تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
برند خود را با اين نكات تعريف كنيد طراحي سايت
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :sarinweb
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۵۲:۳۳

برخلاف اعتقاد خيلي از افراد، برند سازي فراتر از ساخت لوگوهاي خاطره انگيز مي باشد. برند شما بخشي از درك و ذهنيت مردم از محصولات، ديدگاه و محتواهاي شما است. در ادامه همراه با طراحي سايت اصفهان باشيد .

هر چيزي از لحن صحبت شما در رسانه هاي اجتماعي گرفته تا طراحي بسته بندي محصولات تان و حتي طراحي سايت تان، روي درك ديگران از برند شما تاثير مي گذارد. برندسازي مي تواند ميان مشترياني كه از شما خريد مي كنند و مشترياني كه از رقيبان تان خريد هايي را انجام مي دهند، تفاوت هايي را ايجاد كند.

هويت برند خود را با درك وضعيت فعلي برند خود بهبود دهيد. اگر شما دقيقا نمي دانيد كه هويت فعلي برندتان به چه ترتيب است، در اين مقاله هفت سوال وجود دارد كه به شما در اين زمينه كمك مي كند:

 
1.چرا شركت شما وجود دارد؟

اين سوالي است كه شما بايد هر روز از خود به عنوان يك سرمايه گذار و يا تاجر بپرسيد. چرا بايد مردم به شركت شما توجه كنند؟ چرا بايد هر روز از تخت خواب بلند شويد؟

بهترين تجارت ها از روش GOLDEN CIRCLE به عنوان دايره طلايي كه توسط SIMON SIENK معرفي شده است پيروي مي كنند، آن ها روي چراها و دلايل پشت تجارت تمركز دارند تا اين كه چه كاري انجام مي  دهند و يا چگونه انجام مي دهند.

APPLE يكي از شركت هاي قدرتمند در دنيا مي باشد كه از اين ذهنيت به كار برده است. به جاي اين كه تبليغاتي را درباره ويژگي هاي محصولات خود مهيا كند، APPLE تبليغاتي را در ارتباط با افرادي مي سازد كه از اين محصولات استفاده مي كنند. تنها به تبليغات معروف آن ها در سال 1997 تحت عنوان "HERE ID TO THE CRAZY ONES" دقت كنيد.

تمامي تجارت ها در سراسر دنيا مي دانند كه آن ها چه چيزهايي را مي سازند، اما افراد كمي درك مي كنند كه چرا برخي سرويس ها و محصولات در اين شركت خارج از مسائل مالي و اقتصادي ساخته و ارائه مي شود.

"مردم بر اساس كاري كه مي كنيد اقدام به خريد نمي كنند، بلكه بر اساس اين كه چرا شما آن كار مي كنيد، تصميم به خريد مي گيرند."

ساده است، برندسازي شما بايد به خوبي با ديدگاه ها و نظريات تان مطابقت داشته و نزديك باشد.داستان محصولات و سرويس هاي شما درباره چيست؟

بسيار اهميت دارد تا درك كنيد كه چگونه داستان برندتان را بعد از طراحي سايت بازگو كنيد. روايت كردن داستان، يك روش قدرتمند براي ساخت و ايجاد ارتباطاتي با مشتريان تان مي باشد. اين كه افرادي را گرد هم آوريم و آن ها را به تجارت و برندمان مجذوب كنيم، يك امر قديمي و ديرينه است.

زماني كه داستان تان را تعريف مي كنيد، بسيار اهميت دارد تا يك قهرماني را در داستان شركت تان داشته باشيد، شخصي كه هميشه به خاطر شركت و تجارت شما برنده و موفق است. مردم تنها نمي خواهند بشنوند كه چرا شركت تان را بنا كرده ايد، آن ها مي خواهند بشنوند كه شركت تان به چه ترتيب به ديگران كمك مي كند تا موفق شود.

اين داستان يك فرصت عالي براي برجسته نشان دادن داستان هاي موفقيت آميزتان در هنگام به اشتراك گذاري ديدگاه هاي خود با مشتريان مي باشد. يكي از مثال هاي ما در اين زمينه، به كارگيري ARED در SUBWAY مي باشد، مردي كه 200 پوند وزن كم كرد، در حالي كه رژيم غذايي را در SUBWAY رعايت مي نمود. او براي 15 سال سخنگوي اين شركت شده بود.

به مشريان خود از سال گذشته نگاه بي اندازيد و يك تا دو عدد از مطالعات ميداني در ارتباط با داستان هاي مشتريان تان را كه افتخار اين را دارند كه از شما كمك گرفته اند را جمع آوري كنيد. مي توانيد مطالعات ميداني ما را به عنوان مثال هايي براي شروع كردن در اين زمينه بررسي كنيد.

چه مشكلاتي از مشتريان تان را حل مي كنيد؟

هميشه ضروري است كه يك قدم به عقب برداريد و دريابيد كه مشتريان شما با چه مشكلاتي رو به رو هستند.

آيا مواردي وجود دارد كه محصول شما در بر ندارد، اما مورد نياز مشتريان تان مي باشد؟ زماني كه بحث حل كردن مشكلات مشتريان مي شود، رقيبان تان چه مواردي را در اختيار ندارند و چه ضعف هايي دارند؟

با افزايش شمار مشترياني كه به برندها و محصولات پيش از خريد، به صورت آنلاين دست مي يابند، بسيار اهميت دارد تا تجربه كاربري پايداري را ايجاد كنيد.

تا جايي كه مي توانيد درباره رفتارها، نيازها و آرزوهاي مشتريان تان اطلاعات كسب كنيد و دريابيد كه چه مشكلاتي دارند كه به محصولات و يا تجارت شما رجوع مي نمايند. با مشتريان واقعي خود مصاحبه كنيد تا دريابيد كه چگونه مي توانيد راه حل بهتري را به آن ها ارائه داريد تا به نيازها و خواسته هاي شان جامه عمل بپوشانيد. شما ممكن است شگفت زده شويد كه چقدر اهيمت دارد تا اطلاعاتي را در ارتباط با مخاطبين مورد هدف خود، پيش از رقيبان تان به دست آوريد.

چرا بايد مشتريان به تجارت و تيم شما نسبت به رقيبان تان اعتماد كنند؟

بسيار اهميت دارد تا درك كنيد كه شما در برابر چه كساني هستيد، هم چنين درك كنيد كه چه چيزي شما را از رقيبان تان برجسته تر نگاه مي دارد. ديگر شركت ها ممكن است در برخي زمينه ها ويژگي هايي داشته باشند كه شما نيز در آن مهارت داريد، و يا شايد سرويس هايي را ارائه مي داريد كه هيچ يك از افراد و يا شركت هاي ديگر عرضه نمي كند. چه چيزي باعث مي شود تا كاربران به جاي رقيبان، از شما خريد كنند؟

شما هرگز نمي توانيد در همه چيز از رقيبان تان بهتر باشيد، اما شركت شما بايد بتواند در برخي موارد از رقيبان تان ممتاز و عالي تر عمل كند. سعي كنيد تا آناليزهاي SWOT را براي مشخص كردن اين كه تجارت تان در چه زمينه هايي نسبت به رقيبان تان بهتر عمل مي كند، برگذار و اجرا نماييد.

MCDONALD ادعا ندارد كه بهترين چيزبرگر را در بر دارد. آن ها ادعا مي كنند كه پايدارترين چيزبرگر را در قيمت هاي مناسبي ارائه مي نمايند و به اين دليل است كه ميليون ها فرد هر روز به رستوران ها يا فست فود ها MCDONALD رجوع مي كنند.

از چه برند هايي الهام مي گيريد؟

از كدام برند ها در هنگامي كه ابتدا تجارت تان را مي سازيد، الهام مي گيريد؟ آن ها مي توانند رقيبان برترتان باشند و يا نام هاي بزرگي در صنعت هاي ديگر، شما در هر صورت از آن ها براي شروع تجارت و شركت خود، الهاماتي را دريافت مي كنيد.

نگاه كردن به برندهايي كه به شما الهام مي بخشند، مي تواند فاكتوري از ارزش هايي را به شما ارائه دارد كه براي برند تان بسيار مهم و ضروري است، هم چنين باعث مي شود تا به اطمينان برسيد كه اين ارزش ها براي شركت شما هم عملي مي شوند يا خير.

شما نبايد به طور كامل به كپي كردن بپردازيد، اما شما مي تواند ايده هايي را از آن ها كسب كنيد و به نفع خود آن ها را به كار گيريد. براي مثال، شركت هايي بسياري به APPLE براي تاكيد بر منحصر به فرد و متمايز بودن خود استفاده مي كنند.

 5 ويژگي كه اعضاي تيم و يا تجارت شما مي توانند در توضيح برند تان به كار ببرند، چيست؟

چگونه اعضاي تيم تجاي شما مي توانند برندتان را درك كنند؟ چه تعداد از آن ها ديدگاه ها و نظريات برند تان را مي شناسند؟ درك و ادراك آن ها درباره تجارت تان گاها بسيار متفاوت تر از درك خودتان مي باشد، و گاهي مي توانند ايده هايي را به شما ارائه دارند كه شما هرگز به آن ها فكر نمي كرديد.

دريابيد كه اعضاي تيم تجاري شما هم اكنون و در وضعيت فعلي شركت تان چه مواردي را مشاهده مي كنند. اعلام كنيد كه يك بررسي براي شركت راه مي اندازيد و آن ها را به ملاقاتي دعوت كنيد تا همه گرد هم جمع شوند. BRAINSTORM يا ارائه نظراتي را انجام دهيد و ويژگي هايي كه اكثريت اعضاي تيم تجاري در شركت تان مي بينند را گرد هم آوريد.

سعي كنيد با ليستي از صفت هاي بحث برانگيز شروع كنيد و از آن ها پرسش هايي را به عمل برسانيد تا مشخص كنيد كه در هر گروه از چه صفتي براي توضيح برندتان به كار مي رود و بهترين تناسب را با تجارت تان دارند. برخي مثال ها مي توانند رسمي و برخي ديگر غير رسمي باشند، برخي مي توانند جالب و برخي جدي باشند؛ و هم چنين برخي مي توانند پايدار و بدون تغيير و برخي شخصي سازي شده به نظر بيايند.

در اين شرايط، از خود بپرسيد كه 5 ويژگي كه تمامي اعضاي تيم تجاري شما در ارتباط با برندتان به صورت يكسان مشاهده مي كنند، چيست. اگر وضع به اين شكل نيست، يعني صفت هاي يكساني را از افراد به دست نمي آوريد، حالا زمان اين است كه شروع به فكر كردن در ارتباط با تغيير اين درك ها و ذهنيت ها كنيد.

حس و حال برندتان به چه ترتيب است؟

حس و حال برند شما در مركز و نقطه اصلي ارتباطات با مشتريان تان قرار مي گيرد. اين حس و حال مربوط به نحو صحبت كردن شما و ارتباط برقرار كردن شما با مخاطبين تان مي باشد.

لحن و يا حس و حال برندتان را مشخص كنيد كه باعث مي شود تا اعضاي تيم تجاري شما به طور متناسب تري در مصاحبات، رسانه هاي اجتماعي، مقاله هاي وبلاگ و غيره عمل كنند.

چه لحن برند شما معتبر يا حاوي اطلاعات مفيد، جالب يا جدي و غيره باشد، فرقي ندارد، لحن برند تان بايد 100 درصد متناسب و صحيح با نحو فعاليت شما باشد. مشتريان بيشتر دوست دارند از شركت هايي خريد كنند كه توانسته اند با آن ها ارتباطات احساسي را برقرار سازند.

بهترين لحن را كه با ويژگي ها و ديدگاه هاي برندتان مناسب است را برگزينيد، و سپس آن را در تمامي جزئيات تيم تجاري تان اعمال كنيد تا پايداري را در برند و تجارت خود به وجود آوريد.

يافتن هويت برندتان ممكن است سخت باشد. اما در هر صورت مشخص كردن يك هويت برند پايدار و نگه داري از آن مي تواند به ايجاد قدرت و انسجام در ميان مشتريان و اعضاي تيم تجاري تان كمك كند. به اين ترتيب، نه تنها مشتريان مي توانند اعتماد بيشتري در ارتباط با خريد كردن از محصولات و سرويس هاي تان به دست آورند، بلكه تيم شما نيز مي توانند درك بهتري از ديدگاه ها و دلايل وجود شما كسب كنند.

بينش هاي بيشتري را در ارتباط با هويت برند تان مي خواهيد؟ آيا زمان اين است كه تجارت خود را دوباره برندسازي كنيد؟ اگر نظر يا كامنتي در اين زمينه داريد، ما را مطلع سازيد. هم چنين در صورتي كه در اين زمينه تجربه هاي كمك كننده و سودمندي را در اختيار داريد، با ما به اشتراك بگذاريد. مشتاقانه منتظر شنيدن از جانب شما مي باشيم.

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]