تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
چگونه مخاطب را به مشتري واقعي سايت تبديل كنيم؟ طراحي سايت
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۰۸:۵۹

در يك كلمه بايد گفت كه طراحي تجربه كاربري بسيار پيچيده مي باشد چرا تبديل يك كاربر يا مخاطب سايت به يك مشتري واقعي و وفادار براي كسب وكار ازطريق طراحي سايت ، بسيار پيچيده و سخت است. در ادامه همراه با طراحي سايت اصفهان باشيد.

به طور كلي اين مورد مجموعه اي از حرفه هاي مختلف مانند هنر، مهندسي، تحقيقات تجربي و مهارت هاي دروني هر فرد- كه خود تركيبي از مهارت هاي خلاقانه و فني و تخصصي مي باشد- را شامل مي شود.

طراحان تجربه كاربري بايد به تست كردن، طراحي كردن، ساختن، نوشتن و هر چيزي كه مربوط به اين موارد است و باعث رفع مشكل در پروژه مي باشد، بپردازند.
چيزي كه در اين شغل بسيار اهميت دارد اين است كه ساختن موارد ساده و واضح، بسيار كار سخت و دشواري مي باشد.
علي رغم وجود پيچيدگي هايي كه در طراحي تجربه كاربري در طراحي سايت وجود دارد، ما اغلب از يك معيار ديگري براي ارزيابي مزيت ها و اصول موجود در اين زمينه استفاده مي كنيم: ميزان تبديل مخاطبان به مشتريان واقعي وب سايت ها. اين مورد به درصد كاربراني باز مي گردد كه همراه سايت شما مي مانند تا بتوانند به اهداف خود دست يابند، حال اين هدف خريد كردن باشد يا دانلود يك اپليكيشن و يا حتي ثبت نام در يك رويداد، فرقي ندارد.
بارها و بارها ما درباره اين معيار تبديل مخاطبان به مشتريان واقعي صحبت كرده ايم كه چگونه مي تواند باعث موفقيت يك  طراحي سايت اصفهان شود. ما توسط اين مورد بسيار مهم، يك پروسه و يا مسير جستجو در وب سايت را به تجربه اي ختم مي كنيم كه بسيار لذت بخش است و هم براي سايت و هم براي مخاطبين منفعت هاي زيادي به همراه دارد.
خيلي از بازاريابان و طراحان وب سايت تمايل دارند تا آناليزهاي عميق تر و بيشتري را روي ميزان تبديل مخاطبين به مشتريان انجام دهند و مراحلي كه كاربر براي مشتري واقعي وب سايت شدن بايد طي كند را دقيق تر بررسي كنند. اين مراحل كاربران را به يك استراتژي جديد مي رساند: بهينه سازي تعاملات كوچك براي تبديل مخاطبان به مشتريان واقعي سايت.

 اين تعاملات كوچك براي تبديل مخاطبان به مشتريان واقعي سايت به چه معنا است؟

تصور كنيد كه ساختماني را مي سازيد. امنيت، پايداري و كيفيت كلي ساختاري كه در حال به وجود آوردن آن مي باشيد بستگي به مصالحي دارد كه استفاده مي كنيد. شما مي توانيد ديوارها، كف و سقف را آجر به آجر بسازيد تا بتوانيد يك ساختمان را سرپا نماييد. اما اگر در اين ميان از آجر ها و يا ساير مصالح ساختماني ضعيفي استفاده كنيد، قدمت ساختماني خيلي به طول نمي انجامد.
اين مثال مي تواند تئوري كه در پس اين ميكرو تعاملات تبديل مخاطبين به مشتريان سايت وجود دارد را مشخص سازد. شما تنها در اين پروسه بايد روي قدم هاي تدريجي در جستجوي كاربران تمركز كنيد تا بتوانيد يك طراحي مهيج، كاربردي، جذاب و دعوت كننده را به وجود آوريد كه تجربه كاربري بسيار عالي را نيز به آن ها ارائه مي دهد.
اين ميزان تعاملات كوچك براي تبديل مخاطبان به مشتريان وب سايت به دو بخش تقسيم مي شود: نقاط عطف موجود در پروسه جستجو در وب سايت و عملكرد هاي ثانويه.
نقاط عطف موجود در جستجوي كاربران به مراحلي باز مي گردد كه آن ها را مستقيم به هدف نهايي سايت مي رساند:

اين مورد معمولا در وب سايت هاي تجارت الكترونيك وجود دارد. در اين جا تنها راه عملي شدن معيار تبديل مخاطبان به مشتريان سايت، خريد كردن از جانب كاربران مي باشد.
عملكرد هاي ثانويه به طور مستقيم باعث نمي شوند تا كاربران به مشتريان سايت واقعي تبديل شوند- آن ها عملكرد هايي را كه مي توانند به ترتيب و به تدريج باعث اين امر شوند را براي كاربران توضيح مي دهند. عملكردهاي ثانويه به عنوان نشانه هايي عمل مي كنند كه واقعا يك كاربر به مشتري واقعي سايت تبديل خواهد شد.
عملكرد هاي ثانويه مي توانند به طور مثال اشتراك گذاري در رسانه ها اجتماعي كه در وب سايت ها مشهود مي باشد، در نظر گرفته شوند. نقاط عطف در جستجو كاربران را مي توان مستقيم به ميزان درآمد وب سايت ها نسبت داد. (به تصوير بالا توجه كنيد).
هر دو اين مورد توسط GOOGLE ANALYTIIC قابل بررسي و ارزيابي مي باشند و مي توانيد با كمك نتايج به دست آمده از اين آناليز ها، تجربه كاربري با كيفيتي را به كاربران سايت خود ارائه دهيد.
طراحان وب سايت بايد تست ها مختلفي را پشت سر بگذارند تا از انتخاب صحيح مراحل و بخش هايي كه در مسير تبديل كردن كاربران به مشتريان وب سايت وجود دارد و از كاربردي بدون آن ها اطمينان حاصل كنند.
شايد اين ميزان تبديل كاربران به مشتريان اصلي بسيار مزيت داشته باشد، اما مضراتي را نيز به همراه دارد، بهينه سازي كردن سيستم تنها بر اساس آن ها مي تواند نتايج گران بار و جبران ناپذيري را به وجود آورد.
 
مشكلي كه در اين زمينه وجود دارد
برخي شركت ها تنها رو اين عوامل تبديل مخاطبان به مشتريان وب سايت تمركز دارند كه دقيقا نتيجه معكوسي را براي آن ها به دنبال دارد. اگر بيش از حد روي اين موارد دقت شود، وب سايت و صاحبان آن ها به بيراهه مي روند.
به مثالي كه در اين زمينه توسط كارشناس بازاريابي به نام CHRIS GOWARD آورده شده است، نگاه كنيد كه نشان دهنده شركتي است كه تصميم دارد تا تست A/B را روي صفحه هوم سايت خود اجرا كند. بر اساس توجه به بهينه سازي ميكرو تعاملاتي كه باعث تبديل كاربران به مشتريان وب سايت مي شود، شركت نقاط عطفي را در اين مسير مشخص مي كند:
خيلي از پروسه ها تبديل مخاطبان به مشتريان سايت به اين سادگي نمي باشند، اما اين مورد براي هدف و منظور ما كافي است. طراحان سعي داشتند تا صفحه دانلود را به عنوان ميكرو تعاملات تبديل كاربران به مشتريان در نظر بگيرند. آن ها مي خواستند تا صفحه دوم سايت را به گونه اي بسازند كه كاربران ترغيب به بازديد صفحه دانلود شوند.
همان طور كه از نتايج تست مشخص مي باشد گروه C تمايل بيشتري داشتند تا از صفحه هوم سايت به صفحه دانلود بروند.
همان طور كه اين تست را ادامه مي دهيم مي بينيم كه نتايج فرق كرده است. نتيجه تمامي اين موارد اين مي باشد كه ميزان جذب كردن بازديدكنندگان به صفحه دانلود از صفحه اصلي سايت بستگي به بهينه سازي ميكرو تعاملات تبديل مخاطبان به مشتريان سايت دارد كه در اين گزارش گروه B مي باشد.

بهترين معيار را بيابيد

هيچ كدام از موارد گفته شده در اين مقاله به اين معنا نمي باشد كه نبايد روي ميزان تبديل مخاطبان به مشتريان سايت نظارت و كنترل داشته باشيد. اين را نيز همواره به ياد داشته باشيد كه زياده روي روي اين مورد نمي تواند اجراي وب سايت را ارتقاء دهد.
خيلي از طراحان تجربه كاربري پيشنهاد مي كنند كه روي تعاملات ساده اي براي تبديل كاربران به مشتريان تمركز داشته باشد و بيشتر روي بهينه سازي معيارهاي بلند مدت تمركز كنيد- مانند اشتراك نامه ها كه بيشتر از X هفته قدمت خواهند داشت.
در اين جا هيچ جواب صحيح و فرمول هميشگي وجود ندارد كه به شما بگويد كه با چه معياري بايد وب سايت تان را بهينه سازي كنيد.
از جايي كه بسيار تاكيد مي شود تا روي داده هاي حاصل از آناليزهاي تعاملات تبديل كاربران به مشتريان سايت نظارت و كنترل شود، به ياد داشته باشيد كه اهداف بلند تر و والاتري در ذهن خود بپرورانيد تا بتوانيد طراحي تجربه كاربري را در سايت خود به وجود آوريد كه سايت را ارتقاء مي دهد و مي تواند به نفع كاربران و تجارت موجود در وب سايت باشد.

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]