كه كدام فونت سازگار برند و طراحي سايت تان است. اگر از يك فونتي نيز استفاده نماييد كه مرورگرها نتوانند آن ها را بخوانند، شما كاربران بسياري را از دست مي دهيد. GOOGLE FONT براي يافتن فونت هاي رايگان خيلي مناسب است و به خوبي با  طراحي سايت  تان مطابقت مي يابد.

عكس هاي بسياري هر روزه در دنياي اينترنت منتشر مي شود، اما ما ترجيح مي دهيم كه موردهاي ديداري را با پست و مطالب متني خود همراه كنيم، تنها به اين خاطر كه مشتري هاي به اين طريق بيشتر و سريع تر از خود عكس العمل و عكس العمل نشان مي دهند. اگر باور نداريد اين نوشته را مطالعه نماييد: نمايش مطلب همراه موردهاي ديداري، 43 درصد بيشتر از ساير مطلبها در طراحي سايت موثر بودند و توانستند كاربران را تشويق به انجام عملكردهايي در طراحي سايت كنند.

در پايان، تنها مطمئن شويد كه از اين پيشنهاد ها و موردهاي ديداري موثر، در طراحي سايت و برند خود به كار مي بريد. از اين رو بيشتر مي توانيد پيام طراحي سايت و برند خود را به كاربران خود منتقل نماييد و آن ها را تشويق نماييد تا مشتري سايت شما شوند. به اين ترتيب مي توانيد نظارگر روز افزون درآمد خود باشيد و مي توانيد كسب و كار و يا طراحي سايتي را تجربه نماييد كه خيلي موفق و و در بازار تجاري خود چشمگير است.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۳:۲۸

در  طراحي سايت گاهي اوقات مشكلاتي به وجود مي آيد كه از آن به عنوان اشتباهات مهلك ياد ميشود . اگر با اين اشتباهات اشنا نيستيد اين مقاله را ازدست ندهيد.

هر دو نظريه بسته به اين كه چه كسب و كار و حرفه اي داريد، درست است. اما، به چه نحوي در مي يابيد كه كدام مورد سازگار شما و كسب و كار تان است؟ به چه نحوي مي توانيد مطمئن شويد كه شما يك طراح طراحي سايتي هستيد كه مي داند راجع به چه چيزي صحبت مي كند و مرتكب خطاي نمي شويد؟

در اين نوشته خطاهايي كه احتمال دارد در  طراحي سايت  مرتكب شويد را براي تان بيان مي كنيم. خبر خوش اين است كه همه اين مشكلها داراي قواعد و راهكار هايي هستند كه مي توانيد از آن ها در سايت خود پيروي نماييد. از اين رو، شما بايست در هر نوع طراحي سايتي كه داريد از اين قواعد اساسي استفاده نماييد و هم چنين بايست بدانيد كه به چه نحوي اين موردهاي را در  طراحي سايت  خود به كار ببنديد.


هم چنين، مي توانيد از اين قواعد براي اطمينان يافتن از اين كه طراح  طراحي سايت  تان مي داند چه كاري انجام مي دهد، استفاده نماييد. تنها به اين خاطر كه يك شخص، طراح سايت خوبي است به اين معنا نيست كه همه موردهاي را راجع به  طراحي سايت  بي نقص مي داند. و تنها به اين خاطر كه برخي  طراحي سايت  انجام مي دهند به اين معني نيست كه آن ها مي دانند به چه نحوي طراحي سايتي را بسازند كه بازديدكننده هاي به مشتري هاي سايت تبديل شوند. به قواعدي كه در اين نوشته بيان مي شود، توجه بسياري نماييد و اگر لازم است تا به منظور اطمينان يافتن از  طراحي سايت  تان كه آيا نتايجي كه مي خواهيد را براي تان به ارمغان مي آورند يا خير، مي توانيد از اين قواعد استفاده نماييد. قواعدي كه در اين نوشته بيان مي شود را درك نماييد و همواره در طراحي سايت خود به كار ببنديد.

 

خطاي اول: فونت هاي خيلي كوچك در طراحي سايت
نخستين خطايي كه افراد در زمينه ايجاد طراحي سايت خود مرتكب مي شوند، استفاده از فونت هاي خيلي كوچك است.

علت اين امر اين است كه اكثر طراحي سايت ها داراي فونت هاي كوچك هستند. استاندارد فونت ها حدود 12Px است و همواره همه اشخاص از اين اندازه فونت كمك مي گيرند.اما به مرور زمان افراد دريافتند كه 12px براي خواندن متن در دنياي آنلاين خيلي دشوار است. هنگامي كه صفحه نمايش 24 اينچ از صورت اشخاص فاصله دارد، فونت هاي كوچك احتمال دارد براي خواندن دشوار باشند.

افراد هم چنين دريافتند كه شما مدت زمان محدودي در اختيار داريد تا توجه بازديدكننده هاي را به خود جلب نماييد. يك تحقيق هم چنين نشان مي دهد كه شما تنها 8 ثانيه فرصت داريد تا نظر مخاطبان را به خود جلب نماييد. اين زمان يك ثانيه كم تر از مدت وقتي است كه يك شخص به ماهي قرمز نگاه مي اندازد. مطالعات مشابه اي نيز معين مي كند كه اشخاص تنها 28 درصد كلمه هاي يك صفحه طراحي سايت را مي خوانند.

براي اين كه نظر مخاطبان را به  طراحي سايت  خود جلب نماييد، بايست موردهاي زير را مراعات نماييد:

1.نوشتن تيتر عالي براي جلب نظر مخاطبان  طراحي سايت .
2. نوشتن مطلبهاي عالي براي اينكه آن ها را تشويق به خواندن بيشتر از 28 درصد از كلمه هاي يك صفحه سايت نماييد.
3. استفاده از يك فونت براي تيتر سايت كه به اندازه كافي براي جلب نظر مخاطبان كافي باشد.
4. مطمئن شويد كه فونت متن عمده به اندازه كافي براي خوانده شدن سازگار است، از اين رو خوانندگان سايت از خواندن متن خسته نمي شوند.
به علات همگي استدلال هايي كه در بالا ذكر شد، اندازه فونت متن طراحي سايت ها در چند سال گذشته افزايش يافته است و 14px دست كم ترين فونت استفاده شده در طراحي سايت ها است و حتي برخي طراحي سايت ها نيز از فونت ها بزرگ تر 18px كمك مي گيرند.

موردي كه بايست به ياد داشته باشيد اين است كه هدف نوشتن متن، خواندن آن است. هنگامي كه از يك نويسنده خوب كمك مي گيريد و يا خود با دقت و با زحمت زياد متن سايت خود را مي نويسيد، بايست مطمئن شويد كه اين متن ها خوانده مي شوند و به وسيله فونت هاي كوچك، از ديد مخاطبان سايت پنهان نمي شوند. هم چنين بايست مطمئن شويد كه مخاطبان در خواندن اين متن ها با مشكلي رو به رو نيستند.

شما هم چنين بايست به ياد داشته باشيد كه همگي فونت ها در يك اندازه نيستند. 16 Px از فونت Arial قادر است كوچك تر از 16 Px در يك فونت ديگر باشد. شما احتياج داريد هنگامي كه مي خواهيد يك فونت را گزينش نماييد، اين موردهاي را بدانيد. از اين رو شما به صورت دلخواه يك فونت 19 Px را گزينش نمي نماييد، آن هم تنها به اين خاطر كه طراحي سايت ديگري از آن استفاده كرده است.

به ياد داشته باشيد كه فونت فوتر قادر است كوچك تر از قسمت هاي ديگر باشد و به منزله يك متن فرعي سايت محسوب مي شود، اما اگر شما موردهايي نوشته ايد كه مي خواهيد افراد و مخاطبان سايت آن را بخوانند، دست كم از 16 Px استفاده نماييد. اگر به حرف من نيز اعتماد نداريد، مي توانيد نوشته طراحي سايت Smashing را مطالعه نماييد كه راجع به اين قضييه است: 16 پيكسل براي متن عمده طراحي سايت. هر ميزاني كمتر از 16 پيكسل، قادر است خطاي بزرگي باشد.

خطاي دوم: اسلايدرهاي متحرك در طراحي سايت
من هنوز درك نمي كنم كه به چه دليلي خيلي از طراحي سايت ها از اسلايدر هاي متحرك كمك مي گيرند.
آيا آن ها موثر هستند؟ آيا سبب تبديل بازديدكننده سايت به مشتري طراحي سايت مي شوند؟ آيا براي اين كه اطلاعاتي را به مشتري هاي و مخاطبان سايت خود ارائه دهيد، مناسب ترين راه هستند؟

در بيشتر مواقع، اين گونه نيست.

هنگامي كه موردهاي متحرك و چرخنده را در طراحي سايت مورد آزمايش قرار داديم، متوجه شده ايم كه راه خيلي ناسازگاري براي نمايش دادن مطالب طراحي سايت است.

بنرهاي چرخنده قطعا ناسازگار هستند و بايست به سرعت از طراحي سايت حذف شوند.

به چه دليلي بايست مخاطبان سايت را با چنين موردهاي متحركي آزار برسانيم و سبب شويم در كنترل اين مطلب خيلي ضعف داشته باشند؟ به چه دليلي نبايست به مخاطبان سايت گزينه اي ارائه دهيم كه بيشترين كليك را در سايت سبب شوند؟

از اين رو، به چه دليلي اكثر افراد از اين اسلايدرها در طراحي سايت خود كمك مي گيرند، در حالي كه خيلي ناسازگار هستند؟

مناسب ترين استدلالي كه توانستم به دست بياروم اين است كه اين اسلايدر هاي متحرك به نظر جالب و تكنولوژي يافته و مدرن مي آيد، و براي برنامه نويسان طراحي سايت اجراي اين مورد خيلي آسان است. بر اساس اين دو استدلال و خاطري كه گفته شد، تاجران مي گويند: "من يكي از اين اسلايدرهاي جالب و متحرك را در طراحي سايت خود مي خواهم." و طراحان سايت هم موافقت مي نمايند، به اين خاطر كه به نظر مورد جالبي مي آيد و براي مخاطبان سايت خيلي هم دشوار نيست.

اما تاجران بايست بدانند كه آيا اين موردهاي در طراحي سايت شان موثر است و آيا مناسب ترين راه انتقال اطلاعات و مطلب به مخاطبان سايت م باشد يا خير. اشخاصي نظير PEEP LAJA, CHRIS GOWARD, TIM ASH و خيلي از اشخاص ديگري كه در زمينه بازاريابي و طراحي سايت مهارت دارند، به اين امر معتقد نيستند.
براي حل نمودن اين مشكل، شروع به پرسيدن سوال هايي از خودتان نماييد، مناسب ترين راه براي نمايش اطلاعات به جاي استفاده از اسلايدر هاي كه در طراحي سايت هاي ديگر مشاهده مي نماييد، چيست؟

هنگامي كه موضوع ايجاد يك طراحي سايت مي شود، دستورالعمل هاي زير را براي گرفتن نتيجه هاي عالي در اين زمينه به كار ببنديد:

1.تنها به اين خاطر كه طراحي سايت هاي ديگر از اسلايدرها استفاده كرده اند، آن ها در طراحي سايت خود به كار نبريد. (حتي اگر طراح تان اين پيشنهاد را به شما كند).

2.ملاحضه نماييد كه مناسب ترين شيوه براي نمايش دادن اطلاعات تان در صفحه اول سايت به جاي استفاده از اسلايدرها چيست. نبايست كوركورانه از طراحي سايت رقيبان خود كپي برداري نماييد.

3. همواره موردهايي در كسب و كار تان هست كه بخواهيد تبليغ نماييد، اما شما مي توانيد آن ها را در قسمت هاي دورتر از بالاي صفحه سايت به كار ببريد، نظير پايين صفحه و يا همراه يك دكمه در بالاي صفحه طراحي سايت. يك پيشنهاد ويژه از كسب و كار خود گزينش نماييد و آن را در سايت برجسته سازيد و بعد باقي كارها را به طراحي سايت و فروشگاه ساز خود بسپاريد.

4.به يك هدفي فكر نماييد كه مي خواهيد در طراحي سايت خود اجرا نماييد. روي آن فوكوس كرده و از اين هدف براي همگي دكمه هاي فراخواني به سهيم شدن در طراحي سايت استفاده نماييد.

حتي اگر مجددا به حرف من اعتماد نداريد، در اين جا نوشته هايي هست كه مي توانيد براي اطمينان يافتن از اين قضييه، مطالعه بفرماييد:

بنرهاي چرخنده در طراحي سايت؟ به آن ها نه بگويد.

پيشنهاد ها و مولفه هاي چرخنده در طراحي سايت- معضل عمده در صفحه اول طراحي سايت ها.

 

خطاي سوم: فونت ها با كنتراست پايين در طراحي سايت
ديگر خطاي بزرگ كه افراد در زمينه طراحي سايت مرتكب مي شوند، استفاده از فونت ها با كنتراست پايين است.

كنتراست پايين به معني يك فونت روشن در پس زمينه ​آشكار و يا يك فونت تيره در پس زمينه تيره است. من مطمئن نيستم كه اين مورد آيا در طراحي پرينتي مناسب است يا خير، اما به هيچ وجه در طراحي سايت ها به طور سازگاري عمل نمي كند.

شما همواره مي خواهيد تا مطالب طراحي سايت تان تا جايي كه مي شود براي خواندن آسان باشد. نوشته اي كه از طراحي سايت SMASHING در بالا معرفي نموديم، به ما مي گويد كه ميزان خوانايي يك فونت شيوهن در طراحي سايت براي اشخاص 40 سال نصف اشخاص 20 سال است. اين مورد در سن 60 سالگي نيز 20 درصد كاهش مي يابد. علاوه بر اين، حدود 9 درصد از آمريكايي ها نيز در بينايي خود مشكل دارند.

آيا باز هم با وجود اين موردهاي واقعا مي خواهيد خواندن مطالب سايت را براي بازديدكننده هاي سايت تان دشوار ايجاد كنيد، مخصوصا هنگامي كه به زحمت آن ها را به طراحي سايت خود تشويق كرده ايد؟

فونت با كنتراست پايين همواره ايده بدي در طراحي سايت ها است.

شما همواره مي توانيد اين مشكل را با استفاده از فونت هايي با كنتراست بالا حل نماييد. اگر پس زمينه تيره است، فونت گزينشي بايست روشن باشد و اگر پس زمينه ​روشن است، فونت بايست تيره باشد.

من در اين زمينه نيز يك گام جلوتر رفته ام. همواره در كنار رنگ سياه و سفيد، تركيب رنگ هاي نادري به كار مي رود كه براي متن طراحي سايت سازگار است. برخي زمانها طراحان از فونت خاكستري روشن تر در پس زمينه سفيد و يا از فونت آبي ​روشن در پس زمينه آبي تيره كمك مي گيرند.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۲:۳۶:۳۸

براي آنكه بتوانيد افراد مختلفي براي  طراحي سايت  توجيه كنيد و كسب وكارآن ها را ديجيتالي كنيد بايد نكاتي را بلد باشيد . در ادامه با  طراحي سايت  همراه باشيد.

1.سرعت پايين لود  طراحي سايت  
آيا تا به حال طراحي سايت هايي را بازديد كرده ايد كه مدت ها منتظر بارگيري آن شده باشيد؟ اين قضييه براي هر كسي خسته نماينده است و احتمال دارد سبب شود كه فرد هرگز به آن طراحي سايت باز نگردد، به اين خاطر كه تجربه ناسازگاري را در بازديد طراحي سايت به دست آورده است.

بر پايه KISSMETRICS، 47 درصد از مشتريهاي سايت انتظار دارند كه صفحه هاي سايت در عرض 2 ثانيه و يا حتي كمتر بارگيري گردند و 40 درصد از اين اشخاص در صورتي كه بيشتر از 3 ثانيه منتظر بنظير، طراحي سايت را ترك مي نمايند.

به چه نحوي اين مشكل را رفع كنيم: گزارشات مبني بر گوگل و GTMETRIX قادر است در اين زمينه به  طراحي سايت شما كمك نمايد. اين ابزارهاي رايگان به شما كمك مي نمايند تا علت سرعت كم  طراحي سايت  خود را پيدا نماييد و پيشنهاد هاي براي ارتقاي سرعت و عملكرد مناسب طراحي وب سايت تان ارائه مي دارد.

2.ثبت نام اجباري مشتريهاي براي ورود به  طراحي سايت 
 طراحي سايت  شما بايست مشتريهاي و كاربران خود را تشويق نمايد، نه اينكه به اجبار از بازديدكننده ها بخواهد تا نخست اطلاعاتي در اختيارتان قرار دهند و بعد وارد سايت گردند. اين امر بازديدنمايندگان سايت را آزار مي دهد و ارزش سايت تان براي آن ها از بين مي رود.

استفاده از POP-UP هايي كه بعد از بارگيري سايت به سرعت ظاهر مي گردند، سبب مي شود تا بازديدنمايندگان تان تجربه بدي به دست آورده و به سرعت  طراحي سايت  تان را ترك نمايند. اگر بازديدنمايندگان و مخاطبان سايت دريافتند كه مطالب و مطالب  طراحي سايت  شما خيلي ارزشمند هستند، در  طراحي سايت شما ثبت نام كرده تا از آخرين اطلاعات و مطالب بروز  طراحي سايت  تان باخبر باشند.

به چه نحوي اين مشكل را رفع كنيم: بايست براي كاربران و بازديدكننده هاي سايت خود ارزش هايي را مهيا نماييد تا در  طراحي سايت  شما بنظير. اگر مي خواهيد بازديدكننده ها را از خارج شدن از طراحي سايت تان منصرف نماييد، لحظه اي كه مي خواهند دكمه خروج را بزنند، قادر هستيد به وسيله POP- UP هايي به آن ها پيشنهاد هاي ويژه پيشنهاد كنيد تا انگيزه ماندن در  طراحي سايت  تان را داشته باشند. براي نمونه قادر هستيد چند درصد تخفيف به آن ها پيشنهاد نماييد. مطالعات نشان داده است كه اين مورد، 70 تا 96 درصد سبب بازگشت بازديدكننده ها به طراحي سايت مي شود.

3.انيميشن ها و موردهاي صوتي در  طراحي سايت 
سال هاي پيش، خيلي از برنامه نويسان طراحي سايت احساس مي نمودند كه استفاده از موزيك و انيميشن هاي زياد، كليد موفقيت جلب كاربران بيشتر به طراحي سايت و فروشگاه ساز است. هيچ كس به موزيك هاي كه صداي بلندي دارد، گوش نمي دهد و هيچ فردي اعتنايي به انيميشن هاي بسياري كه در طراحي سايت قرار گرفته است، نمي نمايد.

طراحي سايت هر روز در حال پيشرفت است و موزيك و انيميشن ها ديگر قادر نيستند بازديدكننده ها را به سايت مورد نظر جلب نمايند. به علاوه، اين موردهاي سبب پايين آمدن سرعت طراحي سايت تان نيز مي شود.

به چه نحوي اين مشكل را رفع كنيم: روي طراحي سايت ساده فوكوس نماييد كه به سرعت بارگيري مي شود و به بازيدنمايندگان تان فرصت مي دهد تا به سرعت كالاها و خدمات سايت تان را كه در معرض فروش هستند، درك نمايند. اگر بازديدكننده هاي سايت مدت بسياري را صرف اين نمايد كه دريابد شما چه چيزهايي در طراحي سايت خود ارائه مي داريد، به سرعت طراحي سايت شما را ترك خواهند كرد.

4.سرچ ضعيف: بازديدنمايندگان بايست بتوانند به آساني در طراحي سايت شما سرچ نمايند و نحوه اين امر را بايست به آساني دريابند. اين سرچيابي بايست در هر ابزاري كه بازديد كننده استفاده مي نمايد، بهنيه سازي شده باشد.

اگر آن ها نتوانند محل قرارگيري منو در طراحي سايت را پيدا نمايند، قادر نيستند به هدف خود دست يابند و به سرعت طراحي سايت را ترك مي نمايند. شايد شما داراي مطالب عالي و كالاها و خدمات عالي اي در طراحي سايت خود باشيد، اما اگر بازيدكننده هاي سايت نتوانند به آساني آن ها را پيدا نمايند، ارزشي ندارد.
به چه نحوي اين مشكل را رفع كنيم: يك منو سرچ داشته باشيد كه به آساني پيدا شود و خيلي واضح و معين باشد. مطمئن شويد كه منو طراحي سايت شما به صورت ريسپانسيو طراحي شده است و مخاطبان در هر ابزاري اعم از دسك تاپ، لب تاپ و تبلت مي توانند از آن به آساني استفاده نمايند و هم چنين مطمئن شويد كه مخاطبان از اين سرچ مي توانند تجربه بهينه اي به دست آورند. شما موظف هستيد كه با ايجاد كردن منو سرچ ساده و واضح در جايي كه به آساني يافت شود، اين تجربه بهينه را براي شان ممكن سازيد.


قادر هستيد از ابزارهايي نظير CRAZY EGG استفاده نماييد تا دريابيد كه بازديدكننده ها در هنگام ورود به طراحي سايت تان به دنبال چه موردهايي هستند. اين ابزار، نقشه اي را به شما ارائه مي دهد كه به وسيله آن قادر هستيد قسمت هاي كه مورد علاقه بازديد ​كننده ها است را معين نماييد و اين ابزار براي شما آشكار مي سازد كه بازديد كننده ها به چه سايز در طراحي سايت شما اسكرول كرده اند. كدام قسمت هاي طراحي سايت كاربردي است و كدام قسمت ها كاربردي نيست. از اين رو به آساني قادر هستيد روي قسمت هايي بيشتر سرمايه گذاري و بهينه سازي نماييد كه توجه بيشتري از كاربران را به خود جلب كرده است. با كمك اين ابزارها به خوبي قادر هستيد روي عملكرد كاربران و بازديدكننده هاي سايت تان نظارت داشته باشيد.

5. كم بودن مطلب و اطلاعات بروز در طراحي سايت.
علاوه بر اين كه بايست طراحي سايت سريع و زيبا با سرچ ساده اي داشته باشيد، بايست به طور مكرر مطالب سايت خود را بروز نماييد و در غير اين صورت اين مطلب براي بازديد كننده هاي سايت تكراري است و نياز نمي بينند تا وقت گران بهاي خود را در طراحي سايت شما هدر دهند. شما بايست هر باري كه بازديدكننده به طراحي سايت شما وارد مي شود، او را با مطلب هاي جديد و بروز غافل گير سازيد. به اين ترتيب است كه اين اشخاص به مطالب جديد شما جذب شده و مدت بيشتري در طراحي سايت شما باقي خواهند ماند.

به چه نحوي اين مشكل را رفع كنيم: اگر در طراحي سايت خود وبلاگي داريد، بايست به طور مكرر اين مطلبها را بروز نماييد و مطالب جديدي به آن بيافزايد و اين مورد، مناسب ترين شيوه براي اطمينان يافتن از بازگشت بازديدنمايندگان به طراحي سايت شما براي مرور مطلبهاي جديد است. هنگامي كه به طور مكرر مطالب سايت خود را بروز نماييد، قادر هستيد ميزان بازگشت كاربران را به طراحي سايت خود مشاهده نماييد و در ضمن قادر هستيد نظاره گر افزايش درآمد كسب و كاران نيز باشيد. هنگامي كه براي منتشر نمودن مطلبها در طراحي سايت و يا وبلاگ خود برنامه ريزي داشته باشيد، ديگر به اين روند عادت مي نماييد و پست هاي جديدي را در وبلاگ و سايت خود قرار مي دهيد كه براي كاربران خيلي جذاب و مهيج است. در صورتي كه كاربران تان، مطالب وبلاگ و طراحي سايت شما را جذاب بيابند، بي صبرانه منتظر پست ها و مطالب جديد شما هستند.

براي دارا بودن يك طراحي سايت خوب كه بازديدككنده هاي سايت را به خود جذب نمايد و سبب خروج سريع آن ها از سايت نشود، لازم است تا كارهايي اجرا كنيد و از اين امر پيشگيري نماييد. همان طور كه در بالا عرض كرديم با افزايش سرعت بارگيري طراحي سايت، ارائه پيشنهاد هايي براي عدم خروج مخاطبان، استفاده از طراحي ساده و ساده گرايانه كه عاري از موزيك و انيميشن هاي زياد و بي فايده است، گذاشتن سرچيابي ساده و موثر و بروزرساني مطالب طراحي سايت و وبلاگ تان، قادر هستيد علاوه بر جذب كاربران و مشتريهاي جديد به طراحي سايت تان، سبب شويد كه مشتريهاي فعلي تان نيز طراحي سايت شما را ترك نكرده و براي مدت بيشتري در سايت شما بنظير. همگي اين موردهاي به دارا بودن كسب و كاري ختم مي گردد كه علاوه بر دارا بودن كاربران زياد، درآمدهاي بسياري را نيز به دست مي آورد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۴۲:۰۳

در اين مقاه قصد داريم تا به نحوه اجراي درست  طراحي سايت  در سيستم عامل هاي مختلف بپردازيم . چيزي كه كمتر كسي به آن توجه ويژه ميكند . در ادامه با  طراحي سايت همراه باشيد.

آيا تاجران واقعا بايست به  طراحي سايت  ريسپانسيو دقت داشته باشند؟
ضروري است تا حضور آنلاين خود را در همه ابزارهايي كه مخاطبان به وسيله آن  طراحي سايت  و فروشگاه ساز ما را بازديد مي نمايند، بسط دهيد. ابزارهاي موبايل آينده كسب و كار شما هستند و هر كسي بايست طراحي سايت خود را براي اين ابزارها مهيا سازي و بهينه سازي نمايد.


تفاوت قيمت  طراحي سايت ريسپانسيو با  طراحي سايت  معمولي چيست؟
از نظر قيمتي، طراحي سايت ريسپانسيو گران تر از طراحي معمولي سايت است. طراحي سايت ريسپانسيو به شما فرصت مي دهد تا به مشتريهاي سايت خود در همه مكان ها و ابزارها دسترسي داشته باشيد. اگر در نظر داشته باشيد تا طراحي سايت خود را تنها در دسك تاپ ها اجرا نماييد، تنها به 50 درصد از مشتريهاي سايت خود دسترسي پيدا خواهيد كرد. شما در طراحي ريسپانسيو سرمايه گذاري مي نماييد، اما چند برابر اين مقدار در آينده سود به دست خواهيد آورد.

 

به چه ميزان بايست در  طراحي سايت  ريسپانسيو تلاش كنيم؟
همواره زمان و تلاش بسياري نيازمند است تا يك طراحي سايت را در سيستم عامل هاي مختلفي اجرا كنيم. در هر صورت، استفاده از طراحي سايت ريسپانسيو يا به عبارت ديگر ايجاد يك طراحي سايت كه در همه ابزارها اجرا شود، سريع تر انجام مي پذيرد تا اين كه بخواهيم براي هر ابزاري، طراحي سايت بخصوصي بسازيم.


چالش هاي موجود در زمينه  طراحي سايت  ريسپانسيو چيست؟
دشوار است كه تنها يك طراحي سايت بسازيم تا در همه ابزارهاي مخاطبان سايت اجرا شود. براي اين كه در اين نوع طراحي، تجربه بهينه اي را براي مخاطبان سايت خود به وجود آوريد، بايست زمان و تلاش بسياري را صرف نماييد. براي مثال، عكس بزرگي كه در طراحي سايت خود استفاده مي نماييد احتمال دارد لازم باشد به يك عكس مربعي شكل تغيير پيدا نمايد تا براي موبايل ها سازگار باشد. يا احتمال دارد كلمه "دانلود نماييد" را در يك دكمه به "بيشتر ياد بگيريد" تغيير دهيد، به اين خاطر كه مخاطبان موبايل غالبا روي كلمه "دانلود نماييد" كليك نمي نمايند.

از اين رو، در حالي كه  طراحي سايت  ريسپانسيو كاربران بيشتري از طراحي سايت هاي معمولي جذب خود مي نمايد، اما زحمات بسياري را مي طلبد و احتمال دارد مدت زمان بيشتري از يك طراحي سايت معمولي به طول بينجامد. با پرتال سازهمراه باشيد.

منبع : طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۲:۴۶

دانشگاه ها و مراكز آموزشي از جمله مكان هايي هستند كه در دنياي امروز به  طراحي سايت نياز دارند . اين مراكز براي سازماندهي هرچه بيشتر دانشجويان خود نياز دارند تا  طراحي سايت مرتبط با خود را داشته باشند . در ادامه همراه باشيد تا اين موضوع را بيشتر بررسي كنيم .

در اين مقاله قصد داريم تا روند درست يك  طراحي سايت موفق دانشگاهي را براي شما بازگو كنيم . 

هرصفحه در  طراحي سايت دانشگاهي بايد لوگو دانشگاه باش
لوگو و نام دانشگاه بايد به خوبي در تمامي بخش هاي سايت، قابل رؤيت باشد. دقت داشته باشيد كه تعداد زيادي از بازديدكنندگان سايت دانشگاه شما، به طور مستقيم وارد صفحه ي اصلي سايت نمي شوند.

پس لازم است تمامي صفحات سايت، اطلاعات كافي در رابطه با دانشگاه را به بازديدكننده منتقل كنند. ممكن است دانشجوي اقتصاد يك دانشگاه، به خوبي با سايت دانشكده ي خود آشنايي داشته باشد، اما لزوما اين مساله، براي همه صدق نمي كند. با انجام اين كار خواهيد توانست تا اعتبار بيشتري به برند دانشگاهي خود ببخشيد.

در  طراحي سايت دانشگاهي به تصاوير اهميت دهيد
يكي از مواردي كه اعتبار زيادي به سايت دانشگاهي شما مي بخشد، عكس هايي است كه در آن استفاده مي كنيد. هر عكس بايد به تنهايي، پيامي داشته باشد و بتواند در كنار ساير عكس هاي سايت، ارزش هاي اصلي دانشگاه را به كاربران منتقل نمايد. سعي كنيد از عكس هاي عمومي كمتر استفاده كرده و از تصاوير اختصاصي بيشتري بهره ببريد، تا حس اصيل بودن مطالب سايت به كاربران منتقل شود.

صفحه درباره مارا قدرتمند پر كنيد

صفحه "درباره ما" يكي از مهم ترين صفحات سايت دانشگاهي است كه نقش اساسي در آشنايي افرادي دارد كه قصد دارند راجع به دانشگاه شما اطلاعاتي كسب نمايند. بيشتر سايت هاي دانشگاهي در تنظيم اين صفحه دچار اشتباه شده و آن را با اطلاعات كسل كننده و بدون هدف پر مي كنند.

سعي كنيد يك بخش "خلاصه" در صفحه "درباره ما" ايجاد كنيد و اطلاعات و ارقام مهم در رابطه با دانشگاه را به صورت كوتاه بيان نماييد. براي تاثيرگزاري بيشتر، مي توانيد يك ويديو ي كوتاه را در رابطه با دانشگاه، در اين صفحه قرار دهيد.

منبع: طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۱۹:۲۰

در طراحي سايت مهم ترين اصلي كه بايد در نظر داشته باشيم، استفاده از طيف رنگ هاست. قدرت رنگ در جذب يا دفع كاربر بسيار موثراست. پس هر طراح سايت در  طراحي سايت بايد به اين نكته توجه ويژه اي بكند . 

در حقيقت بايد بتوانيم پيام مورد نظر وب سايت خود را با استفاده از رنگ ها به مخاطبين خود ارسال كنيم. مثلا  استفاده از رنگ هاي صورتي و قهوه اي در يك سايت مواد غذايي مي تواند

براي كاربران اشتهاآور باشد و يا رنگ هاي سبز و آبي در سايت هاي پزشكي براي كاربرانش آرامش بخش خواهد بود. به طور كلي رنگ ها به دو دسته رنگهاي گرم و سرد تقسيم مي شوند. رنگ هاي گرم شامل : قرمز، نارنجي و زرد و رنگ هاي سرد شامل : آبي، سبز و بنفش مي باشند.

در  طراحي سايت  ميتوان از هارموني رنگ ها در كنار هم الهام گرفت. هماهنگي رنگ ها در كنار هم  حس خوبي به كاربران انتقال مي دهد و بازديدكنندگان  نظم و تعادل را در سايت شما احساس خواهندكرد. با كمك دايره رنگ ميتوان اين هارموني و رنگ هاي مكمل و متمم را شناخت.

در  طراحي سايت دايره رنگ، رنگ آبي و رنگ هاي مجاور آن تداعي كننده باران ،آب روان و دريا بوده و در كنار هم احساس سرما را به انسان منتقل مي كنند. رنگ قرمز و رنگ هاي مجاور نيز يادآور خورشيد بوده حس گرما را تداعي مي كنند. دقيقا به همين دليل است كه توليد كنندگان كرم هاي ضد آفتاب از رنگ هاي گرم براي تبليعات خود استفاده مي كنند.

به طور كلي رنگ ها به دو دسته رنگهاي گرم و سرد تقسيم مي شوند. رنگ هاي گرم شامل : قرمز، نارنجي و زرد و رنگ هاي سرد شامل : آبي، سبز و بنفش مي باشند. در طراحي يك سايت ميتوان از هارموني رنگ ها در كنار هم الهام گرفت. هماهنگي رنگ ها در كنار هم  حس خوبي به كاربران انتقال مي دهد و بازديدكنندگان  نظم و تعادل را در سايت شما احساس خواهندكرد. با كمك دايره رنگ ميتوان اين هارموني و رنگ هاي مكمل و متمم را شناخت.

اما رنگ ها به تنهايي نيز تداعي كننده و ياآور مفاهيم خاصي هستند. در زير مفهوم و پيام هر رنگ آورده شده است:

سفيد: تداعي كننده صداقت و پاكيزگي ست و بهترين رنگ براي پس زمينه وب سايت مي باشد. در تجارت سفيد رنگي انرژي بخش است.

سياه :رنگي است كه به ظرافت و قدرت، فريبندگي، مهارت و باستان اشاره دارد. رنگ سياه به عنوان متن روي يك پس زمينه روشن بسيار ايده آل است. اما اگر به عنوان رنگ پس زمينه استفاده شود چشم را خسته مي كند .

قرمز :پيام اين رنگ توانايي، هيجان، سرعت و خطر است و توجه بيننده را به سمت خود جلب مي كند. در تجارت بمعني وام و بدهي مي باشد.

 صورتي :تداعي كننده ملايمت، شيريني، ظرافت و زنانگي، خوب بودن، بي گناهي است.

آبي :القا كننده امنيت، اعتماد و مسيوليت پذيريست و در مخاطب خود حس سرما، باران، ايمان، وفاداري و وابستگي را بوجود مي آورد. در تجارت معناي ضمانت مالي ميدهد.

سبز :احساس تندرستي، بركت، آزادي، شفا و خونسردي را القا مي كند. سبز رنگي است كه به راحتي  ديده مي شود. در تجارت نماد مقام و ثروت است.

قهوه اي :حس تاثير گذاري داشته و متانت، توانگري مالي را يادآوري مي كند . قهوه اي در طبيعت بسيار فراوان است.

خاكستري :رنگي خنثي است كه صميميت زياد، اعتبار و نفوذ و عملي بودن را القا مي كند و با رنگ هاي ديگر به خوبي تركيب مي شود. خاكستري در تجارت به معناي سنت گرايي است.

بنفش :نوعي وقار و معنويت دارد. حس شاهانه بودن و عيش و نعمت، دارايي، اعتبار و نفوذ بوجود مي آورد. در تجارت رنگ بنفش، بزرگنمايي مي كند و به نوعي از سبك هاي هنرمندانه طرفداري مي كند.

نارنجي :پر از حس زندگي و شوخي طبعي است. لذت و خوشگذراني، تعادل گرمايي، تشويق كردن، چالاكي و نيرو را به مخاطب خود القا مي كند و نشان تحمل و بلند همتي است.

زرد :هم رنگ نور خورشيد است و حس گرمي، خوشي، نامرد، ترسويي و حسادت را تداعي مي كند. اين رنگ باعث افزايش تمركز شده و سوخت و ساز را افزابش مي دهد. زرد سخت ترين رنگ براي چشم است . در تجارت درخواست از نوع روشنفكرانه است و براي تاكيد نيز مناسب است . 

طلايي :نشانگر ارزشمند بودن،گران بودن و پرستيژ است.

نقره اي :حس سرما ، علمي بودن و اعتبار و پرستيژ را القا مي كند. رنگي سرد است كه با هارموني خوبي با رنگ هاي ديگر دارد.در نهايت شما بايد بتوانيد با توجه به محتوي و عملكرد سايت و بر اساس پيامي كه هر رنگ بر مخاطب خود دارد سايت مورد نظرتان را طراحي و رنگ بندي كنيد.

اگرچه رنگ ها در فرهنگ هاي مختلف معنا و مفهوم متفاوتي دارند اما تاثير آنها در 90 ثانيه اول بر كاربران يكسان است و تاثير مستقيمي بر روي فروش در سايت هاي فروشگاهي دارند.

منبع:طراحي سايت

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۷ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۵۰:۵۲

طراحي سايت يك هنر براي طراحان سايت به حساب مي آيد ، اما يك طراح سايت بايد مهارت هاي ديگري را نيز بلد باشد . در اين مقاله قصد داريم تا شما را با مهارت هايي كه يك طراح سايت بعد از مهارت هاي  طراحي سايت  بايد بلد باشد آشنا كنيم . در ادامه همراه باشيد . 

1 - تمام مراحل  طراحي سايت را ياد بگيريد

به كلمه ي “تمام” كه در بالا اشاره كرديم توجه كنيد، طراحي وب ممكن است گاهي با طراحي گرافيك اشتباه شود و همين باعث ميشود طراحان وب محدوده ي خود را خيلي كوچك تر در نظر بگيرند، به همين دليل نياز است كه اگر ميخواهيد يك طراح وب كاملا حرفه اي شويد تا حدي با قواعد و هنرهاي طراحي گرافيك در دنياي ديجيتال آشنايي پيدا كنيد، براي مثال با موارد زير بايد به صورت كامل آشنايي پيدا كنيد :

 • رنگ : رنگ به عنوان قلب طراحي وب شناخته ميشود، زيرا از طريق رنگ است كه ميتوانيد به طرح خود زيبايي ببخشيد و بر روي مخاطبانتان تاثير بگذاريد، همچنين رنگ ها بر روي سلامت روان نيز تاثير دارند و از طريق رنگ مناسب است كه ميتوانيد يك تجربه كاربري خوب به كاربري كه ميخواهد از سايت شما بازديد كند ببخشيد.
 • جريان : جريان به معني جنش هاي بصري چشم يك كاربر در جريان يك وبسايت است، جريان ميتواند شامل مفاهيمي چون عمق، رنگ، سلسله مراتب، اشكال و خطوط باشد.
 • تعادل و تناسب : تعادل و تناسب به دو نسبت متقارن و نامتقارن تقسيم ميشوند، اين نسبت به طور معمول براساس عناصر مهم در صفحه است و همچنين باعث ميشود جريان اطلاعات كه در بالا به آن اشاره كرديم بهتر شود.
 • فضاي خالي : ايجاد فضاي خالي بسيار مهم است، فضاي خالي در اينجا به معني فاصله ي بين دو المنت در صفحه است، وبسايت هايي كه تجربه ي كاربري خوبي دارند از فضاي خالي مناسبي بهره ميبرند، اين كار هنر ايجاد تعادل است، فضاي خالي بايد به صورتي باشد كه علاوه بر اينكه عناصر داراي خوانايي بالا هستند از همديگر فاصله ي مناسبي داشته باشند، كل صفحه را با المنت هاي تودرتو پر نكنيد.

۲ – HTML را در  طراحي سايت مانند اسمتان حفظ باشيد !

براي اينكه يك طراح وب آماتور باشيد بايد حداقل كمي HTML بلد باشيد، در طراحي وب شما نياز به تفكر زياد در رابطه با الگوريتم هاي متفاوت و رسيدن به بهترين راه حل هنگام مواجه شدن با مسئله هاي سخت نداريد، تنها لازم است به كد نويسي HTML خود سرعت ببخشيد تا بتوانيد در كار خود حرفه اي شويد، سعي كنيد يك قاعده براي كدنويسي HTML خود به وجود بياوريد و هميشه از آن قاعده استفاده كنيد.
HTML يك زبان نشانه گذاري پايه براي تمام صفحات وب است بنابراين تمام طراحان وب بايد حداقل HTML را بلد باشند، اگر شما HTML را بلد باشيد آنگاه ميتوانيد صفحه اي طراحي كنيد كه راحت تر قابل كدنويسي باشد، همچنين ميتوانيد طرحي كه در فتوشاپ زده ايد را به راحتي به يك وبسايت تبديل كنيد و يك demo به مخاطبانتان نشان دهيد، همچنين يك ويژگي مثبت داريد نسبت به طراحان وب ديگري كه هيچ چيز از HTML نمي دانند، همچنين پيش تر در مجيدآنلاين۲۰ قطعه كد مهم و حياتي HTML5 را بررسي كرديم كه ميتوانيد براي شما مفيد باشد.

۳ – خود را وقف يادگيري مادام العمر كنيد !

هنگامي كه ميخواهيد يك طراح وب شويد يادتان باشد كه هميشه ميتوانيد بهتر شويد، هميشه ميتوانيد چيزهاي جديدي ياد بگيريد و از طريق آن كاربرانتان را شگفت زده كنيد، با افزايش مهارت و خلاقيت خود ميتوانيد طرح هاي بهتري ايجاد كنيد، يكي از دلايلي كه بايد هميشه زماني از روزتان را وقف يادگيري كنيد اين است كه هميشه ترند هاي جديد طراحي وارد جهان ميشوند و شما بايد به آنها تسلط داشته باشيد، به ترندهايي كه در چندسال اخير به وجود آمدند دقت كنيد : طراحي parallax ، طراحي flat ، طراحي Material و … در طراحي هميشه بايد ياد بگيريد، هنگامي كه يادگيري را متوقف كنيد به مرگ طرح هاي خود ميرسيد.

۴ – مهارت هاي كسب و كاري خود را بالا ببريد !

خيلي از طراحان وب فريلنسر هستند بنابراين لازم است كه براي مكالمه با مشتريان خود مهارت بالايي در بيزينس داشته باشيد، شما صاحب كسب و كار خودتان هستيد و محصولي كه خودتان توليد ميكنيد را بايد بفروشيد، پيدا كردن مشتري، متقاعد كردن مشتري و تمام كارهايي كه بايد انجام دهيد تنها به عهده ي خودتان ميباشد. همچنين با دانستن مهارت هاي كسب و كار ميتوانيد درآمد خود را به طرز چشم گيري افزايش دهيد.

۵ – شنونده ي خوبي باشيد !

زماني كه با مشتريان خود صحبت ميكنيد آنها شروع ميكنند به گفتن اينكه به چه چيزهايي در وبسايت خود نياز دارند، همانقدر كه در طراحي وب حرفه اي هستيد بايد در گوش دادن حرفه اي باشيد و دقيقا درك كنيد كه مخاطب شما به چه چيزهايي در وبسايتش نياز دارد، اگر مهارت هاي شنيداري خود را بالا نبريد هرگز به يك طراح وب حرفه اي تبديل نميشويد، يا حتي اصلا نخواهيد به حرف هيچكس گوش بدهيد، اگر مشتري شما چيزي ميگويد كه كاملا غيرمنطقي و غيرمعقول است، بجاي اينكه عصباني بشويد و به مشتري بگوييد ” شما چيزي از طراحي نميدانيد پس اظهار نظر نكنيد” سعي كنيد درك كنيد كه مشتري به چه چيزي نياز دارد و سپس چند راه جايگزين به او معرفي كنيد و بگوييد “براساس تجربه ي چند ساله ي من اين راه ميتواند بهتر باشد” .

۶ – به اوج  طراحي سايت برسيد !

در هر شغل و رشته اي رسيدن به نهايت مهارت بايد هدف اصلي شما باشد، اين كار يك شبه و حتي در طي يك يا دو سال به دست نمي آيد، اما به مرور و با تقويت مهارت هاي خود به آن دست پيدا ميكنيد، بايد نسبت به هنر و صنعت خود شور و شوق داشته باشيد. به يادگيري خود سرعت ببخشيد. اين اصل در طراحي وب نيز برقرار است، فرارتر از انجام كاري كه به عهده داريد، سعي كنيد به آن كار عشق بورزيد، تنها از اين طريق است كه ميتوانيد به يك استاد در كار خود تبديل شويد و به اوج برسيد.

منبع:طراحي سايت

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ]