تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
طراحي سايت
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۱:۵۲

برندسازي يكي از مهم ترين موارد براي هر كسب وكار و هرصنعتي به شمار ميرود. چراكه با برندسازي ميتوان به اهداف خود بهتر رسيد و مشتريان بيشتر وبهتر با خدمات آشنا ميشوند. اما به راستي دبرند چيست؟ آيا شما نياز به يك برند براي تجارت كوچك خود داريد؟ در ادامه همراه با طراحي سايت باشيد.

Mary van de wiel از NY BRAND LAB مي‌گويد زماني كه بحث برندسازي براي تجارت هاي كوچك مي باشد، اين مورد بسيار عالي است.
"اگر شما در زمينه تجارت كردن با مشتريان علاقه داريد، مطمئنا برندي را مي‌خواهيد، زيرا بدون آن شما هويت مشخصي براي تجارت خود در اختيار نداريد و همچنين نمي توانيد حضور خود را اثبات و اهداف خود را جامه عمل بپوشانيد."

برندسازي بعد از طراحي سايت اصفهان چيست؟
برندسازي در ساده‌ترين حالت " انتخاب يك اسم، سمبل و يا طراحي از عملكرد بازاريابي است كه يك محصول را از ساير محصولات مشابه متمايز ساخته و مشخص مي نمايد"
بنابراين برندسازي چيست؟ شما را از ساير رقيبان تان متمايز مي سازد. برندسازي چگونگي اين است كه شما مي خواهيد مخاطبين و يا افراد ديگري، شركت تان را ببينند. برندسازي چيزي است كه مخاطبين شما مي توانند از سرويس ها و محصولات شما انتظار داشته باشند.
برند سازي و يا طراحي برند، يك موضوع شفاف و واضح نمي باشد- تمامي نشريات و صدها كتاب درباره اين موضوع نوشته اند، در هر صورت به صورت خلاصه شما بايد يك برند را به عنوان يك سازمان، سرويس و يا محصول آن همراه خصوصيتي توضيح دهيد كه توسط درك مخاطبين اين تجارت شكل گرفته است. توجه داشته باشيد، اين مورد را نيز بايد اشاره كرد كه طراحان نمي توانند يك برند را بسازند- اين تنها مخاطبين هستند كه در شكل گيري يك برند موثر هستند. يك طراح تنها پايه هاي ساخت و طراحي برند را شكل مي دهد.
خيلي از مردم اعتقاد دارند كه يك برند شامل عوامل اندكي است- رنگ، فونت، لوگو، شعار و شايد اندكي هم موسيقي. در واقع، مفهوم برند خيلي پيچيده تر از اين موضوع مي باشد. شايد شما به يك برند، "تصوير شركت و تجارت" بگوييد.


چگونه يك برند را بعد از  طراحي سايت مي سازيد.
 برند خود را مشخص كنيد.
 قبل از اينكه برندي را براي خود بسازيد، شما ابتدا بايد آن را براي خود مشخص نماييد. به طور واضحي مواردي كه در ادامه وجود دارد را براي تجارت خود آشكار نماييد و سپس روي ساخت برند تمركز كنيد:

- شعار عملكردي شركت.
- خصوصيت هاي شركت تان.
- خصوصيت هايي كه شما تمايل داريد كه شركت تان در اختيار داشته باشد.
- مخاطبين مورد هدف ما چه كساني هستند؟
- اهداف شركت ما چه چيزهايي مي باشند؟
- لوگو و تركيب رنگي را بسازيد.

 رنگ:

 بياييد ابتدا درباره تركيبات رنگي صحبت كنيم. اگرچه ممكن است اين مورد تصميم گيري بسيار مهمي براي برندتان محسوب نشود، اما اجازه دهيد تا مطمئن شوم كه شما اين را به خوبي مي دانيد و از آن آگاهي داريد. چرا؟ ذهن انسان به شدت به موارد بصري واكنش نشان مي دهد و همه ما اين موضوع را مي‌دانيم. در هر صورت رنگ ها نقش بسيار اساسي را در اين واكنش برعهده دارند كه شما ممكن است يا ممكن نيست با آن ها آشنايي داشته باشيد.

 در طراحي سايت اصفهان هر رنگي مي تواند به طور متفاوتي بر برند تاثير بگذارد، زيرا پيام ها و نشانه هاي مختلف بسياري درون هر رنگي نهفته است. حالت، سايه و تن رنگ بر برند شما نيز تاثير مي گذارد.

پيام هايي كه هر رنگ در بر دارند:

- صورتي: زنانه، عشق، آرامش
- قرمز: قدرت، احساسات
- نارنجي: سلامتي، انرژي، گرما، هيجان
- سبز: طبيعت، آرامش بخش، پول
- آبي: صلح، وفاداري، اعتماد، شفافيت.
- بنفش: خلاقيت، جادويي، اصيل
- سفيد: خلوص، شفافيت، سادگي
- مشكي:  قدرت، مرموز
- قهوه اي: مردانه، فضاي بيرون، روستايي

لوگو

شما نياز داريد زماني را  صرف ساخت لوگوي خود كنيد، كه در اين زمينه مي توانيد از طراح لوگوي حرفه اي كمك بگيريد. لوگوي شركت شما بخش ضروري در ساخت يك برند تاثيرگذار مي باشد. به لوگو به عنوان هويت شركت نگاه كنيد. لوگو شما چيزي است كه مخاطبين ياد مي گيرند توسط آن با شما در ارتباط باشند و محصولات سرويس هاي تان را به ياد بياورند.

 زماني كه لوگوي تان را مي سازيد، بسيار به آن در دراز مدت فكر كنيد. سوال خوبي كه مي‌توانيد در اينجا از خود بپرسيد به اين ترتيب است: "دوست دارم كه چه لوگويي در طول ۱۰ سال نمايانگر شركت من باشد؟"

شما هم چنين بايد مشخص كنيد چگونه مي خواهيد از لوگوي خود استفاده نماييد. در نظر داريد تا لوگو را در دنياي آنلاين مورد استفاده قرار دهيد يا در بيلبوردها، ايستگاه ها، لوازم نقليه، و كارتون هاي سنتي و غيره؟ شما مي‌خواهيد لوگوتان با هر كدام از اين موارد و هر روشي كه شما برنامه ريزي مي كنيد تا از آن استفاده نماييد، مطابقت داشته باشد.

شعاري را براي تجارت خود مهيا كنيد

شعار برند چيست؟ ساده است اما يك شعار،  عبارت منحصر به فردي است كه نام شما و برندتان را با هم پيوند مي زند.

ساخت شعار بسيار سخت تر از آن است كه برخي فكر مي كنند.  سعي كنيد خيلي روي ساخت يك تگ لاين تمام و كمال تمركز نكنيد كه بسيار استرس بگيريد، به اين ترتيب نمي توانيد به خوبي فكر كنيد و از پروسه ساخت برند خود لذت ببريد.

 در عوض اين كار را انجام دهيد:  به جاي اين كه روي اين موضوع تمركز كنيد كه برند شما چه محصولات و سرويس هايي را ارائه مي دارد، روي مزيت ها محصولات و سرويس هاي تان تمركز كنيد. اين چيزي است كه شعار برندتان براي مخاطبين و كاربران مي گويد.

 برند خود را بعد از طراحي سايت يكپارچه سازيد

حالا برند شما براي يكپارچه شدن با هر بخش از شركت تان آمادگي دارد. تجارت هاي كوچك در اين زمينه بسيار شرايط خوبي دارند، زيرا كارمندان اندكي فرصت تبديل شدن به مخاطبين شخصي تر برند را در بر دارند.

با آموزش مناسب به پرسنل خود مي تواند اين اطمينان را به وجود آوريد كه هر كسي نسبت به برندتان در يك رده قرار دارد. چرا اين موضوع اهميت دارد؟ من استفاده از تجارت خدماتي و نظافتي را به عنوان مثال بيان مي كنم. اگر تجارت مورد نظر سعي داشته باشد تا برند خود را حرفه اي و تميز نشان دهد، سپس يك كارمندي كه لباس هاي كثيف و نامتناسبي را بر تن دارد مي تواند مخاطبين تان را سردرگم سازد. آموزش متناسب كارمندان تان به جلوگيري از اين اتفاقات بسيار كمك مي كند.

 پايدار و معتبر باشيد

در نهايت، اين مورد از همه مهم تر است. بايد اطمينان حاصل كنيد كه هر چيزي در ارتباط با شركت تان مطابق و هماهنگ با برندي مي باشد كه مي سازيد. يك برند سردرگم كننده مي تواند افراد را به جاي جذب كردن از خود دور سازد.

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۱۶:۲۹

براي خريد دوربين مداربسته به اين موارد توجه فرماييد

فروشگاه ها و مراكز خريد محصولات مختلف و خدمات متعددي را به طيف وسيعي از مشتريان ارائه مي كنند از اين رو همواره رفت و آمد بسيار زيادي را در مراكز خريد شاهد هستيم. به دليل ازدحام جمعيت در مراكز خريد و فروشگاه ها استفاده از دوربين مدار بسته از اهميت ويژه اي برخوردار است. نظارت ، كنترل ، ثبت ورود و خروج مشتريان ، كارمندان مراكز خريد در شبانه روز توسط دوربين مدار بسته به خوبي مي تواند انجام شود. در اين راستا استفاده از راه حل هاي امنيتي مبتني بر سيستم هاي نظارت تصويري با دقت بالا و هزينه مقرون به صرفه در حداقل زمان مي تواند بسيار كمك كننده باشد. در اين قسمت از مجله تخصصي ايران سكوريتي مي خواهيم شما را با مهمترين الزامات و كاربرد هاي سيستم هاي امنيتي بر پايه دوربين مدار بسته در مراكز خريد و فروشگاه ها آشنا كنيم. با ما همراه باشيد.

چرا بايد ازدوربين مدار بسته در مراكز خريد و فروشگاه ها استفاده كنيم ؟

استفاده از دوربين مدار بسته در مركز خريد و فروشگاه مي تواند حس امنيت را به ميزان قابل توجهي افزايش دهد ، كاركنان و همچنين مشتريان مي توانند با اطمينان خاطر در اين محيط رفت و آمد داشته باشند چرا كه هر رفتار نامتعارفي توسط سيستم دوربين مدار بسته ثبت و ضبط خواهد شد و مورد نظارت قرار خواهد گرفت. از اين رو مي توانيم بگوييم كه ايجاد فضاي امن با هدف پيشگيري از وقوع هر گونه حوادثي مانند سرقت و موارد شبيه به آن در مراكز خريد يك وظيفه مهم سيستم دوربين مدار بسته به حساب مي آيد. سيستم نظارت تصويري در مراكز خريد حس امنيت بيشتر مشتريان را در بر خواهد داشت.

يكي از مواردي كه مي تواند در فروشگاه ها و مراكر خريد توسط سيستم دوربين مدار بسته ثبت و مديريت شود سرقت يا تخلف پرسنل اين مراكز مي باشد. در صورتي كه ادمين سيستم به سادگي مي تواند هر گونه رفتار نامتعارفي را تشخيص داده و تخلفات پرسنل را گزارش نمايد تا با رسيدگي به تخلفات، حقوق مشتريان حفظ شود.
در هاي ورود و خروج افراد

يكي از مهمترين فضاهايي كه بايد توسط دوربين هاي با كيفيت پوشش داده شود درب هاي ورودي و خروجي افراد به مراكز خريد و فروشگاه ها مي باشد. استفاده از دوربين هاي هوشمند كه امكان تشخيص و شناسايي چهره مشتريان و افراد ديگر را دارند مي توانند خيلي كمك كننده باشد و اپراتور ها مي توانند از اين تصاوير براي شناسايي افراد مشكوك استفاده كنند.


پاركينگ

يكي از موقعيت هاي مهم ديگري كه بايد به خوبي پوشش داده شود محوطه ي پاركينگ مراكز خريد مي باشد. آسيب رساندن به خودرو ها ، سرقت اموال درون خودرو توسط سارقين مي تواند در اين پاركينگ ها رخ بدهد. از اين رو نصب دوربين مدار بسته در محيط پاركينگ مي تواند حوادثي از اين شكل را به حداقل برساند. استفاده از دوربين پلاك خوان و سيستم مديريت هوشمند پاركينگ از ديگر موارد تاثير گذار در ارائه يك سامانه نظارت تصويري استاندارد در مراكز خريد به شمار مي آيد.

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۱۰:۳۲

در ايران ما هنوز به مقوله طراحي سايت به چشم يك شيئ تزييني نگريسته ميگردد . و طراحي سايت موضوعي است كه ريشه اي فرهنگي دارد يعني در بين ما ايرانيان بيش از آنكه به ماهيت و كنه يك موضوع پي برده شود بيشتر به فكر عقب نبودن از ديگران و راه كار هاي جديدي كه به كار ميبندد هستيم . به عنوان نمونه هميشه براي من سوال بود ماهيت اصلي تلفن همراه چيست ؟ واضح است : در طراحي سايت برقراري يك ارتباط سالم دريافت مناسب پيام ها و ارسال يك پيام . اما هر زمان يك مدل جديد از اپل يا سامسونگ به بازار مي آيد عده اي بدون آنكه قرار باشد اتفاق جديدي رخ دهد اقدام به خريد اين مدل ها انجام ميدهند .و پاسخ يك جمله كليشه اي است . بايد بروز باشيم . بايد با تكنولوژي پيش رفت .................... علت ياد شده بدون شك و هيچ چون و چرايي ريشه افت هر وب سايتي است . حال فرض كنيد ما با تحقيق و تفحص وارد فاز طراحي سايت اصفهان و بهينه سازي وب سايتمان ميشويم و قصد داريم سايت خود را به شكلي مناسب رشد دهيم بايد چه كرد . موضوع را با اين سوال بيشتر مي شكافيم :

رشد يك سايت به چه معنا است ؟ به جواب هاي زير به چه ميزان معتقديد ؟

1- يعني سايت ما فوق العاده زيبا باشد و كاربر را محو خود كند .

2- سايت ما فوق العاده پر محتوا باشد

3- سايت در فواصل زماني مناسب بروز گردد

4- كليك خور مناسب داشته باشد

5- در صفحه اول ديده شود .

6- تمامي رقباي خود را در گوگل حذف كند

7- سايت ما تعاملي باشد

8-روز بروز آمار بازديد بيشتري را به خود اختصاص دهد

9- شبكه هاي اجتماعي فعاليت نماييم

10 - ميزان ماندگاري كار بر را در سايت خود افزايش دهيم

البته بدون هيچ شكي تمامي موارد ياد شده به نوبه خود در رشد يك وب سايت نقش بسزا دارند اما سايت خوب سايتي است كه با اين شعار حركت كند :

آهسته و پيوسته

بله تجربه همكاري با بيش از 70 شركت صنعتي اين مورد را به من ثابت نموده كه اگر ديد مناسبي در پس زمينه يك وب سايت وجود نداشته باشد بناي ديوار كج نهاده شده است و جالب تر اينكه در طراحي سايت اصفهان  طراحان وب سايت اولين مقصران عدم رشد شناسايي ميگردند . البته بنده معتقدم تمامي همكاران من به عنوان طراح  يا بهينه ساز وب سايت تمام حقايق يك سايت از زمان توليد اوليه تا رشد نهايي را منوت به همكاري دوجانبه ميدانند . اگر كسي به شما پيشنهاد هاي غير متعارف داد او را يك شياد در قالب يك مهندس كامپيوتر بدانيد .

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۹ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۳۲:۳۰

براي خريد دوربين مداربسته به اين نكات توجه فرماييد:
ويدئو بالن(Video Balun) چيست و چگونه كار ميكند ؟

ويدوئو بالن كه به عنوان Cat5 بالن نيز شناخته ميشود ، تقويت كننده اي است كه تكنسين هاي نصب دوربين مداربسته را قادر مي سازد از يك كابل CAT5 براي انتقال يك تصوير به ازاي هر زوج سيم  براي نصب دوربين مداربسته استفاده كنند ،اين تقويت كننده در مواقعي كه محدوديت فضا و حجم محدودي براي عبوركابل وجود دارد بسيار كاربردي است .

روش استفاده از ويدئو بالن بدين صورت كه يك ويدوئو بالن در ابتدا و يك ويدوئو بالن در انتهاي كابل CAT5 قرار مي گيرد ، يك  سر كابل CAT5 به دوربين و سر ديگر به DVR يا مانيتور متصل مي شود ، به عبارتي ديگر با كابل شبكه CAT5 مي توان 4 تصوير انتقال داد.

مزايايي استفاده از كابل Cat5 بجاي RG59 :

 راحتي وحجم كابل كمتر براي فضا هاي محدود
پشتيباني حداكثر طول كابل(كابل Cat5 بيش از 365 متر و كابل RG59 بيش از 200 متر) كابل Cat5 به طور معمول هزينه كمتري به نسبت كابل RG59 دارد


ويدئو بالن انواع مختلفي دارد كه در پايين به آنها اشاره خواهد شد:

ويدئو بالن با تك زوج

ويدوئو بالن تك زوج بيش از 365 متر را پشتيباني ميكند اين نوع ويدئو بالن تنها از يك زوج سيم از  كابل Cat5 استفاده مي كنند. هر سيم از زوج سيم به يكي از پايه هاي ويدئو بالن متصل مي شود. اين ويدئو بالن داراي يك اتصال BNC است كه از يكسو به دوربين مداربسته متصل مي شود و از سوي ديگر به DVR يا مانيتور.
روش استفاده از ويدئو بالن بدين صورت كه يك ويدوئو بالن در ابتدا و يك ويدوئو بالن در انتهاي كابل CAT5 قرار مي گيرد ، يك  سر كابل CAT5 به دوربين و سر ديگر به DVR يا مانيتور متصل مي شود ، به عبارتي ديگر با كابل شبكه CAT5 مي توان 4 تصوير انتقال داد.

مزايايي استفاده از كابل Cat5 بجاي RG59 :

راحتي وحجم كابل كمتر براي فضا هاي محدود پشتيباني حداكثر طول كابل(كابل Cat5 بيش از 365 متر و كابل RG59 بيش از 200 متر) كابل Cat5 به طور معمول هزينه كمتري به نسبت كابل RG59 دارد


ويدئو بالن انواع مختلفي دارد كه در پايين به آنها اشاره خواهد شد:

ويدئو بالن با تك زوج

ويدوئو بالن تك زوج بيش از 365 متر را پشتيباني ميكند اين نوع ويدئو بالن تنها از يك زوج سيم از  كابل Cat5 استفاده مي كنند. هر سيم از زوج سيم به يكي از پايه هاي ويدئو بالن متصل مي شود. اين ويدئو بالن داراي يك اتصال BNC است كه از يكسو به دوربين مداربسته متصل مي شود و از سوي ديگر به DVR يا مانيتور.


ويدئو بالن با برق

ويدوئو بالن با برق ، علاوه بر پشتيباني از انتقال سيگنال ويدئويي از انتقال برق در ولتاژ كم (12ولت) به

دوربين مداربسته نيز پشتيباني كار مي كند. براي balun كه همچنين قدرت را به دوربين عرضه مي كند، يكي از جفت هاي پيچ خورده از كابل CAT5 براي ويديو استفاده مي شود و دو جفت براي برق استفاده مي شود. نصب كنندگان يك جفت را براي مثبت و يك جفت براي ولتاژ منفي وصل مي كنند. همچنين Baluns ويديو + قدرت وجود دارد كه به جاي ترمينال هاي كابل استفاده از اتصالات RJ-45 و حتي برخي از مدل هايي كه از صوتي پشتيباني مي كنند نيز وجود دارد. برخي از نصب كنندگان اين را ترجيح مي دهند، مخصوصا هنگام استفاده از كابل هاي شبكه پيش ساخته شده با پايان دادن به RJ-45 قبلا متصل شده است.  يادداشت مهماين است كه فاصله اي كه توان را نمي توان اجرا كرد بسيار كمتر از ويديو است و هنوز هم توسط ولتاژ و اندازه كابل مورد استفاده قرار مي گيرد. DC 12V معمولا پس از 200 فوت شروع به رها مي كند. ويدئوي زير نشان مي دهد كه چگونه با استفاده از باطري هاي ويدئويي منفعل با قدرت.ويدئو بالن با تقويت كننده
اين نوع ويدئو بالن ها  شامل يك منبع تغذيه مي باشند و همچنين به عنوان يك آمپلي فاير عمل مي كنند و عملكرد مسافت  كابل را بيش از 370متر افزايش مي دهد (بيش از توان انتقال در تك زوج). يك گيرنده فعال Balun را مي توان در DVR يا مانيتور پايان كابل با يك باطري غير فعال در انتهاي دوربين براي افزايش حداكثر فاصله موثر تا 2000 فوت استفاده كرد. هنگامي كه يك فرستنده فعال balun و گيرنده فعال balun با هم استفاده مي شود، فاصله موثر كابل به 4000 فوت براي دوربين هاي رنگي و 5000 فوت براي سياه و سفيد افزايش مي يابد. نمودار زير نشان مي دهد سيم كشي مورد استفاده در هنگام نصب video baluns فعال است. لطفا توجه داشته باشيد كه قدرت براي هر دو دستگاه فرستنده و گيرنده مورد نياز است.

چندين دوربين مداربستهBaluns 
بالون هاي ويدئويي چند دوربين اجازه مي دهد تا هر جفت پيچ خورده از يك CAT5 براي يك دوربين استفاده شود، به طور موثر اجازه مي دهد نصب كننده براي اجراي ويدئو تا چهار دوربين CCTV بيش از CAT5 تك. نمودار زير نشان مي دهد كه چندين دوربين ويديو چند منظوره سيمي شده است.

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۹ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۸:۳۴

اگر شما يك كسب كار كوچك هستيد نياز داريد تا حضورتان را در دنياي ديجيتال شروع كنيد ، اين بدان معني است كه به يك وبسايت حرفه اي نيز نياز داريد هر چند كه هنوز برخي از كسب كار ها در اين فكر هستند كه ميتوانند با يك صفحه فيسبوك كار خود را گسترش دهند اما اينگونه نيست .وبسايت يك اعتبار براي شما محسوب ميشود.

براي شروع طراحي سايت شما دو انتخاب داريد ، انتخاب طراحي سايت HTML 5  و يا انتخاب طراحي سايت CMS ها كه عمده ترين CMS (سيستم مديريت محتوا) وردپرس است.اما در اين مقاله سعي نداريم به درك مفاهيم وب بپردازيم بلكه با فيلتري از تمامي تكنولوژي ها سه تكنولوژي را به صورت چالشي برايتان توضيح ميدهيم.

طراحي سايت اصفهان واكنشگرا چيست و چرا شما به آن نياز داريد؟

آيفون ها ، آيپد ها و ديگر دستگاه هاي هوشمند با حضورشان در وب كار طراحان وبسايت ها را سخت تر كردند.به همين منظور شما بايد وبسايتتان را طوري طراحي كنيد كه آمادگي نمايش در تمامي دستگاه ها را داشته باشد. مشتريان شما انتظار دارند كه با هر دستگاهي وارد وبسايت شما ميشوند ، وبسايت برايشان نمايش داده شود وطراحي وبسايت واكنشگرا نيز به همين معني است “طراحي سايت براي اكثر دستگاه هاي هوشمند”.

فريمورك هاي محبوبي براي اين منظور به كمك شما مي آيند و كمك ميكنند تا شما وبسايتتان را نسبت به عرض دستگاه ها واكنشگرا كنيد.

و CSS3 چيست و چرا به آنها نياز داريد؟

اگر طراحي سايت اصفهان را يك ساختمان در نظر بگيريم HTML5 و CSS3 دو ستون اصلي آن ميباشند.html همانند اسكلت و فرم ساختمان شما ميباشد كه CSS همانند سنگ هاي آجرنما و پاركت و كناف ها باعث ميشوند كه ساختمان جلوه بگيرد و زيبا شود.اين دو  فناوري مكمل يكديگر هستند كه همانطور كه گفتيم سي اس اس بر روي اچ تي ام ال سوار ميشود و آنرا زيبا تر ميكند.

سيستم مديريت محتوا (CMS) چيست؟

شما نياز به يك سيستم مديريت محتوا داريد تا مديريت وبسايتتان را راحتتر و آسان تر كنيد.در سال هاي اوليه پيدايش وب با ساخت يك فايل html و تبديل آن به وبسايت بايد د وب سرور ها آن را آپلود ميكرديد حالا امكان داشت كه در مقاله شما غلط املايي وجود داشته باشد و يا آنچه ميخاستيد نشده بود ، بايد دوباره صفحه را در وب سرور آپديت ميكرديد و مشكلات خاص خود را داشت اما با حضور سيستم هاي مديريت محتوا و طراحي سايت  وردپرس ديگر اين وظيفه به عهده شما نميباشد كافيست داخل سيستم مديريت محتواي خود شويد و تغييرات را اعمال كنيد و دكمه بروزرساني را بزنيد.

برخي از سيستم هاي توليد محتواي پرطرفدار عبارتند از وردپرس ، دروپال ، جوملا و …!

همانگونه كه شما لازم نيست مكانيكي را ياد بگيريد تا ماشين داشته باشيد ، شما نياز نيست طراحي سايت اصفهان  را خودتان انجام دهيد و اگر پيش زمينه اي نداريد شركت هاي طراحي سايت ميتوانند در اين زمينه شما را ياري نمايند.شركت طراحي سايت پديده تجارت با ده سال سابقه طراحي سايت و انجام فعاليت ها در زمينه آي تي آماده است تا از صميم دل پذيراي شما عزيزان باشد.

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۹:۱۲

براي خريد دوربين مداربسته به اين نكات توجه فرماييد:

نياز است كه علامت نصب دوربين مداربسته داشته باشيد. مطمئن شويد كه در مكان هايي كه قابل مشاهده هستند علامت دوربين نصب كرده ايد. اگر اين علائم واضح نباشند و پيغام را به درستي به مخاطب منتقل نكرده باشيد، ممكن است در دادگاه غيرقابل پذيرش باشد و قوانين حريم خصوصي مانند  PIPEDA را نقض كند.


قوانيني در خصوص مكان نصب دوربين وجود دارد. حتما دوربين مداربسته را در مكان هاي مناسب اطراف خود قرار دهيد، توجه داشته باشيد كه نقاطي مانند اتاق پرو و حمام غيرقانوني است. در حالي كه اكثر مردم نمي خواهند در اين مكان ها دوربين قرار دهند، فروشگاه هاي خرده فروشي با آمار بالاي سرقت گاهي اوقات اين نقاط را گزينه هاي ايده آلي براي نصب دوربين ميدانند، زيرا مجرم اغلب در اين مكان ها كالاهاي سرقتي را مخفي مي كند. با اينحال نصب دوربين مداربسته در مكان هاي غيرمجاز بازهم غير قانوني باقي مي ماند. با يك متخصص امنيتي CCTV صحبت كنيد تا مشخص شود كه كدام مناطق براي ضبط فيلم مناسب هستند و كداميك از آنها مناسب نيستند.

مي توانيد سيستم را خودتان نصب كنيد، اما آيا اين كار واقعا ايده خوبي است؟ شما در همه كارها متخصص نيستيد. يك متخصص يا كارشناس حرفه اي قادر خواهد بود نصب سيستم را به طور دقيق انجام دهد و خدماتي ارائه دهد كه سيستم امنيتي شما مؤثر عمل كند. انجام دادن اينگونه كارها شايد در هزينه اوليه صرفه جويي كند اما سيستمي را به شما هديه مي كند كه به درستي نصب نشده است يا نواحي مناسب را پوشش نمي دهد. نظارت تصويري دوربين مداربسته يك كار بزرگ است و متخصصان مي توانند جهت و نحوه نصب سيستم، و آنچه كه دوربين ها بايد مشاهده كنند را فراهم كنند.

فيلم ضبط شده را به مدت 30 روز يا بيشتر نگه داريد. مهم است كه حداقل يك ماه فيلم را نگه داريد يا در صورت امكان آن را به مدت طولاني در كلود ذخيره كنيد. اگر يك جرم اتفاق افتاده باشد يا يك حادثه درمحل كارتان روي دهد، نياز به اسناد و شواهد مستند از تاريخ و زمان براي شناسايي رويداد با كمك فيلم ضبط شده خواهيد داشت.

حتما از قوانين باخبر باشيد. قبل از نصب سيستم، حتما با يك كارشناس در مورد نيازتان به يك سيستم دوربين مدار بسته و قوانين مربوطه به آن صحبت كنيد.
آيا مي توانم شبكه DVR خود را براي نظارت اينترنتي از راه دور راه اندازي كنم؟

اگر يك دستگاه DVR كه نظارت از راه دور را پشتيباني مي كند، خريداري كنيد، راه اندازي آن احتياج به يك كادر فني دارد. كسي كه در فن آوري IP و روتر ها تخصص داشته باشد، احتمالا مي تواند به شما كمك كند تا تنظيمات لازم را انجام دهيد. اما در صورت لزوم مي توانيد آموزش اتصال DVR به اينترنت را مشاهده نماييد .
براي نصب سيستم CCTV به چه تجهيزاتي نياز خواهم داشت؟

در زير ليستي از ابزارهايي كه ممكن است هنگام نصب سيستم نظارتي خود، مورد نيازتان باشد، تهيه شده است. بسته به جايي كه دوربين مداربسته خود را نصب مي كنيد و نوع كابل مورد استفاده ممكن است به همه آنها نياز پيدا نكنيد.

پيچ گوشتي چهارسو

پيچ گوشتي تخت

كليدهاي آلن (معمولا با دوربين امنيتي شما عرضه مي شود)

دريل دستي

كابل لخت كن

ابزار خم كن

ممكن است ابزارهاي ديگري وجود داشته باشد كه نصب را آسانتر كند اما ليست بالا معمولا پايه خوبي براي ادامه كار است.
اندازه هاي مختلفي از لنزها وجود دارد، چگونه مي توانم بدانم كدام مناسب كار من است؟

لنز دوربين مداربسته انواع مختلفي را داراست . معمولا هميشه يك لنز وريفوكال را توصيه مي كنيم و اين لنز مي تواند وريفوكال زوم باشد يا دستي. با استفاده از يك لنز هاي وريفوكال مي توانيد زاويه ديد و محدوده دوربين مداربسته امنيتي را در طول نصب تنظيم كنيد و اطمينان حاصل كنيد كه بهترين زاويه ديد را خواهيد داشت. اين نوع از دوربين مداربسته به علت قابليت انعطاف پذيري باور نكردني در بين دوربينهاي حرفه اي هاي امنيتي بسيار محبوب است.

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۴:۴۹

در دنياي جديد حضور پر رنگ در فضاي مجازي و تجارت الكترونيك و داشتن يك سايت حرفه اي از ملزومات رقابت جهاني مي باشد. بدون داشتن يك سايت حرفه اي نمي توان وارد رقابت با افراد و شركت هاي ملي و بين المللي شد. ضمن اينكه دارا بودن يك سايت حرفه اي پيش نياز و مقدمه ي ورود به اين رقابت فشرده است. بنابراين سوالاتي براي ما ايجاد مي شود. سوالاتي از قبيل اينكه يك سايت حرفه اي به چه معناست و چه چيزي باعث شده است كه با ساير سايت ها متفاوت باشد. طراحي سايت حرفه اي چه هدفي را دنبال مي كند و چه ويژگي هايي دارد و چه امكاناتي را مي تواند در اختيار صاحب سايت بگذارد. نيز سئو و بهينه سازيدر اين گونه سايت ها به چه نحوي است و در طراحي سايت هاي حرفه اي چه نكات و مطالبي را بايد مد نظر قرار بدهيم. طراحي سايتدر اين نوشته قصد دارد جواب اين سوالات را براي شما عزيزان مشخص كند.


طراحي سايت حرفه اي چه اهدافي را دنبال مي كند

اصولاً هر سايتي بر پايه احساس نياز و اهداف خاصي طراحي مي گردد و سايت حرفه اي نيز از اين قائده مستثني نيست. امروزه موتور حركتي هر كسب و كاري برنامه ريزي مناسب و تبليغات و بازار فروش و توانايي رقابت با رقبا است. سايت حرفه اي همانگونه كه از نامش مشخص است سايتي است كه از هر لحاض توانايي مانور دادن را داشته باشد. به اين معني كه هم از لحاض رعايت اصول بهينه سازيو سئو و هم از نظر استفاده آسان و منعطف و همچنين با كيفيت بسيار مناسب و نوآوري هاي خاص خود و گرافيك حرفه اي و به روز بودن توانايي ديده شدن و رقابت در بازارهاي بين المللي را دارا باشد و بتواند در اين رقابت برتري داشته باشد.

 
طراحي سايت حرفه اي بايد چه ويژگي هايي داشته باشد

سايت هاي حرفه اي داراي ويژگي هايي هستند كه مي توان آنها را به دو دسته تقسيم كرد. دسته ي اول ويژگي هاي خاص و منحصر به فرد آن سايت مي باشد كه در كمتر سايتي مي توان مشاهده كرد و طبق اهداف و برنامه هاي صاحبان سايت در آنها گنجانده مي شود. دسته ي دوم ويژگي هاي عام مي باشد. اين ويژگي ها در بيشتر سايت ها و در صورت درخواست مشتري استفاده مي شود و محدوديت خاصي نيز ندارد. در مباحث بعد اين ويژگي ها را بر خواهيم شمرد.

 
قالب طراحي سايت اصفهان حرفه اي

در صورتي كه متقاضي يك سايت حرفه اي هستيد پيشنهاد (طراحي سايت) استفاده از قالب هاي كاملاً اختصاصي و متناسب با نياز شما مي باشد. قالب هاي گوناگون و بسيار زيادي كه به صورت آماده در بازار موجود مي باشد براي سايت هاي حرفه اي چندان مناسب نيست و طراحي اختصاصي يك قالب خاص مي تواند تفاوت هاي ملموس سايت شما و سايت هاي رقيب را رقم بزند. ضمن اينكه شما قدرت مانور بيشتري داريد و مي توانيد قالبي متناسب با كسب و كار و نياز خود داشته باشيد. از مزاياي ديگر طراحي سايت اختصاصي انحصاري بودن ان است. خاص بودن و اين موضوع كه اين قالب سايت جز براي شما براي كسي طراحي نشده است مي تواند كسب و كار شما را نيز منحصر به فرد سازد. با توجه به كد نويسي قالب هاي اختصاصي از صفر اصلاح كردن و اديت آن، هم آسان تر و هم مقرون به صرفه تر است و انعطاف پذيري قدرت مانور بالاتري را نيز در اختيار صاحبان آن قرار مي دهد.

 
مورد پسند بودن براي كاربران

در طراحي سايت اصفهان  يكي از مواردي كه اهميت فراواني دارد توجه به علايق كاربران است. در صورتي كه قصد جذب مشتري در سايت را داريد بايد بازديد كنندگان كه مشتريان بالقوه شما محسوب مي شوند را قانع كنيد و آنها از حضور در سايت شما حس خوبي داشته باشند و اين عملي نخواهد شد مگر با طراحي خاص و متناسب با خواست كاربران.


در طراحي سايت حرفه اي بايد با تمام مرورگر ها سازگار باشد

هنوز استفاده كنندگان از اينترنت از مرورگرهاي مختلفي استفاده مي كنند. Chrome و Mozilla و explorer از مشهور ترين اين مرورگرها است. در طراحي سايت حرفه اي يكي از مواردي كه تأكيد بسيار زيادي روي آن وجود دارد سازگاري با تمامي مرورگرهاست. زيرا در صورتي كه سايت شما با مرورگري سازگاري نداشته باشد مشترياني كه از آن مرورگر استفاده مي كنند را از دست خواهيد داد.
سازگاري طراحي سايت حرفه اي با انواع تبلت ها و تلفن هاي همراه

قرن حاضر شاهد افزايش روز افزون استفاده از تبلت و تلفن هاي هوشمند است و اكنون بيشتر وب گردان براي فعاليت خود در اينترنت با توجه به سهولت استفاده و در دسترس بودن، اين راه را انتخاب مي كنند. از ويژگي هاي مهم طراحي سايت حرفه اي سازگاري با موبايل و تبلت مي باشد.
امنيت بالا در طراحي سايت حرفه اي

حك شدن و وجود باگ هاي امنيتي در سايت يكي از مشكلاتي است كه به وفور رخ مي دهد و نگراني هاي فراواني را به وجود مي آورد. براي جلوگيري از اقدامات نفوذ پذيري به سايت يكي از راه حل ها استفاده از سرورهاي ايمن با امنيت بسيار بالا مي باشد. البته راه هاي گوناگون ديگري نيز براي جلوگيري از حك شدن وجود دارد كه در مقالات تخصصي طراحي سايتحتماً به آنها نيز خواهيم پرداخت.
طراحي استاندارد طراحي وب سايت حرفه اي

براي طراحي سايت اصفهان حرفه اياصول و استانداردهاي جهاني و بين المللي وجود دارد كه در هر سايتي بايد به صورت كامل رعايت شود. در مورد اين استانداردها به صورت مفصل در ديگر مقالات موجود در طراحي سايتبحث شده است كه براي اطلاعات بيشتر مي توانيد به اين مقالات مراجعه فرماييد.


طراحي وب سايت با قابليت هاي دو زبانه و چند زبانه

در صورتي كه قصد داريد در بازارهاي بين المللي فعاليت كنيد اولين قدم داشتن سايتي است كه داراي دو و يا چند زبان باشد. اين زبان ها بسته به جوامع هدف شما انتخاب مي شود و دايره نفوذ و مشتريان شما را در كشورهاي مختلف افزايش مي دهد.

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۴۵:۴۸

خريد دوربين مداربسته

براي خريد دوربين مداربسته بايد به نكات زير توجه كرد


دوربين هاي ip نسل جديد دوربين مداربسته هستند. امروزه بازارهاي جهاني تمايل زيادي به دوربين هاي ديجيتال نشان داده است. اين دوربين ها همانگونه كه از نامشان پيداست از امواج كاملا ديجيتال براي تحليل و ارسال داده هاي تصوير و صدا استفاده مي كنند. يعني برخلاف دوربين هاي آنالوگ، اين دوربين ها از همان ابتداي دريافت تصاوير امواج را ديجيتال مي كنند. ضمن بكارگيري از امواج ديجيتال ، آنها تحت بستر شبكه كنترل و مرتبط مي شوند. هر دوربين همانند يك وسيله در شبكه عمل مي كند و به وسيله شناسه شبكه ip و در قالب الگوها و قوانين شبكه به مركز كنترل متصل مي گردد.

همين ويژگي تحت شبكه بودن در دوربين مداربسته ip براي آنها مزاياي زيادي را به همراه مي آورد.


مزاياي دوربين مداربسته آي پي
-كيفيت بالاي تمام ديجيتال
-امكان استفاده بهينه از كابل هاي ارتباطي
--امكان ارتباط بيسيم با امنيت و كيفيت بالا
-امكان ارسال همزمان تصوير،صدا و برق در بستر شبكه


معايب دوربين مداربسته آي پي
-قيمت بالاي دوربين ها
-محدوديت پهناي باند
دوربين هاي تحت شبكه ارتباط نزديكي با شبكه جهاني اينترنت دارند. مي توانند از شبكه داخلي به شبكه اينترنت متصل شوند و يا حتي مستقل از شبكه داخلي به اينترنت مرتبط شده و از آن طريق كنترل شوند.
براي ضبط تصاوير آنها ديگر نيازي به dvr  نيست بلكه يك دستگاه كه تنها ارتباط شبكه اي ايجاد كرده و داده هاي دوربين هاي آي پي را ذخيره كند كافي است. به همين دليل مفهوم ضبط ديجيتال جاي خود را به مفهوم كاربردي تر ضبط شبكه مي دهد. دستگاه ضبط تصاوير ديحيتال nvr  بدين منظور مورد استفاده قرار مي گيرد.


كاربرد دوربين مداربسته ip آنجا نمود روشني پيدا مي كند كه در پروژه هاي بزرگ بهينه سازي سيستم يك امتياز محسوب مي شود. اينكه چگونه تصاوير با حداقل كابل ارتباطي و با بالاترين كيفيت ممكن به مركز نظارتي منتقل شود تنها از سيستم هاي تحت بستر شبكه بر مي آيد. امروزه يكي از دغدغه هاي مردم، عدم تمايل به وجود هرگونه سيم ارتباطيست. به همين دليل است كه شركت هاي جهان تمام تلاش خود را بر ارتباطات بيسيم متمركز مي كنند.

در سيستم هاي مداربسته آنجا كه نياز به كابل ارتباطي است دوربين هاي تحت شبكه مي توانند با ارتباطات سري و شبكه اي از افزايش تعداد سيم جلوگيري كنند. حال آنكه در بسياري از مواقع در دوربين هاي شبكه مي توان از ارتباط كاملا بي سيسم استفاده كرد.


ارتباط دوربين مداربسته بيسيم از طريق ip  بسيار مطمئن تر و امن تر است. برخلاف دوربين هاي آنالوگ كه نگراني است ربوده شدن تصاوير توسط هر فرد مبتدي توسط دريافت امواج آنالوگ وجود داشت در سيستم هاي بستر شبكه امكان كد گذاري امنيت بالايي را براي آن فراهم مي كند. ضمن اينكه ارتباط بيسيم ديجيتال و تحت شبكه بدون افت كيفيت تصوير و صداست و امواج نويز بر كيفيت تصوير بي تاثير است.


بحث دوربين هاي تحت شبكه آي پي همسان با بحث بر سر شبكه هاي كامپيوتري بسيار گسترده و پيچيده است. اما ارتباط شبكه با دوربين هاي آي پي هر پيشرفت مرتبط با شبكه را نير بر دوربين ها لحاظ مي كند. از آن جمله مي توان به يكي از آخرين پيشرفت هاي شبكه يعني power ove ethernet يا به اختصار poe اشاره كرد كه اين قابليت دوربين هاي آي پي را نيز شامل شده است.

poe برق را در بستر شبكه مي فرستد و از كابل برق جداگانه فاكتور مي گيرد. در واقع دوربين مداربسته ip با قابليت poe تصوير ، صدا و برق را تنها از طريق همان كابل شبكه منتقل مي كنند. كه اين يك مزيت براي سيستم هاي تحت شبكه بشمار مي رود.

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۵:۳۳

اعداد بسيار قدرتمند مي باشند. آنها ساده ترين راه را براي ارتباط دادن يافته هاي تست كاربردي بودن وب سايت به منخاطبين كلي سايت مي باشند. براي مثال، AMAZON .COM حدود 72 درصد از دستورالعمل هاي كاربردي وب سايت هاي تجارت الكترونيك را در طراحي خود رعايت كرده است. شايد اين موضوع به اين معنا باشد كه اين وب سايت كاربرد بسيار بالايي دارد، اما به ياد داشته باشيد كه اين درصد نشان مي دهد كه در طراحي سايت نواقصاتي نيز وجود دارد.
بر اساس مقاله هايي قبلي كه بيان كرديم هر وب سايت بايد كاربرد خود را حداقل 20 درصد در هرسال افزايش دهد، اگر وب سايت شما به اين درجه از بهبود و پيشرفت دست نيابد، مطمئن باشيد كه در ميان رقيبان خود با شكست مواجه مي شويد و نمي توانيد كاربران زيادي را به خود جذب نماييد.
هميشه چالش هايي ميان داده هاي آماري و داده هاي بينشي (كيفي) وجود دارد. اگرچه اعداد و آمارها مي توانند به ارتباط كاربرد وب سايت تان با نياز هاي كاربران وب سايت بسيار كمك كند، اما هدف بيشتر تست هاي كاربردي بودن طراحي سايت اصفهان اين است كه طراحي عالي و اصولي ساخته شود، نه اين كه تنها به نشان دادن اعدادي بسنده نماييم.
بهترين راه افزايش كاربرد طراحي سايت اين است كه به صورت مكرر تست هاي كوچكي را اجرا نماييم و اين امر بهتر از اين است كه يك بار تست بسيار بزرگي را اجرا نماييم. شما مي توانيد با به كار گيري 4 تا 5 كاربر و يا شركت كننده در هر تست طراحي سايت به نتايج شگرفي برسيد. از زماني كه كاربران مشكلاتي را شناسايي مي كنند، شما بايد در طول اين پروسه تست به رفع آن بلافاصله بپردازيد. شما مي توانيد دوباره وب سايت را مورد تست و بررسي قرار دهيد تا مطمن شويد كه مشكل رفع گرديده است.
شايد اين گونه تست هاي كوچك براي شما بينش ها و داده هاي كيفي را مهيا كند اما به اندازه معيار هاي طراحي سايت نمي توانند موفقيت آميز عمل كنند. اينكه كاربران طرز فكر خود را با صداي بلند اعلام كنند مي تواند به شما كمك كند تا ايده ها آن ها را به طور واقعي درك نماييد و بدانيد كه بايد براي آن ها چگونه طراحي سايت اصفهان انجام دهيد. اما اين بيان كردن طرز فكر كاربران سايت نيز باعث مي شود تا زمان هاي بسياري هدر رود.
از اين رو، بهترين روش در اين زمينه روشي است كه با اعداد و آمارها سر و كار داشته باشيم.
 
ارزيابي ميزان موفقيت
براي آن كه معيارهايي براي كاربردي بودن طراحي سايت به دست بيارويم، توصيه مي كنم كه اين تست ساده را اجرا نماييد: ميزان موفقيت كاربران سايت. منظورم اين مي باشد كه سعي كنيد درصد از عملكردهاي كاربران را كه به طور موفقي به پايان رسيده اند را مشخص نماييد: اين معيار درباره اين كه چرا كاربران نتوانستند باقي عملكردهاي خود را به طور واقعي و تماما تكميل نمايند و يا چگونه عملكردهاي خود را با موفقيت به اتمام رساندند، توضيحي ارائه نمي دهد.
از جايي كه آمارهاي ميزان موفقيت، واقعي هستند و به راحتي نيز به دست مي آيند، روش مورد علاقه بسيار ي از افراد مي باشد.
ميزان موفقيت عملكردهاي كاربران براي ارزيابي، بسيار ساده هستند، تنها در اين زمينه يك استثنا وجود دارد: چگونه عملكردهاي تقريبا موفقيت آميز را حساب كنيم و بايد در كدام دست از عملكردها قرار دهيم، تكميل شده و يا ناقص؟
به ياد داشته باشيد كه نبايد هيچ عملكردي را به صورت نسبي در اين گروه ها قرار دهيد، عملكرد موفقيت آميز، موفقيت آميز است و عملكرد ناقص، ناقص. هيچ چيز ديگري در اين دوسته قرار نخواهد گرفت. ما هيچ گاه موفقيت و يا شكست هاي نسبي نداريم. اگر به اين ترتيب فكر كرده و عمل كنيم، هرگز نمي توانيم به نتايج صد در صدي و صحيحي دست يابيم.

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۵۲:۲۵

براي خريد دوربين مداربسته بايد به نكات زير توجه كرد

دوربين مداربسته دومنظوره

اين دوربين ها در واقع دوربين هاي آنالوگي هستند كه پرت خروجي شبكه نيز در آنها تعبيه شده است. كيفيت آنها آنالوگ است و امكان استفاده از آنها بصورت دوربين آنالوگ و يا دوربين تحت شبكه وجود دارد.

 استفاده از اين دوربين ها تنها زماني توصيه مي شود كه سيستم مداربسته از نوع آنالوگ بوده اما اتصال يك يا چند دوربين بصورت مستقيم به شبكه مورد نياز است.

 دوربين مداربسته دام dome

 

معني لغتي كلمه دام dome گنبد است. در واقع دوربين مداربسته دام به معني دوربين گنبدي شكل بوده و عنوان دوربين هاي سقفي نيز درباره آنها بكار ميرود. اين دوربين ها بيشتر براي نصب بر روي سقف طراحي شده و در اشكال فانتزي و متفاوتي در بازار موجود است. خريد دوربين مداربسته توجه كنيد كه صرف نظر از قابليت ديد در شب و يا نوع لنز يا نوع امواج به كليه دوربين هاي سقفي گنبدي شكل دوربين دام گفته مي شود.


دوربين مداربسته صنعتي

 

استفاده از اين دوربين مداربسته  برخلاف نامشان در بازار ايران، منحصر به مصارف صنعتي نيست. اين دوربين مداربسته كه نام اصليشان دوربين هاي بادي body camera مي باشد دوربين هاي مكعب مستطيل شكلي هستند كه معمولا قابليت نصب لنز بصورت جداگانه روي آنها تعبيه شده است. از آنجا كه ساير دوربين ها قابليت سوار شدن لنز يا تعويض آن را ندارند از اين دوربين ها بيشتر در جاهايي استفاده مي شود كه زوم يا فكوس مطلوب باشد.
دوربين مداربسته صنعتي با قاب و يا بدون قاب در داخل و يا خارج ساختمان ها مورد استفاده قرار مي گيرند.

 
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ]